Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Adéla Ježková
11. srpna 2022 14:11
Čas čtení 0:49

Čína tvrdí, že USA jsou „hlavním strůjcem“ války na Ukrajině

Kategorie:
News
Uložit Uložené
Čína tvrdí, že USA jsou „hlavním strůjcem“ války na Ukrajině
Zdroj: Wikimedia Commons/Tisková služba prezidenta RF/volně k užití

Čínský velvyslanec v Moskvě Zhang Hanhui kritizuje USA za podporu rozšiřování NATO a uvalení sankcí na Rusko.

Čínský velvyslanec označil Spojené státy za „hlavního strůjce“ války na Ukrajině a obvinil Washington ze snahy „rozdrtit“ Rusko. „Washington jako strůjce a hlavní podněcovatel ukrajinské krize, který na Rusko uvalil bezprecedentní rozsáhlé sankce, pokračuje v dodávkách zbraní a vojenského vybavení na Ukrajinu. Jeho konečným cílem je vyčerpat a zničit Rusko dlouhou válkou a sankčním klackem,“ uvedl v rozhovoru pro ruskou agenturu TASS Hanhui.

Velvyslancova argumentace úzce navazuje na ruské zdůvodnění invaze na Ukrajinu. Federace od samého počátku označuje válku za svou „speciální vojenskou operaci“ a tvrdí, že byla nutná pro zachování bezpečnosti.

Řekl také, že čínsko-ruské vztahy vstoupily do „nejlepšího období v historii, které se vyznačuje nejvyšší úrovní vzájemné důvěry, nejvyšším stupněm interakce a největším strategickým významem“.

Hanhui se před časem vyjádřil kriticky vůči návštěvě předsedkyně Sněmovny reprezentantů Spojených států Nancy Pelosi na Tchaj-wanu – ale nikoli vůči ruské invazi na Ukrajinu. „Nevměšování do vnitřních záležitostí je nejzákladnější zásadou udržení míru a stability v našem světě,“ řekl čínský velvyslanec.

15. května 2024 13:00 Čas čtení 8:02 Rapová válka Drake vs. Kendrick Lamar skončila, přinesla nevídanou hru slov, skryté dítě i krev. Kdo je vítězem? Rapová válka Drake vs. Kendrick Lamar skončila, přinesla nevídanou hru slov, skryté dítě i krev. Kdo je vítězem?

Ruský prezident Vladimir Putin se setkal s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem v Pekingu v době, kdy se na ukrajinské hranici shromažďovaly ruské tanky. V té době se podle serveru Al Jazeera dohodli na partnerství, které oba státy označily za bezhraniční a nadřazené jakémukoli spojenectví z dob studené války.

Domů
Sdílet
Diskuse