Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Vojtěch Vanda
23. září 2022 v 14:51
Čas čtení 1:23

Herec Ryan Grantham dostal doživotí za vraždu své matky, střelil ji do hlavy. Plánoval zavraždit i kanadského premiéra

Kategorie:
Zajímavosti
Uložit Uložené
Herec Ryan Grantham dostal doživotí za vraždu své matky, střelil ji do hlavy. Plánoval zavraždit i kanadského premiéra
Zdroj: CW/Planet/Profimedia

Čtyřiadvacetiletá seriálová hvězda známá také díky roli Jefferyho Augustina v Riverdale stráví za úkladnou vraždu své matky zbytek života za mřížemi.

Herec Ryan Grantham byl odsouzen na doživotí za vraždu své matky. O rozsudku informovalo BBC. Grantham, jenž se proslavil zejména jako dětský herec a naposledy účinkoval i v seriálu Riverdale, byl odsouzen za vraždu druhého stupně, jelikož před dvěma lety zastřelil svou matku zezadu do hlavy. Po činu se ozbrojil a chystal se zabít kanadského premiéra Justina Trudeaua.

23. září 2022 v 6:00 Čas čtení 5:26 Nejméně 11 osob bylo zavražděno rukou sériového vraha z Long Islandu. Policie po něm stále pátrá, v květnu zveřejnila nové důkazy Nejméně 11 osob bylo zavražděno rukou sériového vraha z Long Islandu. Policie po něm stále pátrá, v květnu zveřejnila nové důkazy

Proces s teprve čtyřiadvacetiletým umělcem vedl Nejvyšší soud státu Britská Kolumbie ve Vancouveru. Nejprve byl obviněn z vraždy prvního stupně, odsouzen byl ale nakonec pouze z vraždy druhého stupně. K jeho odsouzení na doživotí nepomohlo ani plánování vraždy kanadského premiéra Trudeaua, kterou se chystal spáchat v den, kdy zavraždil svou matku.

Kanaďan se po vraždě natočil na GoPro kameru. „Střelil jsem ji zezadu do hlavy. Za chvíli by se dozvěděla, že jsem to já,“ měl v nahrávce uvést. Po hrůzném aktu měl Grantham pít piva a kouřit marihuanu a následně zabalit 3 blíže nespecifikované zbraně, munici a 12 Molotovových koktejlů a vyrazit do Rideau Cottage v Ottawě, kde sídlí premiér.

Podařilo se mu urazit zhruba 200 kilometrů od místa vraždy, než se rozhodl, že to otočí a udá se vancouverské policii. Sloužícímu policistovi měl oznámit, že „zabil svou matku“.

Atentát vs. masová vražda

Dětská seriálová hvězda však měla mít na mysli ještě jiný hrůzný akt. Rozhodovala se také o provedení masové střelby na Lions Gate Bridge ve Vancouveru nebo na své bývalé škole Simon Fraser University. K ničemu takovému ale naštěstí nedošlo. 

Grantham na rozsudek čekal ve vazbě dva a půl roku. Od svého začtení se pravidelně zúčastňuje programu na podporu duševního zdraví. To byla také jedna z klíčových obhajob jeho advokátů, tedy skutečnost, že má úzkosti a deprese a měsíce před vraždou cítil nutnost ublížit sobě nebo lidem kolem do té doby, než zavraždil svou matku. Doživotí se však nevyhnul a nyní bude muset 14 let čekat, než bude moci požádat o předčasné propuštění.

14. června 2024 v 11:30 Čas čtení 4:57 Dostala přezdívku Veselá Jane, na pacientech přitom dělala experimenty. „Sestra hrůzy“ si ke svým obětem lehala do postele Dostala přezdívku Veselá Jane, na pacientech přitom dělala experimenty. „Sestra hrůzy“ si ke svým obětem lehala do postele

Grantham se jako herec objevil v seriálu Supernatural (Lovci duchů), Falling Skies a naposledy v Riverdale. Rok 2019 byl jeho posledním kariérním rokem. Ve filmovém prostředí se objevoval již od roku 2008, kdy mu bylo 10 let.

Domů
Sdílet
Diskuse