Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
🎫 Vyhraj lístky na festivaly: Grape, Sziget, Pohoda, Lovestream a další letní festivaly
Tereza Šnajdrová
28. srpna 2022 12:59
Čas čtení 1:01

Předpověď počasí: Začátek nového týdne přinese oteplení, ale i přeháňky

Kategorie:
News
Uložit Uložené
Předpověď počasí: Začátek nového týdne přinese oteplení, ale i přeháňky
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Český hydrometeorologický ústav vydal předpověď na nadcházející týden.

V neděli je pro část republiky stále v platnosti výstraha před silnými bouřkami, avšak nadcházející týden se do Česka částečně vrátí slunečné počasí. V pondělí se ještě ojediněle mohou vyskytovat dešťové přeháňky, kterých bude během odpoledne ubývat, a v úterý rtutě teploměrů vyšplhají až na 26 °C. Podobné počasí by pak mohlo být i po zbytek týdne, uvádí Český hydrometeorologický ústav.

27. srpna 2022 9:06 Čas čtení 1:02 ČHMÚ varuje: Silné bouřky zasáhnou Česko i v sobotu a neděli, místy hrozí i povodně (Aktualizováno) ČHMÚ varuje: Silné bouřky zasáhnou Česko i v sobotu a neděli, místy hrozí i povodně (Aktualizováno)

V pondělí bude jasno až polojasno, s teplotami od 22 do 26 °C. Na východě republiky se ojediněle mohou objevovat dešťové přeháňky, kterých však v průběhu dne bude ubývat, a do Česka se vrátí léto. Úterý bude skoro jasné až polojasné, s nejvyššími denními teplotami 22 až 26 °C. 

Mírnější ochlazení přinese středa, kdy se rtutě teploměrů budou pohybovat od 18 do 22 °C, na jihovýchodě až 25 °C. I ve středu bude jasno až polojasno, avšak od jihozápadu začne přibývat oblačnosti, která do Česka přinese i déšť a přeháňky. Stejně pak bude také ve čtvrtek, kdy nejvyšší denní teploty vyšplhají na 17 až 21 °C, a stejně tak i v pátek.

Víkend bude oblačný až polojasný. Teploty se budou pohybovat od 19 do 24 °C a v průběhu soboty i neděle se mohou vyskytovat dešťové přeháňky. 

„Zvlněná studená fronta bude z našeho území odcházet dále k východu, za ní se bude zvolna rozšiřovat výběžek vyššího tlaku vzduchu od severozápadu. Ve středu nás ovlivní mělká tlaková níže jihozápadně od našeho území. V dalších dnech se bude střední Evropa nacházet v okrajovém proudění tlakové výše nad Skandinávií,“ komentují týdenní předpověď meteorologové.

Domů
Sdílet
Diskuse