Kromě pokladu byly nalezeny také například dochované informace o tom, jak se na lodi stravovali. Mezi nálezy byly například nádoby na olivy, čínské a mexické talíře či osobní věci včetně stříbrného meče vojáka a perlového prstenu.
V roce 1656 se na Bahamách potopila španělská loď naložená obrovským bohatstvím. Její potopení vyvolalo na následujících 350 let opakované pokusy o záchranu alespoň části pokladů. Když byla nedávno zahájena další expedice, málokdo si myslel, že by z ní mohlo něco vzejít, avšak archeologové nyní objevili přívěsky a zlaté řetízky, které ležely stovky let nedotčené na mořském dně. Informoval o tom deník The Guardian.
Inca Gold?
— Grouse Beater (@Grouse_Beater) July 31, 2022
A Spanish galleon laden with treasures so sumptuous that its sinking in the Bahamas in 1656 led to salvage attempts over the next 350 years. The Nuestra Señora de las Maravillas (Our Lady of Wonders) sank on the western side of Little Bahama Bank, 70km offshore, pic.twitter.com/RZx21zSmfe
Loď Nuestra Señora de las Maravillas se potopila na západní straně Little Bahama Bank, více než 70 kilometrů od břehu. Nově objevené poklady byly nalezeny mezi troskami více než 13 kilometrů od místa potopení. Společnost Allen Exploration, ve které pracují bahamští a američtí mořští archeologové a potápěči, získala od bahamské vlády licenci na vědecký průzkum a zavázala se všechny nálezy vystavit v novém muzeu na Bahamách.
Mezi poklady, které naznačují, že některé z nálezů byly určeny pro bohaté aristokraty, ne-li pro královskou rodinu, je i propracovaný zlatý filigránový řetěz s motivy rozet. Zlatý přívěsek s křížem ze Santiaga (sv. Jakuba) a indickým kamenem bezoárem, který byl tehdy v Evropě ceněn pro své léčivé účinky, má tvar mušle hřebenatky, symbolu, který uznávali poutníci směřující do Santiaga de Compostela v Galicii.
Kromě pokladu ale byly nalezeny také například dochované informace o tom, jak se na lodi stravovali. Mezi nálezy byly například nádoby na olivy, čínské a mexické talíře či osobní věci včetně stříbrného meče vojáka a perlového prstenu.
Všechny vraky v bahamských vodách jsou majetkem bahamské vlády a společnost Allen Exploration uchovává nálezy pohromadě tím, že sponzoruje Bahamské námořní muzeum.