Neděle 18. 3. 2018 svátek má Eduard

hledej na refresheru

Doporučujeme zapnout browser notifikace, pokud budeš přihlášený na Refresheru na tomto zařízení.
zdroj: Pexels

Šéf zaměstnancům nabídl 75 korun denně, pokud budou jezdit do práce na kole

Udělají něco pro sebe i životní prostředí a ještě si slušně vydělají.

7. březen 2018, 16:31

Udělají něco pro sebe i životní prostředí a ještě si slušně vydělají.

Stále se mluví o tom, že pro zdravý životní styl je dobré přesouvat se do a z práce pěšky, případně na kole, nevyužívat neustále auta a v případě přesunu hromadnou dopravou vystoupit o jednu či dvě zastávky dříve. Přesto často vítězí pohodlí, a to zejména u těch, kteří mají auto. Vystoupit z komfortní zóny však neznamená jen udělat něco pro své zdraví, ale i pro životní prostředí.

 

Pokud se lidem nechce chodit do práce pěšky, k přesunu mohou využít i jízdní kola. U nás to sice stále není příliš vídaný jev, ale v jiných zemích na dvoukolové oře nedají dopustit. Inspirovat zaměstnance, aby je využívali při cestě do práce, chce i jistá novozélandská reklamní agentura. Motivuje je tím, co mají lidé velmi rádi – penězi. 

 

Šéf zaměstnancům nabídl 75 korun denně, pokud budou jezdit do práce na kole

 

Zaměstnancům malé reklamní agentury ve městě Christchurch přičítají každý den 5 novozélandských dolarů (75 korun) navíc, pokud budou do a z práce jezdit na kole. Pokud to budou dodržovat půl roku, odměna se zvýší na 10 dolarů za den, což je v přepočtu necelých 150 korun. Peníze nedostanou hned, ale sčítají se a jako odměnu je zaměstnanci dostanou na konci roku, což jim může hodit docela slušnou sumičku.

 

„Na chvíli jsem si myslel, že by bylo skvělé nějakým způsobem motivovat k jízdě na kole. Jsem opravdu vášnivý cyklista a hotovost je nepochybným stimulem,“ řekl majitel reklamky Tim Chesney.

 

Šéf zaměstnancům nabídl 75 korun denně, pokud budou jezdit do práce na kole

 

Podle Tima se zaměstnanci nejprve zdráhali, protože se nemají v práci kde osprchovat, ale peníze jsou silný čaroděj. Nakonec s tím souhlasili téměř všichni. Podle jejich šéfa je nespornou výhodou, že díky pohybu hned od rána budou mít v práci více energie, takže vynaložená finanční odměna se mu může vrátit v podobě lepších výsledků.

 

Město Christchurch je navíc přátelské vůči cyklistům, má jich více než jiná novozélandská města. Cyklistiku podporuje i vedení města výstavbou cyklostezek, takže zaměstnanci týmů reklamky každodenním využíváním kol zapadnou mezi ostatní nadšence zdravějšího životního stylu.

Vyjádři svůj názor na článek
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad Méně takových článků
Super! Více takových článků
Řekni nám, proč se ti článek nelíbí:
Děkujeme za tvůj názor!
Pomáhá nám i autorům při zkvalitňování obsahu na stránce.
Líbil se ti článek? Sdílej ho přátelům
NAHORU
Diskuse1 komentář
Diskuse je jen pro přihlášené
1 komentář
Seřadit komentáře podle oblíbenosti času přidání
avatar
halo8. březen 2018, 8:33

super, na slovensku by nám dali možno 5 centov a to by sme ani nemali kam bicykle odparkovať

0 Odpovědět · Nahlásit
Nejčtenější