Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Tereza Šnajdrová
11. dubna 2023 8:03
Čas čtení 1:02

Že by konečně jaro? V Česku se oteplí až na 15 °C, čeká nás ale vydatný déšť

Kategorie:
Česko
Uložit Uložené
Že by konečně jaro? V Česku se oteplí až na 15 °C, čeká nás ale vydatný déšť
Zdroj: Unsplash/Atilla Bingöl/volně k užití

Zdá se, že zima se s námi nadobro loučí a v Česku se konečně oteplí. Spolu s vyššími teplotami však přijdou také vydatné dešťové přeháňky.

Český hydrometeorologický ústav vydal předpověď počasí, podle které se v Česku konečně oteplí. Teploty v tomto týdnu se budou pohybovat od 7 do 12 °C, avšak spolu s teplou frontou k nám přijde také déšť. Připrav se na oblačné počasí, déšť, přeháňky i trvalejší srážky.

11. dubna 2023 7:40 Čas čtení 1:00 Zemřel kytarista skupiny ABBA Lasse Wellander Zemřel kytarista skupiny ABBA Lasse Wellander

V úterý bude jasno až polojasno, avšak v průběhu dne bude od západu přibývat oblačnost, která s sebou přinese také dešťové přeháňky. Během odpoledne a k večeru se ojediněle mohou vyskytovat také bouřky s kroupami a nejvyšší denní teploty se budou pohybovat od 9 do 13 °C.

Podobně bude také ve středu. Ráno bude jasné až polojasné, od jihozápadu pak začne postupně přibývat oblačnost a dešťové přeháňky. Nejnižší noční teploty budou podle meteorologů –2 až 2 °C, nejvyšší denní pak 10 až 14 °C. 

Ve čtvrtek bude zataženo až oblačno, na většině území občasný déšť, přeháňky a místy i trvalejší srážky. Na území nad 1000 m se pak mohou tvořit i srážky sněhové. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat od 3 do 7 °C a přes den se rtutě teploměrů vyšplhají na 8 až 12 °C.

Zataženo a oblačno bude také v pátek a zejména na východě a severovýchodě se bude vyskytovat vydatný déšť, přeháňky i trvalejší srážky. Nejnižší noční teploty budou ukazovat 2 až 6 °C a nejvyšší denní teploty 8 až 12 °C.

O víkendu bude zataženo až oblačno, občas déšť, přeháňky a trvalejší srážky. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat od 2 do 7 °C a nejvyšší denní teploty od 7 do 15 °C. Čeká nás tedy příjemné oteplení, avšak také vydatný a neutuchající déšť. 

Domů
Sdílet
Diskuse