Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Adéla Ježková
3. ledna 2023 v 11:21
Čas čtení 1:02

Proces s Ferim bude zřejmě veřejný, začne 14. února

Kategorie:
Česko
Uložit Uložené
Proces s Ferim bude zřejmě veřejný, začne 14. února
Zdroj: TASR - Jaroslav Novák

Hlavní líčení s bývalým poslancem Dominikem Ferim, který je obžalovaný ze znásilnění, bude pravděpodobně otevřené veřejnosti.

„Předsedkyně senátu předpokládá, že hlavní líčení ve věci se bude konat za přítomnosti veřejnosti,“ uvedl pro Akutálně.cz předseda Obvodního soudu pro Prahu 3 Radek Mařík. Kauza se začne projednávat 14. února.

Zároveň se podle zjištění serveru počítá s tím, že minimálně jedna oběť bude vyslýchána prostřednictvím videohovoru, aby nedošlo k opakování traumatu. „Pokud by došlo na výslech poškozených, tak je předpoklad, že přinejmenším jedna z nich by byla vyslýchána pomocí telemostu,“ dodal Mařík. Je ale možné, že i zbylé tři ženy soud vyslechne odděleně od obžalovaného.

V případě odsouzení hrozí Ferimu až deset let vězení

Jak Refresher psal na začátku prosince, bývalého poslance Feriho policisté viní ze tří případů znásilnění, přičemž jeden z nich měl být spáchán na sedmnáctileté dívce, tedy na dítěti. V případě odsouzení mu hrozí až 10 let vězení.

Feri trvá na své nevinně. „Zcela otevřeně přiznávám, že jsem se v některých momentech zachoval nevhodně, nepatřičně nebo v rozporu se zásadami gentlemanského chování. Pokládám to za osobní selhání a za bolavá místa nejen pro mě, ale především pro ty, kterých se mé chování mohlo dotknout. Mrzí mě to hluboce a upřímně se omlouvám,“uvedl již dříve.

3. května 2024 v 16:55 Čas čtení 1:36 Česká Wikipedie slaví narozeniny, je 28. nejobsáhlejší na světě. Co dalšího o ní (ne)víš? Česká Wikipedie slaví narozeniny, je 28. nejobsáhlejší na světě. Co dalšího o ní (ne)víš?

Kauzu otevřeli novináři webů A2larm a Deník N, kteří v květnu roku 2021 zveřejnili svědectví žen, které měl Feri sexuálně napadnout i znásilnit. Kvůli tomu se Feri sám vzdal poslaneckého mandátu, byl dočasně vyloučen z poslaneckého klubu TOP 09 a prakticky se stáhl z veřejného života.

Kauzu Dominik Feri sleduje od úplného začátku i Refresher. Pokud tě zajímá, jak proces s bývalým poslancem obviněným ze znásilnění probíhal, přečti si vlákno zde.
Domů
Sdílet
Diskuse