Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Sobota 17. 4. 2021 svátek má Rudolf

hledej na refresheru

Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?

Tak krvavé a zvrácené, až je museli režiséři vystřihnout. Které scény neobstály kvůli své nechutnosti ani v hororech?

Řada skvělých a kultovních hororů mohla být o několik scén delší. Pomohlo by to ději nebo naopak?

28. duben 2018, 11:02 Čas čtení: 0:00
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Tak krvavé a zvrácené, až je museli režiséři vystřihnout. Které scény neobstály kvůli své nechutnosti ani v hororech?
Zdroj: 20th Century Fox
Filmy a Seriály - Vybrali jsme
0
Adam Smeták
28. duben 2018, 11:02

Tak krvavé a zvrácené, až je museli režiséři vystřihnout. Které scény neobstály kvůli své nechutnosti ani v hororech?

Řada skvělých a kultovních hororů mohla být o několik scén delší. Pomohlo by to ději nebo naopak?

Adam Smeták
28. duben 2018, 11:02
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Tak krvavé a zvrácené, až je museli režiséři vystřihnout. Které scény neobstály kvůli své nechutnosti ani v hororech?
Zdroj: 20th Century Fox
  • 18+
CITLIVÝ OBSAH
  • Článek může obsahovat:
  • produkty a služby určené pro osoby starší 18 let
  • sex, nahotu a jiný nevhodný obsah
  • násilí, krev nebo obsah nevhodný pro citlivé povahy
JSEM STARŠÍ 18 LET A CHCI OBSAH ZOBRAZIT ZPĚT NA HLAVNÍ STRÁNKU

Hororové filmy jsou založeny na snaze divácké obecenstvo vystrašit a v některých případech jej mají znechutit. A i když jsou slavné horory plné scén, které vás šokují a budete si je dlouho pamatovat, možná vás překvapí, že řada scén z nich musela být vystříhána.

 

Ať už jde o příliš brutální záběry nebo explicitní sexualitu, je pravdou, že nás filmový štáb hororových snímků mnohdy ochudil o celou řadu pikantních záběrů.

 

A to nemluvíme o béčkových filmech, ale o legendárních klasikách, které by s podobnými scénami dosahovaly zcela jiných nuancí.

 

Pojďme si přiblížit desítku scén vystřižených ze slavných hororových filmů pro svou brutalitu, krvavost či nevhodnost.

Vetřelec

Vetřelec od Ridleyho Scotta dokázal celému světu, že strach se nejlépe buduje pozvolna. Musíte přečkat řadu stísněných minut na vesmírné lodi uprostřed vesmíru, než se poprvé ukáže hrozivý xenomorf, decimující posádku.

 

Dusnější atmosféru než tu na lodi Nostromo naleznete v málokterém filmu. Vystřiženou scénou, je ta s kapitánem lodi Dallasem (hraje ho Tom Skerritt). V kinoverzi jej napadnou xenomorfové, když leze ventilačními šachtami.

 

Chybějící scéna, kterou režisér vypustil do světa až několik let po premiéře, ukazuje Dallase smotaného do vetřelčího kokonu. Ripleyová na něj narazí a rozhodne se ho usmrtit plamenometem, aby jej ušetřila trápení. 

 

Vetřelci

Pokračování Vetřelce si vzal do rukou tehdy čerstvě proslavený režisér James Cameron. Ten si získal jméno díky Terminátorovi.

 

Mimo řady skvělých nápadů bylo výborným tahem také obsazení Paula Reisera, původně komika, jenž si zahrál protivného úředníčka, kterému postupem stopáže nepřejete nic jiného, než aby ho už konečně nějaký xenomorf odklidil z cesty.

 

Jeho postava se jménem Burke je skutečně xenomorfem napadena. V odstraněné scéně pak vidíme, jak je zabalen do kokonu a žadoní o pomoc.

 

Ripleyová jej v tomto stavu najde. Když zaslechne jeho prosby a tvrzení, že uvnitř jeho těla se klube vetřelec, strčí mu do ruky granát a odchází. Badass. 

 

Kanibalové

Pokud jste považovali The Blair Witch Project za první velký found footage film, sekli jste se o pár let. Touto technikou natočený snímek dorazil do kin už v roce 1980.

 

Režíroval jej Ruggero Deodato a udělal z něj kultovní počin, který je děsivý i po 38 letech od svého uveřejnění. Může za to neobvyklá mediální taktika, kdy režisér podepsal s herci smlouvu, že se nebudou ukazovat na veřejnosti, protože mají podle filmu být po smrti.

 

Při natáčení zemřelo i několik desítek zvířat a na plátno se dokonce dostala scéna, kde herci porcují želvu zaživa.

 

Jedna scéna se však do kin nedostala. Byl jí záběr na mrtvolu (panáka obaleného masem), která byla ponořena do vody a ožírána piraňami.

 

Žádné očekávané krvavé představení se však neodehrálo, piraně maso jen v klidu a pomalu pojídaly.

 

Tak krvavé a zvrácené, až je museli režiséři vystřihnout. Které scény neobstály kvůli své nechutnosti ani v hororech?
Zdroj: Varpet Productions

Moucha

V roce 1986 natočil David Cronenberg remake kultovního snímku Moucha z roku 1958. Ten vypráví o muži, který experimentuje s výrobou přístroje, jenž by mohl živočišnou formu teleportovat.

 

Při jednom pokusu, který dělá na vlastní kůži, k němu však do přístroje vletí moucha, a tak se na druhé straně objevuje jako napůl člověka, napůl moucha.

 

Ve vystřižené scéně chce nalézt řešení své proměny, a tak se rozhodne k experimentu. Do teleportů vloží paviána a kočku. Zvířata se však promění v podivný mix dvou živočišných druhů.

 

Sledovat zmutované zvíře se dvěma hlavami, následně umláceného železnou trubkou, však nezvládlo testovací publikum a bylo rozhodnuto, že scéna ve filmu nemůže zůstat.

 

 

King Kong

Vraťme se do roku 1933. Natočen byl megalomanský film s obřím opičákem, z nějž se postupem let stal kultovní materiál.

 

Řada remaků však nemůže nahradit původní originál. Ten je působivý i po tolika letech od své premiéry. Slavný příběh obsahoval krom klasického příběhu s Kongem a jeho blonďaté obětí ještě jednu scénu.

 

K vidění v ní byl pád námořníků prchajících před Kongem. Jejich cesta skončila zřícením do srázů plného gigantických pavouků, kteří je sežrali. Zní to úžasně, že?

 

Producent Merian C. Cooper byl ale jiného názoru. A jelikož tehdy bylo běžné nepoužitý materiál neskladovat nebo jej rovnou ničit, nedochovala se ani tato scéna.

 

Nicméně, Peter Jackson, režisér remaku z roku 2004, se rozhodl ji přetočit. Byla součástí DVD a prohlédnout si ji můžete pod tímto odstavcem.

 

 

Vyvrženci pekla

V určitých kruzích kultovní krvák Roba Zombieho se sice nemůže chlubit všemi možnými kvalitami, ale jeho syrovost prostě funguje. Film se navrací k sedmdesátkovým exploitation kouskům, a to otevřeným násilím a brutalitou.

 

Ústředními hrdiny je rodina psychopatů, která krutě vraždí jednu postavu za druhou. Jedné drsné scény jsme se však nedočkali. Objevila se v ní Rosario Dawson jako sestřička během hovoru s policistou. Ten však po chvíli odejde a ženu zezadu napadá pacient a trhá její krk na kusy.

 

Následně vidíme, že oním šílencem je Dr. Satan ze Zombieho předchozího filmu Dům tisíce mrtvol. A právě proto se režisér rozhodl scénu vyškrtnout. Návrat k předchozímu filmu se mu nakonec znelíbil.

 

 

Horizont událostí

Brutální hororové sci-fi z roku 1997 má řadu příznivců i odpůrců. Polarizující snímek v kinosálech pohořel, ale nakonec si ho našlo publikum lačnící po brutálních filmech a zajistilo mu kultovní status nákupem v DVD distribuci.

 

Horor se odehrával v budoucnosti a vyprávěl o vesmírné lodi hledající další loď, která se předtím ztratila. Jejich objev lze označit za hrozivý.

 

Členové posádky mají halucinace a jsou násilní, čehož výsledkem je jedna z nejdrsnějších podívaných, které v rámci Rkového ratingu uvidíte.

 

Aby se do něj tvůrci vešli, museli film ostříhat o celou řadu brutálních výjevů. Jedním z nich je scéna, v níž hlavní hrdiny pronásleduje člověk stažený z kůže.

 

 

Čelisti 

Spielbergův epos a film, který tisícům diváků nahnal panický strach z koupání v moři, vypráví o bílém žralokovi útočícím na návštěvníky pláže. Zabíjí je v mělkých vodách, což je velmi neobvyklé a značit to má jeho lidožravost.

 

V jedné z nejslavnějších scén filmu je malý chlapec, Alex Kintner, napaden žralokem kousek od pláže na nafukovacím lehátku. Vodní dravec jej napadne zespodu a za stříkání krve jej pozře.

 

A přestože už nyní jde o velmi emotivní a děsivý moment, měl být ještě delší. Původně totiž vznikl i záběr, v němž je vidět, jak plující žralok chlapce nabírá do úst. Scénu si můžete prohlédnout zakompovanou ve filmové verzi.

 

 

Lék na život

Mrazivý thriller s hororovými prvky od Gora Verbinskiho vypráví příběh mladého muže vyslaného svou společností do Alp, aby zde z wellness centra vyzvedl majitele firmy.

 

Ten však není nikde k sehnání a hlavní hrdina se znenadání stává pacientem tohoto stále podivnějšího ústavu. Děj je mrazivý a i když by mohl lépe tlačit na pilu a trochu okořenit závěr, pořád je o výbornou podívanou.

 

Dle mého by ji ještě o stupínek výš zvedla vystřižená scéna, v níž je hlavní hrdina ponořen do nádrže s vodou a hlavou se mu míhají vize

 

 

Sinister 2

Po parádní podívané v podobě prvního Sinistera přišlo pokračování, které se s ním jen těžko může měřit. Propadák sice dokázal některými scénami s Bughuulem ještě zapůsobit a občas chytal odlesky jedničky, ale byl spíše zklamáním.

 

Je třeba ale vyzdvihnou jednu scénu, která byla vystřižena, a to i přesto, že emocionálně dobře rozvíjí děj a působí mrazivě i samostatně. Je v ní chlapec sestřelující plechovky prakem. Když je však shází, na plotě přistane ptáček. Chlapec naň míří, ale vystřelit nedokáže.

 

V tu chvíli přichází jeho bratr, ptáčka sestřelí, následně k jeho mrtvolce dorazí a rozdupe ji. Poté ji zahodí. Vše sleduje z okna jeho matka. 

 

 

Bonus: Paranormal Activity

Paranormal Activity v roce 2007 rozdělilo publikum na dvě poloviny. Jedni ocenili originalitu, druhé film nebavil a viděli v něm jen zdlouhavou nudu, v níž se toho moc neděje. Pravdou je, že horor přes svůj maličký rozpočet dokázal vydělat hromadu peněz a dočkal se šesti pokračování.

 

Jedná se o horor snímaný kamerami v obyčejném domě. Sledujeme rodinku a její každodenní rutinu, tu však narušují postupně se stupňující paranormální jevy.

 

Verze filmu, která byla distribuována do kin končí záběrem, v němž posedlá hlavní hrdinka vrhá svého muže proti kameře a směje se. Natočen byl však brutálnější závěr. Ústřední postava ženy v něm v přízemí zavraždí svého manžela a následně dojde před kameru a velkým nožem si podřízne krk.

 

První verze byla do kin zasazena z důvodu, že tvůrcům připadala efektivnější. Existuje i třetí konec, v němž do domu přijíždí policie. Do bonusu tuto scénu zařazujeme, protože nejde o vystřižený moment, ale náhradní konec.

 

 

Které z vystižených scén měly podle vás ve filmech zůstat?

Upozornit na chybu. Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Dostávej nejlepší obsah mailem
Nestíháš všechno sledovat? Pošleme ti do schránky nejčtenější a nejlepší obsah.
Žádný spam. Kdykoli se můžeš z odběru odhlásit.
Posílat e-mail
Nejčtenější
Nejčtenější články
Nyní
24 hod
7 dní
30 dní
1 Rouška pod nosem a ruka v ruce. Arenberger zřejmě zapomněl na pravidlo tří R
2 Flegr žádá vládu, aby „propustila na svobodu“ všechny žáky testované PCR testy
3 FattyPillow přestane streamovat. Loučí se dočasně, hledá jinou motivaci než peníze
4 Jake Paul čelí obvinění, že sexuálně zneužil mladou hvězdu z TikToku. Dosud mlčela, protože ji údajně přinutil podepsat smlouvu
5 Tvé oči prozradí, zda máš koronavirus. Německá firma představila nový druh testů na covid-19
1 Rouška pod nosem a ruka v ruce. Arenberger zřejmě zapomněl na pravidlo tří R
2 VIDEO: Muž se na D5 řítil v protisměru, po čelním nárazu do dodávky na místě zemřel
3 Americký policista zastřelil 13letého chlapce poté, co odhodil zbraň a vzdal se
4 Flegr žádá vládu, aby „propustila na svobodu“ všechny žáky testované PCR testy
5 Jake Paul čelí obvinění, že sexuálně zneužil mladou hvězdu z TikToku. Dosud mlčela, protože ji údajně přinutil podepsat smlouvu
1 Rektální testování dětí: Arenberger jej chtěl povolit, zděšený Plaga psal Babišovi
2 Rouška pod nosem a ruka v ruce. Arenberger zřejmě zapomněl na pravidlo tří R
3 Pohřeb Petra Kellnera: Rozloučení proběhlo v jeho vile v Dejvicích, rakev měl obloženou mechem
4 Registrace očkování Covid 65+: Jak se zaregistrovat a kdy přijde řada na mladší ročníky
5 „Zpřerážím ti páteř, ty prase.“ Reportér ČT čelí výhrůžkám kvůli jeho příspěvkům o Haně Lipovské
1 Jasminu Alagič znechutil vlastní manžel Rytmus i komička Simona: Drahý Paťko, svou reakcí jsi za ní skočil na dno
2 Vláda udělila výjimky pohybu pro některé okresy. V této mapě zjistíš, které to jsou
3 Obrysy křivek i odhalené pozadí. Značka Mugler představila pokračování sexappealem nabité kolekce jaro/léto 2021
4 Rektální testování dětí: Arenberger jej chtěl povolit, zděšený Plaga psal Babišovi
5 Sčítání lidu 2021: Jak vyplnit formulář, kde jej sehnat a na co se připravit
více z témy filmy a seriály
Rychle a zběsile 9 jde do vesmíru. Sleduj šílený trailer plný akce se špatnými efektyRychle a zběsile 9 jde do vesmíru. Sleduj šílený trailer plný akce se špatnými efekty
Fanoušci přirovnávají nového Captain Americu k postavě Homelandera ze seriálu The BoysFanoušci přirovnávají nového Captain Americu k postavě Homelandera ze seriálu The Boys
Emma Watson stihla za 31 let zažít vrchol Hollywoodu. Které jsou její nejlepší filmy a jak vystoupila ze stínu Harryho Pottera?Emma Watson stihla za 31 let zažít vrchol Hollywoodu. Které jsou její nejlepší filmy a jak vystoupila ze stínu Harryho Pottera?
více článků
Sponzorované články
Vildo.cz: Vyhledávač módy, který ti usnadní nákupyVildo.cz: Vyhledávač módy, který ti usnadní nákupy
Hygienická fakta – tolik roztočů a kožních buněk obsahuje 10letá matraceHygienická fakta – tolik roztočů a kožních buněk obsahuje 10letá matrace
Lehoučký, ale výkonný. Snadný na ovládání, ale nadupaný funkcemi. Nový dron DJI Air 2S od dnešního dne najdeš i na českém trhuLehoučký, ale výkonný. Snadný na ovládání, ale nadupaný funkcemi. Nový dron DJI Air 2S od dnešního dne najdeš i na českém trhu
více článků
Další news více news
Mohlo by tě zajímat
Tvůrce CGI Vladimír Valovič: U Supermanova obličeje s vousy jsem si pomyslel: No, hodně štěstí tomu, kdo to bude dělat (Rozhovor)Tvůrce CGI Vladimír Valovič: U Supermanova obličeje s vousy jsem si pomyslel: No, hodně štěstí tomu, kdo to bude dělat (Rozhovor)
10 odporných sexuálních scén: film o pohlavním styku s mrtvolou má být netradiční lovestory10 odporných sexuálních scén: film o pohlavním styku s mrtvolou má být netradiční lovestory
Komentář: Málo zajímavé filmy, nudné předávání bez celebrit a ztracený význam. Letošní Oscary se nevyplatí sledovatKomentář: Málo zajímavé filmy, nudné předávání bez celebrit a ztracený význam. Letošní Oscary se nevyplatí sledovat
10 nejlepších sportovních filmů, které ti v těle rozproudí adrenalin10 nejlepších sportovních filmů, které ti v těle rozproudí adrenalin
10 nejočekávanějších filmů a seriálů, které v březnu uvidíme na Netflixu, HBO či Amazonu10 nejočekávanějších filmů a seriálů, které v březnu uvidíme na Netflixu, HBO či Amazonu
10 knižních scén, které ve filmech o Harrym Potterovi nedávají smysl nebo nám chybí, protože jsou nesmírně cool10 knižních scén, které ve filmech o Harrym Potterovi nedávají smysl nebo nám chybí, protože jsou nesmírně cool
Zpříjemni si Valentýn romantickými komediemiZpříjemni si Valentýn romantickými komediemi
Do kin se vracejí blockbustery a oscarová dramata. Toto je 10 nejočekávanějších filmů v únoru a březnuDo kin se vracejí blockbustery a oscarová dramata. Toto je 10 nejočekávanějších filmů v únoru a březnu
Přejít na úvodní stránku
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Více
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.