Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Radim Šlechta
22. září 2022 v 17:01
Čas čtení 0:49

Další krok k redefinici znásilnění. Vláda přijala doporučující usnesení

Kategorie:
News
Uložit Uložené
Další krok k redefinici znásilnění. Vláda přijala doporučující usnesení
Zdroj: Úřad vlády ČR

Návrh podala vládě Rada vlády pro rovnost žen a mužů.

Rada vlády pro rovnost žen a mužů přijala usnesení pro redefinici pojmu znásilnění. Nově by k pohlavnímu styku mělo podle návrhu docházet pouze tehdy, pokud s ním oba partneři souhlasí. Doposud se jedná pouze o usnesení, které redefinici pojmu doporučuje vládě. Nejedná se o záruku, že ke změně definice dojde.

V současnosti se znásilněním rozumí čin, kdy „pachatel donutí oběť násilím nebo pohrůžkou násilí nebo pohrůžkou jiné těžké újmy k pohlavnímu styku, nebo k takovému činu zneužije bezbrannosti oběti. Za pohlavní styk se považuje jakýkoli způsob ukájení pohlavního pudu na těle jiné osoby (stejného nebo jiného pohlaví)“

„Rada vlády pro rovnost žen a mužů, jejíž jsem členkou, právě přijala usnesení doporučující vládě redefinovat pojem znásilnění. K pohlavnímu styku by dle Rady nemělo docházet bez souhlasu partnera,“ napsala na Twitter senátorka Adéla Šípová (nestr. za Piráty).

3. května 2024 v 16:55 Čas čtení 1:36 Česká Wikipedie slaví narozeniny, je 28. nejobsáhlejší na světě. Co dalšího o ní (ne)víš? Česká Wikipedie slaví narozeniny, je 28. nejobsáhlejší na světě. Co dalšího o ní (ne)víš?

Redefinici v poslední době implementovalo například Španělsko. Pouze „ano“ bude považováno za souhlas se sexuálním stykem. Jedná se o reakci na případ, kdy pětice mužů znásilnila mladou ženu, která neřekla ne a nebránila se. 

Domů
Sdílet
Diskuse