Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Rozdáváme lístky na letní festivaly
Tereza Šnajdrová
17. července 2022 17:15
Čas čtení 1:10

Fiala: Podnikáme zásadní kroky k energetické soběstačnosti České republiky

Kategorie:
News
Uložit Uložené
Fiala: Podnikáme zásadní kroky k energetické soběstačnosti České republiky
Zdroj: Úřad vlády ČR

Petr Fiala na svém Facebooku zhodnotil vládnutí v časech války na Ukrajině a ekonomické krize. Vláda prý podniká zásadní kroky k tomu, aby zajistila energickou soběstačnost České republiky.

Premiér Petr Fiala (ODS) zhodnotil na Facebooku vládnutí v časech války a ekonomické krize. Občanům sdělil, že jeho vláda naplnila zásobníky plynu na 70 %, obnovila jednání o plynovodu STORK II a mimo jiné také podniká zásadní kroky k energetické soběstačnosti České republiky. Dnes je tomu přesně sedm měsíců od nástupu vlády Petra Fialy. 

17. července 2022 7:00 Čas čtení 1:10 „Musel jsem si vygooglit, co to je.“ Zeptali jsme se všech poslanců a poslankyň na postoj k feminismu (Anketa) „Musel jsem si vygooglit, co to je.“ Zeptali jsme se všech poslanců a poslankyň na postoj k feminismu (Anketa)

„Milí přátelé, přesně před sedmi měsíci byla jmenována naše vláda. A přibližně dva měsíce poté napadlo Putinovo Rusko Ukrajinu. To změnilo prakticky vše. Válka bohužel přinesla mnoho problémů, a to především zvyšující se ceny energií, jídla či pohonných hmot. Problémy řešíme a na nové výzvy reagujeme, a to v zájmu českých občanů,“ napsal v úvodu Petr Fiala (ODS).

Petr Fiala
Zdroj: Občanská demokratická strana

„Podnikáme zásadní kroky k energetické soběstačnosti České republiky. Nespoléháme se na to, že se o nás někdo postará, ale aktivně jednáme na mnoha úrovních. Naplnili jsme zásobníky na plyn na 70 %, vysoutěžili jsme kapacity v LNG terminálu v Nizozemsku v množství, které pokryje až třetinu roční spotřeby plynu, obnovili jsme jednání o plynovodu STORK II. Jednáme o rozšíření ropovodu TAL, který vede z Terstu do Bavorska. Povedlo se dohodnout, že Bavorsko rozšíření kapacity schválilo,“ pokračoval Fiala.

Premiér zmínil i to, že se jeho vládě podařilo v Evropské unii prosadit akceptování jádra a plynu jako čistých zdrojů energie.

17. července 2022 11:30 Čas čtení 3:01 Polská aktivistka poslala oběti domácího násilí interrupční pilulky. Nyní jí hrozí až 3 roky vězení Polská aktivistka poslala oběti domácího násilí interrupční pilulky. Nyní jí hrozí až 3 roky vězení

Fiala dále uvedl, že jeho vláda pomáhá občanům zvládnout drahotu a další opatření týkající se ekonomické krize se prý již připravují. „Schválili jsme úsporný tarif na energie, abychom lidem pomohli s vysokými cenami. Prosadili jsme také jednorázový příspěvek 5000 Kč na jedno dítě, který pomůže rodinám s dětmi do 18 let a příjmem, který byl v předchozím roce do jednoho milionu korun hrubého,“ dodal Fiala.

V závěru pak všem ministryním a ministrům poděkoval za odvedenou práci a občanům zase vyjádřil dík za důvěru a trpělivost.

Domů
Sdílet
Diskuse