Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Tereza Patočková
10. srpna 2022 20:46
Čas čtení 1:15

Teenagerka půjde před soud za ilegální interrupci. Meta poskytla policii její soukromé zprávy

Kategorie:
News
Uložit Uložené
Teenagerka půjde před soud za ilegální interrupci. Meta poskytla policii její soukromé zprávy
Zdroj: Piqsels/volně k užití

Policie odeslala Facebooku příkaz k prohlídce, aby se dostala k přímým zprávám mezi matkou a dcerou, v nichž se údajně podrobně popisuje, jak Jessica Burgess pro svou dceru sehnala potratové pilulky a dala jí instrukce, jak je užívat.

Podle zpráv CBS News čelí matka a její nezletilá dcera z Nebrasky obvinění z trestného činu v souvislosti s dubnovým přerušením těhotenství. Policie získala jejich soukromé zprávy z Facebooku na základě příkazu k prohlídce. 

List Lincoln Journal Star uvedl, že byly začátkem června obviněny tehdy sedmnáctiletá Celeste Burgess a její matka, 41letá Jessica Burgess, která údajně pomohla své dceři potratit, spálit a zakopat plod. Celeste je v případu souzena jako dospělá osoba.

29. července 2022 20:05 Čas čtení 1:02 Koupí ramínka můžeš podpořit svobodné přerušení těhotenství Koupí ramínka můžeš podpořit svobodné přerušení těhotenství

Policejní oddělení v Norfolku původně obě obvinilo z odstranění, ukrytí nebo opuštění mrtvého lidského těla, zatajení smrti jiné osoby a nepravdivého oznámení. V policejní zprávě se uvádí, že policie dostala tip, podle kterého Celeste ukončila těhotenství a s pomocí své matky plod tajně pohřbila. 

Jeden z prvních případů

Vyšetřovatelům se podařilo získat lékařské záznamy, podle nichž byla Celeste v té době ve 23. týdnu těhotenství. Nebraska zakazuje potraty po 20. týdnu těhotenství. List Journal Star citoval soudní záznamy, podle nichž Celeste Burgess při původním výslechu na policii uvedla, že své mrtvé dítě nečekaně porodila ve sprše. Vzbudila svou matku a společně daly tělo dítěte do pytle a později odjely několik kilometrů za město a s pomocí dalšího muže, který se již přiznal, plod pohřbily.

Policie pak Facebooku odeslala příkaz k prohlídce, aby se dostala k přímým zprávám mezi matkou a dcerou, v nichž se údajně podrobně popisuje, jak Jessica Burgess pro svou dceru sehnala potratové pilulky a dala jí instrukce, jak je užívat, uvedl Journal Star.

V červenci, asi měsíc po původním obvinění, byla Jessica Burgess obviněna také z dalších dvou trestných činů: provedení nebo pokusu o potrat u těhotenství ve více než 20. týdnu a provedení potratu jako lékařky bez licence.

Podle serveru Forbes jde o jeden z prvních případů, kdy byla aktivita osoby na Facebooku použita k jejímu usvědčení ve státě, kde jsou potraty omezeny, a to po rozhodnutí Nejvyššího soudu USA o zrušení rozsudku Roe vs. Wade 24. června letošního roku.

Domů
Sdílet
Diskuse