Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Rozdáváme lístky na letní festivaly
Ondřej Jarůšek
21. září 2022 17:12
Čas čtení 1:31

Do UFC se dostal nejmladší bojovník historie, je mu 17 let. Nic takového jsem v životě neviděl, řekl šéf Dana White

Kategorie:
Sport
Uložit Uložené
Do UFC se dostal nejmladší bojovník historie, je mu 17 let. Nic takového jsem v životě neviděl, řekl šéf Dana White
Zdroj: ČTK/AP/Amy Kaplan/Icon Sportswire

Raul Rosas Jr. se v 17 letech probojoval mezi světovou elitu. Do 20 let chce být šampionem UFC.

Nejprestižnější MMA liga světa UFC má nového nejmladšího bojovníka, informoval portál MMA Fighting. Stal se jím Američan Raul „El Nino Problema“ Rosas Jr. (6:0), kterému je pouhých 17 let. V kleci však poráží dospělé muže. Smlouvu s UFC si vysloužil svým výkonem v noci z úterý na středu na akci Dana White's Contender Series, kde po třech kolech jednohlasně na body porazil Manda Gutierreze (7:2).

18. září 2022 2:36 Čas čtení 6:21 Dokonalá bouře šampiona a noc plná překvapení. Takto vypadal velkolepý turnaj OKTAGON 35 Dokonalá bouře šampiona a noc plná překvapení. Takto vypadal velkolepý turnaj OKTAGON 35

Jednoznačné vítězství

Samotná výhra na akci před očima šéfa UFC ještě není zárukou toho, že daný bojovník dostane smlouvu. Vítěz totiž musí předvést dobrý zápas a vedení organizace svým výkonem jasně přesvědčit o tom, že si zaslouží bojovat mezi světovou elitou. To se mladíkovi s mexickými kořeny očividně povedlo, a stal se tak jedním z pěti šťastlivců, kteří po turnaji dostali smlouvu.

Raul Rosas Jr. se během zápasu předvedl například i s pokusem o speciální techniku zvanou „Suloev stretch“, která se příliš často nevídá. Dominovat se mu dařilo ale i v postoji. U všech tří bodových rozhodčích nakonec vyhrál jasným bodovým poměrem 30:27.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený UFC (@ufc)

Šéf UFC pěl ódy 

Prezident UFC Dana White neměl pochyb o tom, že si bojovník smlouvu zaslouží. „Není se vůbec o čem bavit. Ani jsme o tom vzadu nemluvili. Nic takového jsem v životě neviděl,“ chválil talentovaného bojovníka šéf organizace.

Raul Rosas Jr. má za sebou mezi profesionály aktuálně šest vyhraných zápasů bez jediné porážky. Pět z nich přitom stihl v tomto roce, což je nebývale rychlé tempo. Na zápas jej přišla podpořit i máma. „Celý život jsem věděl, že se to stane, takže nikdo by tím neměl být překvapen,“ prohlásil sebevědomý bojovník, který zatím nepoznal přemožitele.

Samotným přechodem do UFC to ale pro bojovníka teprve začíná. V organizaci si totiž klade ty nejvyšší cíle. Jak totiž Rosas Jr. uvedl, do svých 20 let se hodlá stát šampionem. V bantamové divizi (do 61,2 kg), v níž bojovník zápasí, pás šampiona UFC aktuálně drží Aljamain Sterling.

18. září 2022 17:24 Čas čtení 1:13 Patnáctiletý Ethan Nwaneri se stal historicky nejmladším hráčem Premier League Patnáctiletý Ethan Nwaneri se stal historicky nejmladším hráčem Premier League

Na začátku září měla šanci stát se jednou z nejmladších bojovnic organizace i dvacetiletá Češka Tereza Bledá. Ta sice v zápase jasně vyhrála na body, ale smlouvu nedostala. Dana White rozhodnutí okomentoval slovy, že neviděl příliš z jejího postoje, že je zatím příliš mladá a že potřebuje ještě nasbírat další zkušenosti. Jednoho dne se ale podle něj do UFC probojuje.

Zpět
Sdílet
Diskuse