Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
Refresher Česko
Otevřít v aplikaci Refresher
Stáhnout
X
27. června 2022 16:30
Čas čtení 5:14
Dominik Vetrák

Kvůli těmto seriálům si zaplatíš Netflix, Apple TV+ i HBO Max. Nic lepšího jsme letos zatím neviděli

Kvůli těmto seriálům si zaplatíš Netflix, Apple TV+ i HBO Max. Nic lepšího jsme letos zatím neviděli
Zdroj: Netflix
FILMY A SERIÁLY
Uložit Uložené

Za prvních šest měsíců roku 2022 jsme viděli velké množství úžasných seriálů.

Po pohledu na nejhorší a nejlepší filmy první poloviny roku 2022 je načase zrekapitulovat i seriálovou nadílku. Viděli jsme velké množství seriálů a také nějaké minisérie, takže můžeme docela objektivně vybrat to nejpovedenější, co vyšlo.  

Pokud se ti líbí naše každoroční a půlroční přehledy toho nejlepšího ze světa filmů a seriálů, podpoř nás a staň se členem klubu Refresher+. Díky tvé podpoře víme, že máš o tyto články zájem, a budeme je psát i nadále.

Doporučeno
Stvořila Upside Down právě Eleven a co všechno jsme se dozvěděli ze 4. série? Plus časová osa celého seriálu Stvořila Upside Down právě Eleven a co všechno jsme se dozvěděli ze 4. série? Plus časová osa celého seriálu 23. června 2022 16:30

10. Barry (HBO Max)

Třetí série Barryho nás oproti prvním dvěma trochu zklamala. Jako celek to nefungovalo tak dobře jako předtím, ale přesto jsme si počínání nájemného vraha Barryho užili. Barry se snaží přestat se zabíjením a chce se soustředit na svůj vztah se Sally a hereckou kariéru, jeho minulost ho ale opět doběhne a on musí znovu sáhnout po zbrani. Mezitím se mu pokouší pomstít Fuches a jeho přítelkyně Sally si začíná uvědomovat, že Barry rozhodně není psychicky v pořádku. Vysvitne však, že totéž se dá říci i o ní. 

Na Barrym jsou stále nejlepší postavy, jejich interakce a nečekané příběhové zvraty. Tvůrci seriálu se mohou spolehnout na kvalitní herce, kteří bez problémů prodají potřebné emoce postav. A i když nás seriál neuchvátil jako celek, některé jeho epizody byly fantastické, jako například akční honička, která svým zpracováním nemá v Hollywoodu obdoby.

Barry
Zdroj: HBO

9. The Legend of Vox Machina (Amazon Prime)

Animovaný seriál vznikl podle internetového příběhu založeného na populární společenské hře Dungeons and Dragons. Tento fantasy svět je plný násilí, vulgarismů, draků a jiných bytostí, které hrdinům komplikují život.

Hlavními postavami jsou trpaslíci, čarodějnice, elfové a jiní netradiční jedinci, kteří tvoří hrdinský tým Vox Machina. Plní nebezpečné mise a nestraní se hospodských rvaček. Když jsou na mizině, vydají se na sebevražednou misi pro království. 

První série má jen 12 epizod o průměrné délce 20 minut, takže ji spolkneš velmi rychle. My jsme si v seriálu oblíbili postavy, které mají sem tam povedené hlášky, jindy zase předvádějí akrobatické a akční kousky. Jedná se o seriál pro dospělé, takže tvůrci občas řeší i seriózní problémy a nešetří krví a násilím.

The Legend of Vox Machina
Zdroj: Amazon Prime

8. Ozark (Netflix)

Finále Ozarku se neslo v dost depresivní atmosféře. Znovu nás ohromili herci a překvapivé momenty, ale nejsme úplně spokojeni se samotným koncem příběhu. Osud některých postav jsme si představovali jinak, přesto jde o nesmírně kvalitní kriminální a dramatický příběh z prostředí problémové rodiny zapletené do byznysu s vládou USA a zároveň s mexickým drogovým kartelem. Atmosféra Ozarku nám bude chybět, takže jsme částečně smutní, že seriál skončil. Zároveň jsme však rádi, že se tvůrci rozhodli příběh donekonečna nenatahovat.

Ozark
Zdroj: Netflix

7. Stranger Things (Netflix)

Seriál ještě neskončil a dvě finální epizody ještě mohou naše hodnocení ovlivnit. Rozhodně jsme ale toho názoru, že čtvrtá série si místo v tomto žebříčku zaslouží. Před jejím vydáním se nám na ni koukat ani nechtělo, protože každá epizoda seriálu se se svou délkou více podobá celovečernímu filmu než televizní části. 

Nakonec jsme však byli nadmíru spokojeni. Tvůrci seriálu nás opět dokonale vtáhli do úžasné retro atmosféry amerického města Hawkins v 80. letech. Pochválit můžeme také kvalitní počítačové triky a záporáka Vecnu.

Na čtvrté sérii nás bavilo naprosto vše až na dějovou linii s Eleven. Ve škole ji šikanují, ale tvůrci toto téma dobře nezpracovali. Je nezajímavá, plná klišé a rychle omrzí.

Stranger Things
Zdroj: Netflix

6. Euphoria (HBO Max)

Hlavní postava Rue se i ve druhé sérii dostávala do problémových situací, zatímco její rodina a kamarádi se obávají toho, že ji najdou mrtvou. Tvůrci vymysleli pro každou postavu zajímavou dějovou linii, takže jsme se při sledování nových částí nikdy nenudili. Naopak, často jsme s napětím čekali, co se stane dál. 

Mohou za to i vynikající filmařské schopnosti celého štábu. Režie a práce s kamerou jsou na špičkové úrovni, jakou v seriálové produkci vidíme jen málokdy. Zendaya předvedla jako Rue snad nejlepší herecký výkon své kariéry a pochválit musíme také soundtrack, výběr lokací a perfektní dialogy. Příběh jako takový měl několik nelogických děr ve scénáři, ale kromě toho jsme druhé sérii mnoho nevyčítali ani v recenzi.

HBO Sydney Sweeney Euphoria
Zdroj: HBO

5. We Own This City (HBO Max)

We Own This City je skvělou šestidílnou minisérií zachycující zkorumpovanou policejní jednotku v Baltimoru. Seriál vychází ze skutečných událostí. Střídá napínavé scény s těmi dramatickými a svými dialogy kritizuje i policejní brutalitu a neschopnost vlády USA něco s ní dělat. Hlavní roli ztvárnil vynikající herec Jon Bernthal, který se postaral o několik mrazivých scén.

Minisérie má menší příběhové nedostatky, ale kromě nich jsme si na ní užili téměř vše. David Simon, tvůrce seriálu The Wire, si s minisérií We Own This City připsal na konto další skvělý policejní příběh.

 We Own This City
Zdroj: HBO Max

4. The Boys

Do konce série stále zůstává ještě jedna část, ale ani kdyby byla příšerná a s hodnocením 1/10, místo v tomto článku by už seriál neztratil. Tvůrci ve třetí sérii představili nového superhrdinu Soldier Boye v podání herce Jensena Acklese (Supernatural). Zatím nedostal mnoho prostoru, ale vždy, když byl na scéně, to mělo pozitivní vliv na atmosféru scén i ostatní postavy. 

Postava Homelandera je již tradičně úžasná. Divák nikdy neví, co může udělat a koho zabije příště. Velkou novinkou v příběhu jsou ampulky s látkou V, která Hughiemu a Butcherovi dodá nadlidské schopnosti, aby mohli lépe bojovat se záporáckými nadlidmi. Děj nás stále dokáže překvapit a akční scény jsou i nadále brutální a originálně natočené.

The Boys
Zdroj: Amazon Prime

3. Atlanta (FX/Hulu)

Surreální afroamerická dramédie se i ve třetí sérii věnovala raperu Paper Boiovi, jeho kamarádu Dariusovi a manažeru Earnovi. Tentokrát vycestovali na turné po Evropě, z čehož vzniklo několik vtipných a bizarních momentů. Atlanta i ve třetí sérii zůstala unikátním seriálem se spoustou zábavných momentů, kterými však jen podtrhuje některé sociální a politické katastrofy v USA a ve světě.

Tvůrci seriálu se nebojí ukázat prstem na lidi, kteří znepříjemňují život afroamerické komunitě, přičemž to dělají pomocí velmi inteligentního scénáře plného nenápadných, ale také zcela jednoznačných odkazů.

Atlanta 3. séria
Zdroj: FX

2. Severance (Apple TV+)

Severance je jedním z nejlepších dramatických seriálů posledních let. Sleduje zaměstnance společnosti Lumon Industries, kteří dobrovolně podstoupili takzvané oddělení (severance). Po tomto chirurgickém zákroku začnou vést dvojí životy. Mark je jedním z těchto zaměstnanců.

Když vstoupí do firmy, kde pracuje, zapomene na všechno, co se děje mimo ni. Nezná sám sebe a neví, jestli má „tam venku“ rodinu. Naopak, když Mark vyjde z práce, zapomene, co se tam dělo. Pracuje-li na přísně tajném projektu, nebo ho v práci dokonce mučí, nikdy se to nedozví. Jedná se o komplexní sci-fi zápletku s napínavou atmosférou.

Děj se ke konci tak zamotá, že finálovou epizodu první série nelze označit jinak než za mistrovství v napětí. Severance je úžasný seriál i díky zkušené a inovativní režii. Většinu epizod režíroval Ben Stiller, který tak znovu dokázal, že je nadaný nejen v roli herce. Severance je povinností pro každého fanouška kvalitní televizní produkce.

Severance Apple TV+
Zdroj: Apple TV+

1. Better Call Saul (AMC/Netflix)

Poslední série Better Call Saul je jen v polovině, ale už teď nás posadila na zadky. Od napínavého úvodu s nezapomenutelným Nachem přes nenápadné a inteligentní odkazy na minulé série až po konec, u kterého jsme zapomněli dýchat.

Saul je prostě jinde a opakujeme to již několik let. První polovině série můžeme vyčítat místy až příliš pomalé tempo (a to už s přihlédnutím k tomu, že seriál má celkově pomalejší tempo). Jinak jde o dokonalou televizní zábavu okořeněnou o jedny z nejlepších hereckých výkonů, jaké současná televize nabízí.

Better Call Saul
Zdroj: AMC

Bonus: Love, Death & Robots (Netflix)

Třetí série je podle našeho názoru lepší než druhá, a proto doufáme, že si Netflix od tvůrců objedná i další sérii. Vrcholem nových částí byla poslední epizoda Jibaro, kterou tvůrci vytvořili v unikátním animovaném stylu. 

Nejnovější série nabízí devět krátkých animovaných filmů, z nichž každý je o něčem jiném. Užiješ si tak boj robotů s potkany, mystický fantasy příběh či akční souboje.

Love Death & Robots 3. séria Netflix
Zdroj: Netflix

Další kvalitní seriály, které se ti mohou líbit: Tokyo Vice (HBO Max), Pachinko (Apple TV+), All of Us Are Dead (Netflix), Better Things (HBO Max), Slow Horses (Apple TV+), Dropout (Hulu) , Hacks (HBO Max), The Afterparty (Apple TV+).

Anketa:
Zatím nejlepší seriál roku 2022 je:
Love, Death & Robots
Barry
The Legend of Vox Machina
Better Call Saul
Severance
Atlanta
We Own This City
Euphoria
The Boys
Stranger Things
Ozark
Love, Death & Robots
8 %
Barry
0 %
The Legend of Vox Machina
8 %
Better Call Saul
8 %
Severance
0 %
Atlanta
0 %
We Own This City
0 %
Euphoria
8 %
The Boys
38 %
Stranger Things
23 %
Ozark
8 %
Domů
Sdílet
Diskuse