Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Radim Šlechta
24. července 2022 13:36
Čas čtení 1:06

Bouřky v Evropě si vyžádaly oběti na životech. Zemřeli lidé v Polsku i Rusku

Kategorie:
News
Uložit Uložené
Bouřky v Evropě si vyžádaly oběti na životech. Zemřeli lidé v Polsku i Rusku
Zdroj: FOTO TASR/Martin Baumann

Vlivem bouřek zemřeli v Evropě tři lidé.

Sobotní nárazové bouřky si v Evropě vyžádaly několik obětí na životech. Podle serveru Europe Cities zemřeli v Polsku vlivem extrémního počasí dva lidé. V ruské Soči se vlivem povodní spojených s bouřkami utopila jedna žena.

Hasiči v Dolním Slezsku zasahovali u téměř dvou tisícovek případů kvůli následkům bouřek. Ty si vyžádaly kromě škod na majetku a zranění také dvě oběti na životech. V obci Biały Kościół zahynula sedmdesátiletá žena, na kterou spadl strom. Potvrdil to mluvčí hasičů Karol Kieszkowski. Další tragédie se stala v obci Przewrotne, kde spadl strom na auto, ve kterém jeli dva lidé. Lékař na místě potvrdil smrt devětatřicetiletého řidiče vozidla, jeho spolujezdci se nic nestalo.

Záplavy si vyžádaly také život ženy v ruské Soči. Kvůli nedostatečné kanalizaci se ulice zaplavila a voda tekla až k řece Sočinka. Tehdy svědci na Telegramu informovali o tom, že na ulici viděli mrtvou ženu. V Soči pršelo několik hodin a voda z řeky Bzuga zaplavila silnice a dostala se až do nižších pater části budov.

Evropu v současnosti netrápí jenom vlny bouří. Problémem jsou také vlny veder, před nimiž varují i meteorologové v České republice. Ke zmírnění jevů doporučují nerozdělávat oheň v přírodě, a zejména v lesích, nevypalovat trávu, neodhazovat cigaretové nedopalky na zem, nepoužívat přenosné vařiče a jiné zdroje otevřeného ohně, řídit se místními vyhláškami a zákazy, které k suchu a nebezpečí požárů mohou být vydány, a dbát na úsporné hospodaření s vodou.

Domů
Sdílet
Diskuse