Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
30. května 2022 19:59
Čas čtení 0:35
Radim Šlechta

V Malé Fatře spadl 15letý chlapec z výšky 80 metrů. Pád nepřežil

NEWS SLOVENSKO
Uložit Uložené

Horská túra se stala osudnou chlapci ze Slovenska, který se zřítil ze Zbojnického chodníku.

Horská túra se stala osudnou patnáctiletému chlapci. Ten během výletu v Malé Fatře spadl ze Zbojnického chodníku. Téměř osmdesátimetrový pád chlapec nepřežil. Na výletě byl spolu se svým známým a rodinným příslušníkem. Horská záchranná služba Slovenska o tom informovala na svých stránkách.

Malá Fatra, Pád
Zdroj: HZS Slovensko

„Na místo události byli okamžitě vysláni záchranáři Horské záchranné služby z oblastního střediska Malá Fatra a chlapce po krátkém čase našli,“ uvádí Horská záchranná služba. „Bohužel, po pádu z výšky přibližně 80 metrů utrpěl zranění neslučitelné se životem,“ uvádí.

Po zdokumentování odvezli ostatky chlapcova těla z exponované oblasti do Štefanové, kde tělo předali slovenské policii a dohlížejícímu lékaři.

Pád, Malá fatra
Zdroj: HZS Slovensko

Není tomu tak dlouho, co v Malé Fatře zkolaboval jedenačtyřicetiletý cyklista. Do oblasti Malý Rozsutec ze Štefanové dorazili záchranáři v sanitkách a letěl tam i vrtulník, který na místo dopravil lékaře. Lékařům se jej ale bohužel již oživit nepodařilo. Příčinou smrti slovenského turisty se bude zabývat policie.

Domů
Sdílet
Diskuse