Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Radim Šlechta
23. srpna 2022 v 19:47
Čas čtení 0:55

Angela Merkel dostala cenu míru za pomoc uprchlíkům

Kategorie:
News
Uložit Uložené
Angela Merkel dostala cenu míru za pomoc uprchlíkům
Zdroj: Getty Images/Jochen Zick - Pool

Angela Merkel se zařadila například vedle Nelsona Mandely.

Bývalá německá kancléřka Angela Merkel dostala od organizace UNESCO cenu míru. Politička cenu dostala za veškerou snahu a reálnou pomoc, kterou poskytla uprchlíkům. UNESCO o tom informovalo na svých stránkách.

„Všichni členové poroty byli dojati jejím odvážným rozhodnutím přijmout v roce 2015 více než 1,2 milionu uprchlíků, zejména ze Sýrie, Iráku, Afghánistánu a Eritreje. To je odkaz, který po sobě zanechává,“ okomentoval předání ceny předseda poroty, gynekolog a držitel Nobelovy ceny Denis Mukwege.

„Utrpení je plošné, a proto i řešení utrpení musí být plošné. Budování míru znamená otevřít dveře těm, kteří trpí. Rozhodnutí poroty nám připomnělo, že způsob, jakým zacházíme s migranty a uprchlíky, je zásadní,“ řekla generální ředitelka UNESCO.

2. května 2024 v 15:42 Čas čtení 0:57 Sdílíš děti online? Riskuješ sexuální zneužití fotek, ukázala studie Sdílíš děti online? Riskuješ sexuální zneužití fotek, ukázala studie

Kromě Merkel dala porota čestné uznání Julienne Lusenge, která vybudovala centrum pro ženy, jež zažily sexuální násilí. Lusenge je známou obránkyní práv žen, která se do povědomí dostala svou aktivitou v provincii Severní Kivu v Kongu. Tehdy upozornila na problém znásilňování žen jako „nástroje války“.

Cena Félixe Houphouëta-Boignyho se uděluje každoročně již od roku 1989. Dostávají ji lidé, kteří se významným způsobem podíleli na nastolení nebo zachování míru ve světě. V minulosti ji UNESCO udělilo například Nelsonu Mandelovi nebo Jimmymu Carterovi.

Domů
Sdílet
Diskuse