Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
11. dubna 2023 7:40
Čas čtení 1:00
Tereza Šnajdrová

Zemřel kytarista skupiny ABBA Lasse Wellander

Zemřel kytarista skupiny ABBA Lasse Wellander
Zdroj: Flickr/Cornel Penescu/volně k užití
HUDBA ZPRÁVY ZE SVĚTA
Uložit Uložené

V pondělí obletěla celý svět smutná zpráva. Ve věku 70 let zemřel dlouholetý kytarista skupiny ABBA Lasse Wellander.

„Lasse byl drahý přítel, zábavný chlapík a vynikající kytarista,“ uvedla skupina ABBA. Ta s Wellanderem spolupracovala dlouhé roky, koncertovala s ním po celém světě, a kytarista se dokonce podílel na tvorbě soundtracku k filmu Mamma Mia! Hudebník zemřel v pátek 7. dubna, krátce poté, co mu byla diagnostikována rakovina, píší NME a CNN.

Doporučeno
Celebrity jej zneužívají k rychlému a snadnému hubnutí. Nedostatek ozempicu už hlásí i české lékárny Celebrity jej zneužívají k rychlému a snadnému hubnutí. Nedostatek ozempicu už hlásí i české lékárny 10. dubna 2023 6:00

„S nepopsatelným smutkem musíme oznámit, že náš milovaný Lasse zemřel. Lasse nedávno onemocněl něčím, co se ukázalo jako rozšířená rakovina, a na Velký pátek brzy ráno zemřel, obklopen svými nejbližšími,“ stojí v prohlášení jeho rodiny, která na Wellandera vzpomíná nejen jako na talentovaného hudebníka, ale také jako na „skvělého manžela, otce, bratra, strýce a dědečka“.

Na zesnulého vzpomíná také skupina ABBA. „Význam jeho tvůrčího přínosu v nahrávacím studiu i jeho skálopevné kytarové práce na pódiu byl obrovský. Truchlíme nad jeho tragickou a předčasnou smrtí a vzpomínáme na laskavá slova, smysl pro humor, usměvavou tvář a hudební genialitu muže, který hrál v příběhu skupiny ABBA tak zásadní roli. Bude nám hluboce chybět a nikdy na něj nezapomeneme,“ napsala. 

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený ABBA (@abba)

Wellander pronikl do světa hudby už jako dítě a v říjnu roku 1974 se přidal ke skupině ABBA. Poté, co úspěšná popová kapela vyhrála soutěž Eurovision Song Contest, se stal jejím hlavním kytaristou a koncertoval s ní od roku 1975 do roku 1980. Ke skupině ABBA se pak vrátil v roce 2007, kdy asistoval u nahrávání soundtracku k filmu Mamma Mia! Wellander se také podílel na nahrávání dosud posledního alba skupiny ABBA s názvem Voyage.

Domů
Sdílet
Diskuse