Vypadá to tak, že v roce 2023 jsou umělé obličeje na ústupu. Alespoň tedy ty, na kterých to každý vidí.
Média a zejména sociální sítě byly v posledních letech přeplněné přeplněnými tvářemi. Bylo jich tolik, že se naše vnímání toho, jak vypadá normální a společensky přijatelná tvář, posunulo.
Všichni víme, jak to vypadá. Tvář vlivem příliš velkých a častých dávek kyseliny hyaluronové ztrácí svůj tvar. Čelo se přes spánky začne slévat s lícemi, brada má příliš ostrou, nepřirozenou hranu a rty nelze nazvat jinak než kachními.
V angličtině se říká, že taková tvář trpí „filler fatigue“ neboli výplňovou únavou. Navzdory času a penězům, které jejich majitelé a majitelky investovali do své údržby, působí tváře dotyčných unaveně, popisují dermatologové pro magazín Allure. Symptomem jsou také šedavé, žluté či modré skvrny: světlo se od gelové výplně odráží jinak než od lidské tkáně.
Samozřejmě, ne každá žena, která si nechá výplně udělat, musí takhle skončit. Dermální výplně lze použít velmi strategicky a zvýraznit pomocí nich to, co už tvář přirozeně má. Zejména u celebrit jde ovšem vidět, že si na klinikách duply nebo prostě našly lékaře, který jim neřekl ne. Mnohé z nich toho zjevně ale s odstupem času litují a svých výplní se zbavují.
Navzdory tomu počet známých i neznámých, kteří se dávají „napíchat“, stále roste. Zdá se to být paradoxní, ale data potvrzují, že jeden trend druhý nevylučuje.
Podle Americké akademie obličejové plastické a rekonstrukční chirurgie jsou dermální výplně stále jednou ze tří nejběžnějších málo invazivních procedur, které lidé podstupují. Jejich počet přesto v průběhu let klesá. Podle zprávy uvedené v The Aesthetic Society stoupl v roce 2021 meziroční počet ošetření s cílem rozpustit výplně o 57 %.
Níže si můžeš prohlédnout seznam celebrit, které si v uplynulých letech nechaly z tváře výplně odstranit, aby daly zelenou přirozenosti.