Jeho poznávacím znamením je zakrytá tvář a pokrývka hlavy. Zůstalo mu to z dob, kdy svá díla vytvářel ilegálně a při zvuku policejní sirény bral nohy na ramena.
Devětadvacetiletý pouliční umělec Alec Monopoly (samozřejmě nejde o jeho skutečné jméno) se narodil v roce 1986 v New Yorku a umělecké nadání zdědil po svých rodičích. Věk a to, že se narodil do rodiny malířů, jsou v podstatě jediné soukromé informace, které záhadný umělec o sobě na své oficiální stránce prozrazuje.
Svou osobnost zahalil rouškou tajemství a to, co mu kdysi sloužilo k maskování obličeje a zajištění anonymity během vytváření ilegálních maleb na stěnách městských budov, mu dnes slouží jako módní doplněk a prostředek k budování image tajuplného umělce vytvářejícího pestrobarevná díla s kultovními postavičkami jako Richie Rich, Homer Simpson, Strýček Skrblík nebo Strýc Pennybags, maskot hry Monopoly, který se stal jeho primárním motivem. Toho nejčastěji zobrazuje se spoustou zelených bankovek v rukou nebo úhledně poskládaných v měšci na svých bedrech a představuje pro něj vrchol kapitalistické chamtivosti, nenasytnosti.
Kreslené postavičky, které svou pestrobarevností působí naivním a dětským dojmem, obklopuje balíky peněz, polonahými ženami, luxusními značkami, drahými auty, letadly, do rukou jim vkládá zbraně a ukrývá v nich podstatu současných problémů, kterou je podle něj již zmiňovaná chamtivost. Strýček Monopoly v jeho pojetí nabyl i reálného charakteru a na určité období se jím stal Bernie Madoff, známý také jako muž, který podvedl svět. Bernie se stal symbolem zlomeného ekonomického systému a finančního kolapsu poté, co pět tisíc klientů včetně velkých společností jako American Express a také banky ve Švýcarsku, Rakousku, Španělsku a Itálii připravil o 65 miliard amerických dolarů a odebral se na nereálných 150 let do chládku.
Alecovy typické novinové výtvory a sochy metalických odlesků. Jeho díla jsou dnes prodávána za 20 000 až 50 000 amerických dolarů.
Alec se ohledně využívání maskota hry Monopoly pro své umělecké účely zkontaktoval i se společností Hasbro, největším výrobcem deskových her na světě, která vyrábí i jejich nejoblíbenější hru Monopoly, a ta si z toho těžkou hlavu nedělá, jelikož se podle nich nejedná o reprodukci, ale o vytváření jedinečných kusů uměleckých děl. Koneckonců jim výběrem svého ústředního motivu dělá americký umělec reklamu po celém světě a dokonce se po této své oblíbené hře i pojmenoval. Píšeme po celém světě, protože jeho díla je možné nalézt skutečně všude.
Inspirovaný Salvadorem Dalím, Jeanem-Michelem Basquiatem a Keithem Haringem se street artu začal věnovat nejprve ve svém rodném městě, kde nejednou před policií přeskakoval ploty, skrýval se pod autem nebo dokonce v odpadcích, a později pracoval v městském prostředí Mexika, Evropy a Asie. V roce 2006 se přestěhoval za svou přítelkyní do Los Angeles a prý si lepší místo pro street art v té době ani nedokázal představit. Velké billboardy mu posloužily jako plátno a díky nim se také dostal do povědomí.
Ilegální malování se začalo měnit na legální poté, co si uvědomil, že otáčení se přes rameno má už plné zuby a rád by při svých malbách strávil více času. Přestože nikdy nemaloval na státní a historické budovy a zaměřoval se spíše na opuštěné sklady a prázdné billboardy, problémy se zákonem ho neminuly a on se tedy začal soustředit na stěny s povolením a tvorbu v ateliéru. Přestože tvrdí, že malování na stěnách je pro něj větší zábavou, protože se při něm zastavují kolemjdoucí a konečné dílo je tak vystaveno na odiv všem, nejen pár nadšencům a sběratelům, malování na plátno má větší hodnotu, jelikož povrch stěny může být přetřen nebo poškozen, a tím pádem se zničí i jeho práce.
Alecův street art můžeš najít po celém světě.
Umělec se svou přítelkyní.
V roce 2010 měl svou první sólovou výstavu v New Yorku a od té doby se jeho kariéra rozběhla úplně jiným směrem, komerčnějším. Jeho obrazy, které se prodávají v rozmezí od 20 000 do 50 000 amerických dolarů, visí na stěnách u nejedné celebrity a mezi jejich vlastníky patří například Miley Cyrus, Robin Thicke, Robert De Niro, Snoop Dogg, Seth Rogen, Adrien Brody, Iggy Azalea a mnoho, mnoho dalších.
S pravidelností se objevuje ve vychytaných nočních klubech, kde živě maluje před jejich návštěvníky a spolupracuje také s nejznámějšími světovými DJi, spolupracoval také s Justinem Bieberem na propagaci jeho neslavného dokumentárního filmu, své jméno zapůjčil několika kolekcím oděvních společností, maluje kabelky celebritám, hostí večírky sponzorované Pumou, BMW, Samsungem a podobně. Na Instagramu se prezentuje tím, co kdysi odsuzoval a je tedy jen na tobě, zda se ztotožníš s Alecovou verzí, že ve skutečnosti je stále stejným člověkem a toto je jen součástí jeho image, nebo se přikloníš k verzi, že do toho úplně spadl .
V oblíbeném županu. Nejen Alec, ale i jeho díla si zaslouží luxus.
"Birkinka" pre Khloe Kardashian a Tamaru Ecclestone.