Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?
Filmy a Seriály - Seriály

RECENZE: 3. série The Umbrella Academy

Co se v nové sérii podařilo a co naopak tvůrci úplně pokazili?

Dominik Vetrák
29. červen 2022, 13:30 Čas čtení: 3:07
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Filmy a Seriály - Seriály
0
Dominik Vetrák
29. červen 2022, 13:30
Čas čtení: 3:07

RECENZE: 3. série The Umbrella Academy

Co se v nové sérii podařilo a co naopak tvůrci úplně pokazili?

Dominik Vetrák
29. červen 2022, 13:30
Čas čtení: 3:07
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Odebírat newsletter REFRESHERu
10 nejlepších článků Refresheru, jednou za týden. Pokud tě emaily přestanou bavit, tak je kdykoli zrušíš. Zadáním emailu souhlasíš s podmínkami portálu.

Seriál The Umbrella Academy měl dvouletou pauzu způsobenou hlavně pandemií, která ztížila natočení nových částí. Dopad pandemie je cítit i na příběhu, který se téměř výlučně odehrává jen ve dvou lokacích – v hotelu Obsidian a domě týmu The Sparrow Academy. 

Kvůli pandemii se střídají jen dvě lokace

Tvůrci nemohli cestovat po světě a využívat velké množství prostor jako v předchozích sériích, takže třetí série působí trochu „stísněně“ a zmíněné dvě lokace se rychle okoukávají.

Děj začíná přesně tam, kde skončila předchozí série. The Umbrella Academy znovu zachránila svět, ale způsobila tím časový paradox. Ocitla se v přítomnosti, ale ta brzy zmizí, protože všechno pohlcuje černá díra. To však není jediný problém, kterému čelí.

 

Jejich adoptivní otec Sir Reginald Hargreeves si v této časové ose neadoptoval je, ale úplně jiné výjimečné děti. Nazval je The Sparrow Academy a jsou schopnější a sehranější než The Umbrella Academy.

 

Zdroj: Netflix

 

Nevyužitý tým The Sparrow Academy

Jedním z jejich členů je i Ben, který byl v minulé časové ose členem týmu The Umbrella Academy, ale zemřel ještě jako teenager. Tady žije, akorát se chová jako grázl a nikdo s ním nevychází. Oba týmy mezi sebou bojují o dominanci, což působí poněkud teatrálně. Svět se řítí do záhuby a jejich největší prioritou je měření svých eg.

 

Bohužel, kromě Bena a Sloane, která si začne s Lutherem, je celý tým The Sparrow Academy zbytečný. Jejich jediným úkolem je znepříjemňovat život původnímu týmu a tvářit se přitom drsně. Tvůrci se nesnažili rozvinout jejich schopnosti a ani jejich charaktery, takže jsou zcela ploší, a jejich osud je ti tedy víceméně ukradený.

 

Zdroj: Netflix

 

Je to zklamání. Tým The Umbrella Academy je totiž velmi komplexní a každý jeho člen je něčím specifický. Tvůrci ale nedokázali podobným stylem vylíčit The Sparrow Academy v průběhu celé série ani z desetiny tak dobře. 

Dalším zklamáním jsou nedotažené dějové linie jako například robotí matka a její „porucha“. Tak trochu nám unikla pointa mít v této sérii postavu jistého starce s výjimečnými schopnostmi. Ke konci série jednoduše zmizí ze scény, a namísto toho, aby působil jako důležitá postava, je jen nástrojem tvůrců na to, jak rozhádat Allison a Viktora. 

Tranzice Vanyi na Viktora

Viktor prošel ve třetí sérii tranzicí, kterou prošel i jeho herec Elliot Page. Tvůrci to zpracovali citlivě, ale doufali jsme, že divákům lépe vysvětlí, proč se z Vanyi stal Viktor, a půjdou více do hloubky. Takto máme dojem, že se to stalo jen proto, že to vyžadoval herec Elliot Page. 

 

Množství konfliktů mezi postavami se minimálně v prvních částech dalo vyřešit obyčejnou konverzací. Scénáristé ale nedokázali přijít s inteligentnějším způsobem, jak mezi nimi vytvořit napětí a posunout příběh tím směrem, kterým se měl pohnout. Občas jsme tedy hleděli na obrazovku a nechápali, proč se dějí věci, které se dějí.

 

Zdroj: Netflix

 

Tato recenze zatím zní dost negativně, ale opak je pravdou. Třetí série totiž oplývá i spoustou úžasných aspektů. V první řadě je to samotný tým The Umbrella Academy. Mezi členy panuje nakažlivá a úžasná chemie a užívali jsme si každou scénu, ve které byli pohromadě. Mají skvělé dialogy, dějí se kolem nich zajímavé příběhové věci a na hercích je vidět, že své postavy milují a užívají si jejich ztvárnění.

 

Tým The Umbrella Academy je stále plný úžasných postav a herců

Nejradši máme již tradičně Diega a Five, kteří opět dokazují, že mají charismatu na rozdávání. Problém jsme měli jen s Allison, která se chová až příliš sobecky a ve třetí sérii udělá kvůli úmrtí blízkých neodpustitelné věci, jako například pokus o znásilnění (tak „temnou“ scénu jsme v tomto seriálu skutečně nečekali). Kromě ní jsme se ale dokázali ztotožnit se všemi ostatními postavami, a to včetně Klause, který měl konečně úžasnou dějovou linii.

Vrcholem třetí série byla osmá epizoda, která se zaměřila výhradně na postavy a téměř nijak nerozšiřovala hlavní příběh. Jsme rádi, že se tvůrci nebojí plně věnovat charakterům postav a rozvíjet jejich vztahy. Právě to je nejsilnějším aspektem tohoto seriálu a v této epizodě je to nesmírně cítit. 

 

Třetí sérii bychom mohli vyčítat i některé nepovedené počítačové triky, ale i to připíšeme na vrub pandemii, která zhoršila kvalitu vizuálních efektů v celém Hollywoodu. Na druhé straně tě potěší akční scény, jež příjemně utečou (stejně jako brilantní taneční číslo z první části).

 

Zdroj: Netflix

 

Třetí série nás zatím bavila asi nejvíc, a to i přes její očividné scenáristické chyby. Tyto postavy jsou prostě úžasné a interakce mezi nimi jsou vyšperkovány do dokonalosti. Líbí se nám, že se tvůrci snaží s postavami dělat něco nového a stavět je do nečekaných situací, i díky tomu si seriál stále užíváme.

 

I proto mu udělujeme sedm a půl bodu z deseti. Výsledné skóre odráží několik problémů, které s touto sérií máme, ale řekli bychom, že nás bavila ze všech tří nejvíce, takže jí určitě dej šanci.

Jaké hodnocení bys dal ty?
0/10
Upozornit na chybu. Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Náhledový obrázek: Netflix
NAHORU
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Dostávej nejlepší obsah mailem
Nestíháš všechno sledovat? Pošleme ti do schránky nejčtenější a nejlepší obsah.
Žádný spam. Kdykoli se můžeš z odběru odhlásit.
Posílat e-mail
Nejčtenější články
Nyní
24 hod
7 dní
30 dní
Více z tématu filmy a seriály
více článků
Sponzorované články
více článků
Další news více news
Mohlo by tě zajímat
Přejít na úvodní stránku
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Více
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.
Zavřít