Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Tereza Šnajdrová
4. srpna 2022 10:27
Čas čtení 0:51

Čína zahájila vojenská cvičení ve vodách a vzdušném prostoru Tchaj-wanu

Kategorie:
News
Uložit Uložené
Čína zahájila vojenská cvičení ve vodách a vzdušném prostoru Tchaj-wanu
Zdroj: TASR/AP

Čínská armáda ve čtvrtek ráno oficiálně započala vojenská cvičení ve vodách a vzdušném prostoru Tchaj-wanu. Cvičení, během kterého Čína používá i ostré střelby, by měla trvat do neděle.

Poté, co Tchaj-wan v úterý navštívila předsedkyně Sněmovny reprezentantů Spojených států amerických Nancy Pelosi, započala Čína v jeho vodách a vzdušném prostoru vojenská cvičení. Jedná se o doposud největší vojenská cvičení, v rámci kterých Čína používá dokonce i ostré střelby, a to jen necelých 20 kilometrů od ostrova, informují The Guardian a BBC.

4. srpna 2022 9:24 Čas čtení 0:52 V JAR bylo hromadně znásilněno 8 žen, policie zatkla více než 120 lidí V JAR bylo hromadně znásilněno 8 žen, policie zatkla více než 120 lidí

Čínská armáda ve čtvrtek ráno zahájila vojenská cvičení ve vodách a vzdušném prostoru Tchaj-wanu. Během nich pak zablokovala část cest, které ostrov používá k obchodu. Podle Tchaj-wanu se tak Čína dopustila námořní a letecké blokády a Spojené státy zase tvrdí, že čínská cvičení jsou nezodpovědná a mohou se vymknout kontrole. 

„Pokud se například Čína rozhodne, že letadly přeletí přes tchajwanský vzdušný prostor, existuje možnost, že se Tchaj-wan tato letadla pokusí zachytit. Hrozí, že budeme svědky srážky dvou letadel či může dojít i k dalším katastrofickým scénářům,“ řekla analytička Bonnie Lin.

Tchajwanské ministerstvo obrany jen pár hodin před zahájením cvičení navíc uvedlo, že jeho webové stránky napadli hackeři. Kyberútoky údajně cílily také na ministerstvo zahraničí a vládu. 

Domů
Sdílet
Diskuse