Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
29. dubna 2022 9:44
Čas čtení 1:14
Barbora Volfová

Premiéra Britských Panenských ostrovů zatkli kvůli pašování kokainu po tunách

Premiéra Britských Panenských ostrovů zatkli kvůli pašování kokainu po tunách
Zdroj: Vláda Britských Panenských ostrovů
NEWS ZPRÁVY ZE SVĚTA
Uložit Uložené

Kokain měl pašovat přes místní přístav. Do vazby byl vzat také nejvyšší představitel přístavu Britských Panenských ostrovů.

Premiér Britských Panenských ostrovů Andrew Fahie byl ve čtvrtek obviněn a zatčen na letišti v Miami. Čelí obvinění z obchodování s drogami. Prostřednictvím informátora vydávajícího se za za člena kartelu Sinaloa souhlasil s přepravou tisíců kilogramů kokainu přes místní přístav jeho země. Premiér měl nastoupit do soukromého letadla a prohlédnout si nákupní tašky s 700 000 dolarů v hotovosti, informuje BBC.

Fahie byl zvolen v roce 2019 a je také předsedou Strany Panenských ostrovů. Údajně souhlasil s přijetím 12 procent výnosů z prodeje. Informátor slíbil, že mu schválně pošle nekvalitní kokain, který by místní úřady mohly zabavit, aby to vypadalo, že potírá obchod s drogami.

Do vazby byl také vzat nejvyšší představitel přístavu Britských Panenských ostrovů kvůli obvinění z praní špinavých peněz a drogového spiknutí. Výkonná ředitelka přístavního úřadu Oleanvine Maynard, byla zatčena ve čtvrtek poté, co úřady údajně přijaly platbu 200 000 dolarů jako součást dohody.

Syn výkonné ředitelky, Kadeem Maynar byl zatčen na základě obvinění z drogového spiknutí a praní špinavých peněz, dále čelí obvinění ze zprostředkování ujednání.

Doporučeno
Sdílíš děti online? Riskuješ sexuální zneužití fotek, ukázala studie Sdílíš děti online? Riskuješ sexuální zneužití fotek, ukázala studie 2. května 2024 15:42

„Dnešek je dalším příkladem odhodlání DEA činit zkorumpované členy vlády odpovědnými za využívání svých mocenských pozic k poskytnutí bezpečného útočiště pro obchodníky s drogami a osoby, které perou špinavé peníze, výměnou za jejich vlastní finanční a politický zisk,“ uvedla pro BBC Anne Milgramová, administrátorka Úřadu pro prosazování drog.

Ve svém prohlášení britská ministryně zahraničí Liz Trusso označila událost za „otřesnou“. „Zatčení premiéra Britských Panenských ostrovů Andrewa Fahieho na základě obvinění z obchodování s drogami a praní špinavých peněz je otřesný vývoj, který dokazuje důležitost Vyšetřovací komise pro správu teritoria. Moje vyjádření zde,“ napsala na svém twitteru.

Domů
Sdílet
Diskuse