Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Rozdáváme lístky na letní festivaly
Ilona Hobzová
8. září 2022 21:30
Čas čtení 2:27

Charles je novým britským králem. Bojuje za životní prostředí, mezi lidmi však příliš populární není

Kategorie:
News
Uložit Uložené
Charles je novým britským králem. Bojuje za životní prostředí, mezi lidmi však příliš populární není
Zdroj: Britská kráľovská rodina

Nejstarší syn zesnulé Alžběty II. převzal britský trůn.

Ve čtvrtek večer obletěla svět zpráva o úmrtí britské královny Alžběty II., která zemi vládla více než sedmdesát let. Novým králem se stal Alžbětin nejstarší syn, který bude vládnout jako Charles III. Přečti si to nejdůležitější, co bys měl*a o novém panovníkovi vědět.

Nejstarší syn a dědic trůnu

Dnes již král Charles III. se narodil 14. listopadu 1948 jako Charles Philip Arthur George jako nejstarší ze čtyř dětí královny Alžběty II. a prince Phillipa. Jako každý člen britské královské rodiny, i Charles studoval prestižní britské školy, konkrétně antropologii a archeologii. 26. července 1958 získal titul princ z Walesu.

Charles v roce 1972.
Charles v roce 1972. Zdroj: Wiki Commons/volně k užití

 Dvě osudové ženy

Svou první manželku Dianu Spencer si vzal 29. července 1981 v katedrále sv. Pavla. Jejich svatba v té době představovala společenskou událost číslo jedna. Dohromady ji v televizi sledovalo přibližně tři čtvrtě miliardy lidí. V manželství se narodili synové William (1982) a Harry (1984).

Manželství ale provázely problémy, především kvůli Camille Parker Bowles a později i kvůli Dianiným milencům. Parker-Bowles byla přítelkyní Charlese ještě před jeho svatbou, vztah udržovali i během svých manželství.

8. září 2022 19:35 Čas čtení 4:46 Kdo byla královna Alžběta II.? Téměř nikdo nečekal, že zasedne na trůn, přesto Británii vládla více než 70 let Kdo byla královna Alžběta II.? Téměř nikdo nečekal, že zasedne na trůn, přesto Británii vládla více než 70 let

V roce 1992 Buckinghamský palác oznámil, že Charles a Diana budou žít odděleně, nadále ale měli plnit oficiální královské povinnosti. Pár se rozvedl 28. srpna 1996. O rok později Diana zemřela při autonehodě. 

Přidej se do klubu REFRESHER+
Základní
125 Kč
Účtuje se jednou za 4 týdny
Přístup k prémiovým článkům
 • Přístup k benefitům
 • Méně reklam
 • 150 kreditů každé 4 týdny na nákup benefitů
 • Všechny možnosti předplatnéhoMám slevový kód
  Dokončením souhlasím s pravidly a podmínkami portálu Refresher.
  Domů
  Sdílet
  Diskuse