Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Kuni Nguyenová
28. ledna 2023 15:56
Čas čtení 1:30

„Vrátili jsme srdce na Hrad!“ Jak reagují Fiala, Nerudová, Čaputová a další na vítěze voleb?

Kategorie:
Česko
Uložit Uložené
„Vrátili jsme srdce na Hrad!“ Jak reagují Fiala, Nerudová, Čaputová a další na vítěze voleb?
Zdroj: Refresher / Lucie Kotvalová

Radost, ale i nespokojenost z výsledků voleb se promítaly v příspěvcích na Twitteru.

Politici a političky, ale i neúspěšní prezidentští kandidáti a kandidátka už gratulují Petru Pavlovi ke zvolení hlavou státu. Prostřednictvím sociálních sítí vyjadřují zejména radost z nového prezidenta, kterého si Česká republika v pátek a v sobotu zvolila. Po sečtení kolem 97 procent hlasů vedl Pavel nad předsedou hnutí ANO Andrejem Babišem s rozdílem zhruba pěti procentních bodů.

28. ledna 2023 15:09 Čas čtení 0:43 Petr Pavel byl zvolen novým prezidentem České republiky. Hlasujte v anketě, jak jste s výsledkem spokojení Petr Pavel byl zvolen novým prezidentem České republiky. Hlasujte v anketě, jak jste s výsledkem spokojení

„Slušnost a pravdivost mohou být silou“

Mezi prvními gratuloval Pavlovi premiér Petr Fiala (ODS). „Vyhrál občanský kandidát. Vyhrály hodnoty, které reprezentoval. To je mimořádně důležitá zpráva v této mezinárodně i ekonomicky složité době. Jsem hrdý na české občany, že využili svého práva hlasovat, a za jejich volbu,“ napsal na sociálních sítích.

„Srdečně blahopřeji Petru Pavlovi ke zvolení českým prezidentem. Spolu s Vámi zvítězila naděje, že slušnost a pravdivost mohou být silou. Těším se na naši spolupráci, společná setkání a slovenské a české iniciativy,“ poblahopřála Pavlovi slovenská prezidentka Zuzana Čaputová na Twitteru.

„Vrátili jsme srdce na Hrad! Gratuluji Petru Pavlovi k vítězství a ještě jednou upřímně děkuji i těm z vás, kteří jste mou podporu v prvním kole přetavili v podporu Petra Pavla v kole druhém. Bez vás by to nešlo,“ vyjádřila Danuše Nerudová svoji podporu Pavlovi na Twitteru. Po prvním kole voleb vyzývala své voliče a voličky, aby přišli k volbám a hlasovali pro něj.

Petr Pavel.
Petr Pavel. Zdroj: Refresher.cz/Anna Koucká

Ke gratulacím se připojil také protikandidát z prvního kola voleb Pavel Fischer, podle kterého bude mít Česko „slušného prezidenta, za kterého se nebude muset stydět“.

18. června 2024 18:20 Čas čtení 4:31 ANKETA: Na kolik peněz tě vyjde festival? Zeptali jsme se návštěvnictva Rock for People ANKETA: Na kolik peněz tě vyjde festival? Zeptali jsme se návštěvnictva Rock for People

„Matematika zohledňující průběh výsledků sčítání prvního kola hovoří jasně. Petr Pavel již nemůže prohrát,“uvedl na Twitteru Vystrčil. Pavlovi gratuloval a uvedl, že má z jeho vítězství radost.

Radost vyjádřil také vicepremiér a ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) slovy: „Věřím, že tato změna pozitivně posune naši zemi a společnost kupředu.“ 

„Není to pro mě suverénní prezident“ 

S Pavlem jako novým prezidentem naopak není spokojená například místopředsedkyně Sněmovny za ANO Klára Dostálová. „Doufám, že prezidentský slib u Petra Pavla zastaví jeho vojenské ambice. Není to pro mě suverénní prezident, protože říká, že chce vše koordinovat s NATO,“citovala její slova novinářka Andrea Procházková na Twitteru.

Domů
Sdílet
Diskuse