Předplatitelé OpenAI si mohou vyzkoušet nový model GPT-4, o čemž jsme informovali již dříve. Sociální sítě plní první zkušenosti a postřehy s touto umělou inteligencí. S čím vším si GPT-4 poradí?
Aplikace Be My Eyes, která pomáhá především lidem se zrakovými poruchami, představila tzv. Virtual Volunteer. Ten má zodpovědět jakoukoliv otázku týkající se fotografie. Poskytne tak vizuální pomoc v rámci aplikace.
„Seznamte se s Finem,“ píše na Twitteru spoluzakladatel Intercomu Des Traynor. Nový chatbot zákazníkovi či zákaznici odpovídá na otázky a informuje ho*ji, pokud nezná odpověď. Pokud otázce nerozumí, bude se více vyptávat, aby mohl odpovědět či požadavek předat přímo člověku. Toto GPT-4 doplnění zákaznické linky zatím funguje ve verzi Beta.
Jordi Ribas z Microsoftu potvrzuje, že internetový vyhledávač Bing také používá zmiňovaný nový model umělé inteligence. Další aplikace, která GPT-4 využívá, je Duolingo. Zde AI pomůže s učením nových jazyků. Uživatelé se dozví větší kontext k užívání vybraného jazyka. Funkce Roleplay umožní vyzkoušet si konverzaci. Služba Duolingo Max je zatím dostupná pro iOS ve Španělsku a Francii.
Někteří lidé na Twitteru doplňují, že GPT-4 si poradí i s vytvářením her. Poradí si i s kontrolou zdrojového kódu. V tom najde případné chyby a bugy, na které upozorní. Uživateli zároveň navrhne možné řešení.