Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Refresher Česko
Otevřít v aplikaci Refresher
Stáhnout
X
Tereza Šnajdrová
4. srpna 2022 v 9:24
Čas čtení 0:52

V JAR bylo hromadně znásilněno 8 žen, policie zatkla více než 120 lidí

Kategorie:
News
Uložit Uložené
V JAR bylo hromadně znásilněno 8 žen, policie zatkla více než 120 lidí
Zdroj: Unsplash/Emmanuel Appiah/volně k použití

Jihoafrickou republikou ve čtvrtek otřáslo hromadné znásilnění osmi žen. Ve vazbě skončilo více než 120 mužů, kteří jsou známí pod skupinou Zama Zama.

Jihoafrickou republikou otřáslo přepadení, ke kterému došlo ve čtvrtek poblíž dolu v Krugersdorpu. Skupina ozbrojených mužů tam přepadla štáb natáčející hudební videoklip a znásilnila 8 žen. Podezřelí jsou horníci, kteří nelegálně pracují v nedalekých opuštěných dolech. Policie v souvislosti s hromadným znásilněním zadržela více než 120 mužů, informují The Guardian a Daily Mail.

4. srpna 2022 v 7:44 Čas čtení 0:39 Policie pátrá po nezletilé dívce ze Strakonic. Odešla z dětského centra a doposud se nevrátila Policie pátrá po nezletilé dívce ze Strakonic. Odešla z dětského centra a doposud se nevrátila

Skupina 120 ozbrojených mužů ve čtvrtek napadla štáb, který poblíž dolu v Krugersdorpu natáčel hudební video. „Podezřelí všem nařídili, aby si lehli na zem. Pak znásilnili osm žen a všechny okradli o jejich věci,“ uvedl generálporučík Elias Mawela.

„To, co se stalo v Krugersdorpu, je hanba národa,“ řekl policejní ministr Bheki Cele. Na tiskové konferenci také zdůraznil, že oběti hromadného znásilnění si ponesou dlouhodobé následky. „Tyto strašné činy jsou urážkou práva žen a dívek žít a pracovat ve svobodě a bezpečí. V naší společnosti není pro takové násilníky místo,“ přidal se k němu jihoafrický prezident Cyril Ramaphosa.

Za hromadným znásilněním a přepadením by podle policie měla být skupina známá pod názvem Zama Zama. Ta sestává z horníků, kteří nelegálně pracují v opuštěných dolech. Skupina byla obviněna i z držení střelných zbraní a ilegální těžby.

„To je norma, zažíváme to každý den. Ani během dne nemůžete volně chodit bez doprovodu. Nemůžete ani jít do obchodu a koupit si chleba,“ vypověděla jedna z žen při zatýkání podezřelých. 

Domů
Sdílet
Diskuse