Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Čtvrtek 4. 6. 2020 svátek má Dalibor

hledej na refresheru

Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?
Filmy a Seriály - Vybrali jsme
0
Adam Smeták
28. duben 2018, 11:02
Čas čtení: 5:25
Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.

Tak krvavé a zvrácené, až je museli režiséři vystřihnout. Které scény neobstály kvůli své nechutnosti ani v hororech?

Řada skvělých a kultovních hororů mohla být o několik scén delší. Pomohlo by to ději nebo naopak?

Adam Smeták
28. duben 2018, 11:02
Čas čtení: 5:25
Tak krvavé a zvrácené, až je museli režiséři vystřihnout. Které scény neobstály kvůli své nechutnosti ani v hororech?
Zdroj: 20th Century Fox
 • 18+
CITLIVÝ OBSAH
 • Článek může obsahovat:
 • produkty a služby určené pro osoby starší 18 let
 • sex, nahotu a jiný nevhodný obsah
 • násilí, krev nebo obsah nevhodný pro citlivé povahy
JSEM STARŠÍ 18 LET A CHCI OBSAH ZOBRAZIT ZPĚT NA HLAVNÍ STRÁNKU
Musíš být přihlášený/á, abys mohl/a uložit článek.
Nepodarilo sa uložiť zmeny. Skús sa nanovo prihlásiť a zopakovat akciu.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
0
Uložit na později.
Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.

Hororové filmy jsou založeny na snaze divácké obecenstvo vystrašit a v některých případech jej mají znechutit. A i když jsou slavné horory plné scén, které vás šokují a budete si je dlouho pamatovat, možná vás překvapí, že řada scén z nich musela být vystříhána.

 

Ať už jde o příliš brutální záběry nebo explicitní sexualitu, je pravdou, že nás filmový štáb hororových snímků mnohdy ochudil o celou řadu pikantních záběrů.

 

A to nemluvíme o béčkových filmech, ale o legendárních klasikách, které by s podobnými scénami dosahovaly zcela jiných nuancí.

 

Pojďme si přiblížit desítku scén vystřižených ze slavných hororových filmů pro svou brutalitu, krvavost či nevhodnost.

Vetřelec

Vetřelec od Ridleyho Scotta dokázal celému světu, že strach se nejlépe buduje pozvolna. Musíte přečkat řadu stísněných minut na vesmírné lodi uprostřed vesmíru, než se poprvé ukáže hrozivý xenomorf, decimující posádku.

 

Dusnější atmosféru než tu na lodi Nostromo naleznete v málokterém filmu. Vystřiženou scénou, je ta s kapitánem lodi Dallasem (hraje ho Tom Skerritt). V kinoverzi jej napadnou xenomorfové, když leze ventilačními šachtami.

 

Chybějící scéna, kterou režisér vypustil do světa až několik let po premiéře, ukazuje Dallase smotaného do vetřelčího kokonu. Ripleyová na něj narazí a rozhodne se ho usmrtit plamenometem, aby jej ušetřila trápení. 

 

Vetřelci

Pokračování Vetřelce si vzal do rukou tehdy čerstvě proslavený režisér James Cameron. Ten si získal jméno díky Terminátorovi.

 

Mimo řady skvělých nápadů bylo výborným tahem také obsazení Paula Reisera, původně komika, jenž si zahrál protivného úředníčka, kterému postupem stopáže nepřejete nic jiného, než aby ho už konečně nějaký xenomorf odklidil z cesty.

 

Jeho postava se jménem Burke je skutečně xenomorfem napadena. V odstraněné scéně pak vidíme, jak je zabalen do kokonu a žadoní o pomoc.

 

Ripleyová jej v tomto stavu najde. Když zaslechne jeho prosby a tvrzení, že uvnitř jeho těla se klube vetřelec, strčí mu do ruky granát a odchází. Badass. 

 

Kanibalové

Pokud jste považovali The Blair Witch Project za první velký found footage film, sekli jste se o pár let. Touto technikou natočený snímek dorazil do kin už v roce 1980.

 

Režíroval jej Ruggero Deodato a udělal z něj kultovní počin, který je děsivý i po 38 letech od svého uveřejnění. Může za to neobvyklá mediální taktika, kdy režisér podepsal s herci smlouvu, že se nebudou ukazovat na veřejnosti, protože mají podle filmu být po smrti.

 

Při natáčení zemřelo i několik desítek zvířat a na plátno se dokonce dostala scéna, kde herci porcují želvu zaživa.

 

Jedna scéna se však do kin nedostala. Byl jí záběr na mrtvolu (panáka obaleného masem), která byla ponořena do vody a ožírána piraňami.

 

Žádné očekávané krvavé představení se však neodehrálo, piraně maso jen v klidu a pomalu pojídaly.

 

Tak krvavé a zvrácené, až je museli režiséři vystřihnout. Které scény neobstály kvůli své nechutnosti ani v hororech?

Moucha

V roce 1986 natočil David Cronenberg remake kultovního snímku Moucha z roku 1958. Ten vypráví o muži, který experimentuje s výrobou přístroje, jenž by mohl živočišnou formu teleportovat.

 

Při jednom pokusu, který dělá na vlastní kůži, k němu však do přístroje vletí moucha, a tak se na druhé straně objevuje jako napůl člověka, napůl moucha.

 

Ve vystřižené scéně chce nalézt řešení své proměny, a tak se rozhodne k experimentu. Do teleportů vloží paviána a kočku. Zvířata se však promění v podivný mix dvou živočišných druhů.

 

Sledovat zmutované zvíře se dvěma hlavami, následně umláceného železnou trubkou, však nezvládlo testovací publikum a bylo rozhodnuto, že scéna ve filmu nemůže zůstat.

 

 

King Kong

Vraťme se do roku 1933. Natočen byl megalomanský film s obřím opičákem, z nějž se postupem let stal kultovní materiál.

 

Řada remaků však nemůže nahradit původní originál. Ten je působivý i po tolika letech od své premiéry. Slavný příběh obsahoval krom klasického příběhu s Kongem a jeho blonďaté obětí ještě jednu scénu.

 

K vidění v ní byl pád námořníků prchajících před Kongem. Jejich cesta skončila zřícením do srázů plného gigantických pavouků, kteří je sežrali. Zní to úžasně, že?

 

Producent Merian C. Cooper byl ale jiného názoru. A jelikož tehdy bylo běžné nepoužitý materiál neskladovat nebo jej rovnou ničit, nedochovala se ani tato scéna.

 

Nicméně, Peter Jackson, režisér remaku z roku 2004, se rozhodl ji přetočit. Byla součástí DVD a prohlédnout si ji můžete pod tímto odstavcem.

 

 

Vyvrženci pekla

V určitých kruzích kultovní krvák Roba Zombieho se sice nemůže chlubit všemi možnými kvalitami, ale jeho syrovost prostě funguje. Film se navrací k sedmdesátkovým exploitation kouskům, a to otevřeným násilím a brutalitou.

 

Ústředními hrdiny je rodina psychopatů, která krutě vraždí jednu postavu za druhou. Jedné drsné scény jsme se však nedočkali. Objevila se v ní Rosario Dawson jako sestřička během hovoru s policistou. Ten však po chvíli odejde a ženu zezadu napadá pacient a trhá její krk na kusy.

 

Následně vidíme, že oním šílencem je Dr. Satan ze Zombieho předchozího filmu Dům tisíce mrtvol. A právě proto se režisér rozhodl scénu vyškrtnout. Návrat k předchozímu filmu se mu nakonec znelíbil.

 

 

Horizont událostí

Brutální hororové sci-fi z roku 1997 má řadu příznivců i odpůrců. Polarizující snímek v kinosálech pohořel, ale nakonec si ho našlo publikum lačnící po brutálních filmech a zajistilo mu kultovní status nákupem v DVD distribuci.

 

Horor se odehrával v budoucnosti a vyprávěl o vesmírné lodi hledající další loď, která se předtím ztratila. Jejich objev lze označit za hrozivý.

 

Členové posádky mají halucinace a jsou násilní, čehož výsledkem je jedna z nejdrsnějších podívaných, které v rámci Rkového ratingu uvidíte.

 

Aby se do něj tvůrci vešli, museli film ostříhat o celou řadu brutálních výjevů. Jedním z nich je scéna, v níž hlavní hrdiny pronásleduje člověk stažený z kůže.

 

 

Čelisti 

Spielbergův epos a film, který tisícům diváků nahnal panický strach z koupání v moři, vypráví o bílém žralokovi útočícím na návštěvníky pláže. Zabíjí je v mělkých vodách, což je velmi neobvyklé a značit to má jeho lidožravost.

 

V jedné z nejslavnějších scén filmu je malý chlapec, Alex Kintner, napaden žralokem kousek od pláže na nafukovacím lehátku. Vodní dravec jej napadne zespodu a za stříkání krve jej pozře.

 

A přestože už nyní jde o velmi emotivní a děsivý moment, měl být ještě delší. Původně totiž vznikl i záběr, v němž je vidět, jak plující žralok chlapce nabírá do úst. Scénu si můžete prohlédnout zakompovanou ve filmové verzi.

 

 

Lék na život

Mrazivý thriller s hororovými prvky od Gora Verbinskiho vypráví příběh mladého muže vyslaného svou společností do Alp, aby zde z wellness centra vyzvedl majitele firmy.

 

Ten však není nikde k sehnání a hlavní hrdina se znenadání stává pacientem tohoto stále podivnějšího ústavu. Děj je mrazivý a i když by mohl lépe tlačit na pilu a trochu okořenit závěr, pořád je o výbornou podívanou.

 

Dle mého by ji ještě o stupínek výš zvedla vystřižená scéna, v níž je hlavní hrdina ponořen do nádrže s vodou a hlavou se mu míhají vize

 

 

Sinister 2

Po parádní podívané v podobě prvního Sinistera přišlo pokračování, které se s ním jen těžko může měřit. Propadák sice dokázal některými scénami s Bughuulem ještě zapůsobit a občas chytal odlesky jedničky, ale byl spíše zklamáním.

 

Je třeba ale vyzdvihnou jednu scénu, která byla vystřižena, a to i přesto, že emocionálně dobře rozvíjí děj a působí mrazivě i samostatně. Je v ní chlapec sestřelující plechovky prakem. Když je však shází, na plotě přistane ptáček. Chlapec naň míří, ale vystřelit nedokáže.

 

V tu chvíli přichází jeho bratr, ptáčka sestřelí, následně k jeho mrtvolce dorazí a rozdupe ji. Poté ji zahodí. Vše sleduje z okna jeho matka. 

 

 

Bonus: Paranormal Activity

Paranormal Activity v roce 2007 rozdělilo publikum na dvě poloviny. Jedni ocenili originalitu, druhé film nebavil a viděli v něm jen zdlouhavou nudu, v níž se toho moc neděje. Pravdou je, že horor přes svůj maličký rozpočet dokázal vydělat hromadu peněz a dočkal se šesti pokračování.

 

Jedná se o horor snímaný kamerami v obyčejném domě. Sledujeme rodinku a její každodenní rutinu, tu však narušují postupně se stupňující paranormální jevy.

 

Verze filmu, která byla distribuována do kin končí záběrem, v němž posedlá hlavní hrdinka vrhá svého muže proti kameře a směje se. Natočen byl však brutálnější závěr. Ústřední postava ženy v něm v přízemí zavraždí svého manžela a následně dojde před kameru a velkým nožem si podřízne krk.

 

První verze byla do kin zasazena z důvodu, že tvůrcům připadala efektivnější. Existuje i třetí konec, v němž do domu přijíždí policie. Do bonusu tuto scénu zařazujeme, protože nejde o vystřižený moment, ale náhradní konec.

 

 

Které z vystižených scén měly podle vás ve filmech zůstat?

Upozornit na chybu. Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Ohodnoť článek
30
Sdílej článek
Hodnocení tohoto článku je dostupné jen s aktivním předplatným REFRESHER+.
Předplatit
Zrušit
Při hodnocení článku nastala chyba. Zkus se nově přihlásit a znovu ohodnotit článek.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
Nejčtenější
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Více
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.
Záleží nám na soukromí čtenářů. I z toho důvodu ti poskytujeme detailní informace o tom, jak využíváme soubory cookies a jiné technologie zabezpečující správné fungování a vývoj stránky. Pro víc informací si přečti naše Zásady ochrany osobních údajů , kde najdeš, jak používáme soubory cookies, případně se seznam s Podmínkami užívání portálu platnými od 24. 5. 2018. Zpracování cookies můžeš zabránit nebo změnit své preference v nastaveních internetového prohlížeče. Pro detailnější nastavení klikni na víc možností níže.
Upozornění na právo nastavení ochrany osobních údajů na Refresheru

Vzhledem k existujícím i chystaným změnám v zákonech ti dáváme možnost detailního nastavení zpracování osobních údajů a preferencí spojených s jejich zpracováním.

Přečti si možnosti, posuň zobrazení níže, nastav si své preference a klikni na tlačítko Souhlasím, když budeš chtít pokračovat na Refresher. Soubory cookies jsou důležitou součástí technologie v tvém prohlížeči. Jsou natolik důležité, že je budeme muset použít pro zapamatování si toho, že jsi toto okno potvrdil/a, v opačném případě bychom ti ho museli zobrazovat znovu a znovu.

Údaje, které zpracováváme, když používáš Refresher
Ze strany Refresheru sbíráme tyto osobní údaje:
 • Když navštívíš Refresher, uchováváme informace o tom, které články sis přečetl, identifikátory zařízení a prohlížeče, část IP adresy nebo IP adresu v případě přihlášení, soubory cookies a polohu.
 • Při přihlášení do účtu e-mailovou adresu.
Proč sbírá Refresher tyto údaje:
 • Ke zlepšení kvality našeho webu a vývoji nových webových služeb.
 • K provádění analýz a měření s cílem pochopit, jak je náš web využíván.
 • K tomu, abychom nezobrazovali obsah, který jsi už viděl.
 • Pro zobrazování přizpůsobeného obsahu, jako jsou například relevantnější články.
 • Pro schopnost identifikovat tě jako uživatele při přihlašování do svého účtu.
Sbíráme údaje pro partnery a reklamní sítě:
 • Identifikátory zařízení a prohlížeče, část IP adresy, soubory cookies a poloha.
Proč sbíráme tyto údaje pro partnery, třetí strany a reklamní sítě:
 • K tomu, aby mohli fungovat a zobrazovali relevantnější a užitečnější reklamy.
Seznam reklamních sítí a nastavení reklam

Nevyhnutelné osobní údaje – cookies – pro zobrazování reklam sbíráme pro následující společnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
formulář kontakt v souvislosti s osobními údaji >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
kontaktní údaje pro nejbližší pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
kontaktní údaje pro nejbližší pobočku >

 

Možnost vypnout si personalizování reklam a sbírání osobních údajů pro jednotlivé partnery:

Upravit nastavení typů reklam Google - personalizování od společnosti Google

Upravit nastavení typů reklam AdForm - personalizování od společnosti AdForm

 

Svá nastavení pro všechny ostatní reklamní sítě, i ty, které na Refresheru nenajdeš, si můžeš prohlédnout na stránce youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Měření a analýza návštěvnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránek používají ke zlepšení funkčnosti svých stránek údaje shromážděné službou Google Analytics. Shromážďování údajů můžete deaktivovat tak, že si stáhnete a nainstalujete doplněk pro svůj prohlížeč.

Stáhnout doplněk pro prohlížeč

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Společnost Gemius podobně jako služba Google Analytics vyhodnocuje a měří návštěvnost na některých webových stránkách. K měření využívá Cookies, které si můžeš deaktivovat ve svém prohlížeči.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využíváme k analýze návštěvnosti a chování uživatelů. Vytváří nám mapu aktivity návštěvníků, a to na webových stránkách, které vizualizuje a vyhodnocuje. Tyto informace nejsou sbírány vždy, nikde nejsou spárovatelné s aktivitami uživatelů a není tedy možné identifikovat jednotlivce, ale Hotjar ti může nastavit soubory cookies.

Ovládací prvky související s prohlížečem

Nastavení souborů cookies

Soubory cookies jsou životně důležitou součástí technologie ve vašem prohlížeči a slouží ke zlepšení prostředí při používání internetu.

Pokud například na určitém webu nastavíte předvolený jazyk, soubory cookies pomohou prohlížeči zapamatovat si tuto volbu. Některé nebo všechny soubory cookies můžete též zablokovat, to ale může vést k narušení fungování některých funkcí na internetu.

Mnoho webů například vyžaduje zapnuté soubory cookies, když se chcete přihlásit.

Zásady ochrany osobních údajů
Další informace o tom, jak Refresher používá cookies ke zlepšení služeb
 • Přihlašování – pro účely přihlašování potřebujeme tvoji e-mailovou adresu.
 • Přizpůsobení – pro zjištění toho, co tě zajímá, vytváříme tvůj unikátní profil. Pokud nějaké informace posbíráme, najdeš je ve svých nastaveních soukromí a profil můžeš upravit, změnit nebo celé personalizování vymazat.
Jak změnit nastavení zpracování osobních údajů?

Pokud změníte názor, kdykoliv můžete tyto údaje změnit na adrese https://refresher.cz/nastavenia/sukromie.
Pokud toto okno nechceš vídat, když nás navštívíš z jiného zařízení nebo prohlížeče, přihlas se a tvé preference si zapamatujeme.