Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Vojtěch Vanda
26. srpna 2022 17:35
Čas čtení 1:27

Duhová víla, Můj čas nebo Je naprosto nezbytné. Připomeň si nejznámější písničky Hany Zagorové

Kategorie:
Hudba
Uložit Uložené
Duhová víla, Můj čas nebo Je naprosto nezbytné. Připomeň si nejznámější písničky Hany Zagorové
Zdroj: ČTK

Jako vzpomínku na zlatou slavici a jednu z nejznámějších českých zpěvaček současnosti jsme dali dohromady 5 písní, které máme od Hany Zagorové opravdu rádi.

Odešla, ale její hlas s námi zůstane napořád. Pětasedmdesátiletá Hana Zagorová zemřela v pátek poté, co se od minulého roku neustále zhoršoval její zdravotní stav kvůli postcovidovému syndromu. Devítinásobná zlatá slavice ale za sebou nechala něco, na co se bude vzpomínat. A to jsou oceňované nahrávky, na které si ve článku zavzpomínáme.

26. srpna 2022 13:02 Čas čtení 1:13 Zemřela Hana Zagorová Zemřela Hana Zagorová

1. Můj čas

Tuto písničku mají v hlavách všichni, kteří se někdy dívali s rodiči o víkendovém odpoledni na televizi. Viděl-li jsi někdy Sanitku, vybavíš si minimálně první verše textu Zdeňka Borovce, jimž propůjčila hlas právě Hana Zagorová.

Legendární úvodní píseň seriálu, která má momentálně skoro 3,7 milionu poslechů na Spotify, se stala tak známou, že jí věnoval svůj čas během svého koncertu i zpěvák Marek Ztracený, se kterým zpěvačka spolupracovala při svém koncertu v O2 aréně před dvěma lety. Duet si střihl právě s nepřekonatelnou Zagorovou.

2. Duhová víla

Asi stejně chytlavá a stejně známá píseň, jako ta na prvním místě. Duet Duhová víla dohromady s Petrem Rezkem byl jedním z největších československých hitů sedmdesátých let minulého století, za nějž ve skutečnosti mohli skladatel Karel Vágner a textař Pavel Žák (později mimochodem autoři hitu Holky z naší školky). Dokonce takovým hitem, že v roce 1978 dostal i svou anglickou verzi, kterou přetextoval Joy Turner.

3. Je naprosto nezbytné 

Jedna z novějších písních, která se uchytila v hlavách fanoušků Hany Zagorové, je hit z přelomu tisíciletí s názvem Je naprosto nezbytné. Jeho text i melodii složil Jiří Březík, jenž se Zagorovou ještě spolupracoval například na písničce Lásko nečekaná, která byla vydána na posledním albu Zagorové s názvem Já nemám strach.

4. Počítadlo lásky

Mnoho písniček neumí samo od sebe vyjádřit osmdesátá léta jako právě Počítadlo lásky. V době, kdy Zagorová za doprovodu Vágnera a Žáka válcovala anketu Zlatý slavík, se v roce 1982 urodila i tato píseň. 

5. Já nemám strach

Na konec jsme si nechali jednu z posledních velkých věcí, které Zagorová stihla vytvořit. Vydavatelství Supraphon zveřejnilo na svém youtubovém kanálu videoklip k písničce Já nemám strach, která se stala titulním singlem stejnojmenného alba z roku 2018, jež bylo jejím posledním.

Klip vyšel v roce 2019, autorem textu byl Marek Ztracený a v klipu si po boku zpěvačky zahrál například Ondřej Sokol.

Domů
Sdílet
Diskuse