Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Tereza Šnajdrová
26. srpna 2022 v 13:02
Čas čtení 1:13

Zemřela Hana Zagorová

Kategorie:
News
Uložit Uložené
Zemřela Hana Zagorová
Zdroj: ČTK/Petrášek Radek

Oblíbená česká zpěvačka a devítinásobná zlatá slavice zemřela ve věku 75 let.

Celé Česko dnes v odpoledních hodinách obletěla smutná zpráva. Ve věku 75 let zemřela oblíbená zpěvačka a devítinásobná zlatá slavice Hana Zagorová. Už v mládí jí byla diagnostikována nemoc krve a od léta minulého roku se její zdravotní stav zhoršoval kvůli postcovidovému syndromu, informuje Blesk.

26. srpna 2022 v 9:47 Čas čtení 1:24 Zadlužení Čechů roste, průměrný občan dluží 300 000 korun Zadlužení Čechů roste, průměrný občan dluží 300 000 korun

Duhová víla, Je naprosto nezbytné, Maluj zase obrázky a další. To jsou všemi milované hity, které nazpívala Hana Zagorová a díky kterým se stala devítinásobnou zlatou slavicí. Její život však nyní v 75 letech vyhasl.

Hana Zagorová se narodila na Ostravsku a poprvé na sebe upozornila v tamní soutěži Hledáme nové talenty, kam se přihlásila v sedmnácti letech. Nadaná dívka sice vystudovala herectví na JAMU, ale už tehdy věděla, že chce být jednou zpěvačkou. V roce 1968 vydala svoji první skladbu, začala se objevovat na televizních obrazovkách a v třiadvaceti letech se odstěhovala do Prahy, kde natáčela s Tanečním orchestrem Československého rozhlasu. Pak se ale osamostatnila a věnovala se sólo kariéře.

Díky Zagorové a jejímu osobitému vystupování vznikla také populární hláška „nedělej Zagorku“. „Ani nevím, co to přesně značí, ale líbí se mi to,“ smála se jí zpěvačka v rozhovorech.
 
Oblíbená česká zpěvačka již od mládí žila s poruchou krvetvorby, kterému se odborně říká paroxysmální noční hemoglobinurie. Kvůli tomu musela celá léta pravidelně chodit na transfuze. S přibývajícím věkem se u ní začala projevovat také osteoporóza a její zdravotní stav se začal komplikovat. V létě minulého roku se navíc nakazila koronavirem a od té doby bojovala s postcovidovým syndromem.

3. května 2024 v 16:55 Čas čtení 1:36 Česká Wikipedie slaví narozeniny, je 28. nejobsáhlejší na světě. Co dalšího o ní (ne)víš? Česká Wikipedie slaví narozeniny, je 28. nejobsáhlejší na světě. Co dalšího o ní (ne)víš?


Jedna z nejznámějších písniček z repertoáru Hany Zagorové je duet s Petrem Rezkem. Duhová víla se stala nejprodávanějším singlem roku 1977. Zpěvačka se ale nebránila ani filmovým a televizním rolím. Kromě jejího účinkování v bezpočtu dokumentů ukázala například svůj komediální talent ve filmové parodii na muzikály, ale i budovatelské snímky z tehdejší doby. Trhák z roku 1980 byl natočen podle scénáře legendární dvojice Smoljak-Svěrák.

Domů
Sdílet
Diskuse