Své dovednosti nyní mohli rozvíjet i díky podpoře Evropské unie.
Talenty je třeba podporovat. Pokud se i ty snažíš prorazit, určitě bys ocenil takovou pomoc. Evropská unie totiž právě v rámci projektu #EUandME podpořila desítky mladých filmařů, přičemž se brzy zřejmě zaměří i na jiný druh talentů.
5 vítězných filmařů je dnes díky soutěži #EUandME již dobře známých a jejich zdařilé snímky kolují po celé Evropě. Díky EU získali viditelnost a navíc i finanční prostředky pro svoji tvorbu. Vycházející hvězdy tak dostaly pořádnou podporu a své práci se mohly věnovat naplno.
Stovky filmařů se porvaly v kategoriích dovednosti a podnikání, mobilita, udržitelnost, digitální technologie a práva, přičemž skutečné talenty získaly nevídanou popularitu a jsou chodícím důkazem toho, že pracovat na sobě právě v Evropě rozhodně stojí za to.
Rovnou do telky
O tom, že finanční podpora EU padla na ta správná místa, není pochyb. Magdalena Załęcka vystudovala filmovou režii ve Varšavě, přičemž školu dokončila teprve před třemi lety. Dnes je režisérkou na volné noze a kromě toho, že se stala finalistkou soutěže pro mladé filmaře, také tvořila skeče pro polskou verzi známé late night show Saturday Night Live. Magda věří, že cestování je součástí života a ve svém filmu Konspirace se inspirovala předsudky, kterých je ve světě stále mnoho.
Na potlesk si už zvykl
V kategorii Práva zazářil Jaime Olias De Lima, který vystudoval audiovizuální komunikaci na madridské Universidad Complutense. Na kontě má několik fantastických filmů, které zářily i na filmových festivalech, ale tentokrát vyměnil hlučný potlesk publika za úplné ticho. V jeho snímku totiž autistický chlapec bojuje s úzkostmi, které mu způsobuje okolní svět. Proto celou dobu nosí sluchátka.
Nejtalentovanější z nejtalentovanějších
Nakopnout tvé Dovednosti a podnikání se odhodlal Vlad Muko, který je již úspěšným režisérem. Filmařství studoval v estonském Tallinnu a jeho ohromující talent potvrzuje i skutečnost, že jeho absolventskou prací byl film, který se okamžitě dostal na festivaly po celém světě. Vlad Muko sbírá jedno ocenění za druhým a jeho film rozhodně oceníš i ty.
Vše se naučil sám
Levente Galambos se naučil filmařině úplně sám a ve svém filmu na téma udržitelnost vytahuje všechny zbraně. Za poslední roky věnoval každou volnou chvíli natáčení filmů, což se projevilo i na jeho výhrách na filmových festivalech a dalších soutěžích. Snímek, kterým ale přispěl do #EUandME, byl zatím jeho největší a nejtěžší výzvou. Proto se rozhodně podívej, jak se s ní talentovaný Levente popral.
Poradí si se vším
Výherci kategorie digitální technologie, Eugen Dediu, je jen 22 let a pochází z Rumuska. Na kontě však má již 8 krátkých filmů a kvalitní dokumentární snímek, režíroval a editoval 20 dalších dokumentů a jeho nejúspěšnější, The Hunger Circus, byl promítán na filmových festivalech po celém světě. Eugen do své tvorby zakomponoval milovanou klasickou hudbu a v oči otevírajícím filmu ti ukáže, jak digitální technologie mohou ovlivnit i svět hudby.