Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Ilona Hobzová
3. března 2023 8:41
Čas čtení 0:57

Spokojený důchodce z Vysočiny, nebo z fotobanky? Poslankyně chtěla podpořit vládu, schytala spíš výsměch

Kategorie:
Česko
Uložit Uložené
Spokojený důchodce z Vysočiny, nebo z fotobanky? Poslankyně chtěla podpořit vládu, schytala spíš výsměch
Zdroj: ODS

„Mrzí mne, že použití ilustrativní fotky u sdělení o důchodech devalorizovalo celé sdělení,“ reagovala politička.

Členka Poslanecké sněmovny Eva Decroix (ODS) chtěla vyjádřit podporu vládě, která se aktuálně v dolní komoře snaží prosadit návrh na snížení červnové valorizace penzí. Na sociálních sítích sdílela názor důchodce z Vysočiny Václava P., který prý současného ministra financí chápe a v jeho okolí většina penzistů se snížením souhlasí. Spíš než samotné vyjádření zaujala ale fotografie pana Václava. 

2. března 2023 6:00 Čas čtení 16:10 Měsíc jsem byla na minimální mzdě. Takto se v Praze (ne)žije s tisícovkou na týden Měsíc jsem byla na minimální mzdě. Takto se v Praze (ne)žije s tisícovkou na týden

Spokojený senior z Vysočiny. Akorát že vůbec

Fotografie totiž nezachycovala jeho. Jak zjistil pražský korespondent BBC Rob Cameron, poslankyně v příspěvku použila fotografii z fotobanky. Stejnou fotografii staršího muže se v minulosti rozhodli využít pro různé kampaně například v Brazílii, Německu nebo ve Spojených státech. 

Až po kritice přidala Decroix k fotografii vysvětlení, že se jedná o ilustrativní fotografie. Podobně se tak stalo i u dalších spokojených důchodců, například paní Marcely K.

3. března 2023 6:00 Čas čtení 1:40 Černochová: Uměli bychom si poradit i s UFO Černochová: Uměli bychom si poradit i s UFO

Poslankyně se k celé situaci vyjádřila následovně: „Mrzí mne, že použití ilustrativní fotky u sdělení o důchodech devalorizovalo celé sdělení. Václava znám. Opravdu existuje. Nechtěla jsem jej ale uvádět do rozpaků či vystavovat veřejnému lynči zveřejněním jeho fotky.“ Doplnila, že má i další reakce důchodců, kteří reagují podobně. „Budu je komunikovat dál. Tentokrát bez fotky,“ dodala.

Domů
Sdílet
Diskuse