Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Ilona Hobzová ČTK
28. září 2022 17:10
Čas čtení 1:06

V Praze probíhá další demonstrace proti vládě. Dorazily tisíce lidí, hymnu zazpíval Tomáš Ortel

Kategorie:
News
Uložit Uložené
V Praze probíhá další demonstrace proti vládě. Dorazily tisíce lidí, hymnu zazpíval Tomáš Ortel
Zdroj: TASR/AP

Pořadatelé z uskupení Česká republika na 1. místě požadují demisi pětikoaličního kabinetu a obrat politického směřování země.

V Praze na Václavském náměstí začala demonstrace proti vládě. Podle policistů na ni dorazily nižší desítky tisíc účastníků. Pořadatelé z uskupení Česká republika na 1. místě požadují demisi pětikoaličního kabinetu a obrat politického směřování země. Na začátku programu to řekl organizátor Jiří Havel. 

Hymnu zazpíval Tomáš Ortel

Celá akce začala krátce po 14:00 českou hymnou, kterou zazpíval zpěvák Tomáš Ortel. „Chceme o 180 stupňů otočit politický směr v naší zemi. Této změny chceme dosáhnout nenásilnou cestou,“ uvedl Havel na pódiu. Podle druhého z pořadatelů Ladislava Vrábela by měla vláda podat demisi, měly by se vypsat nové volby a řízení země by měli převzít pronárodní odborníci. Prvním pozvaným řečníkem byl děkan Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické v Praze Miroslav Ševčík.

Nechyběly české vlajky a protivládní transparenty. Na nich byla třeba hesla Konec vlád nemocných duchem, rozumem a charakterem nebo Zase ryjeme držkou v zemi. Jak to na demonstraci vypadalo, se podívej v galerii.

demonstrace, Prahademonstrace, Prahademonstrace, Prahademonstrace, Praha
Zobrazit galerii
(6)

Na průběh demonstrace dohlíží také policisté. Podle jejich odhadů byly na Václavském náměstí ke čtrnácté hodině přítomny nižší desítky tisíc účastníků.

Podle pořadatelů se dění na Václavském náměstí přenáší živě na obrazovky v centru Brna, Plzně, Liberce, Českých Budějovic, Uherského Hradiště, Karviné, Havířova či Nejdku. Jiného pořadatele, opoziční SPD, má demonstrace proti vládě v Ostravě.

První protivládní demonstrace Česká republika na 1. místě se konala 3. září. Na Václavském náměstí se sešlo sedmdesát tisíc lidí. Protestující požadovali demisi vlády a levnější energie. Chtěli také, aby Česko podepsalo přímé smlouvy s dodavateli plynu, především s Ruskem.

Domů
Sdílet
Diskuse