Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.
V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
Russell Crowe nám na tiskové konferenci na filmovém festivalu v Karlových Varech prozradil, o čem přesvědčil celé vedení Marvelu a jak experimentoval v roli Dia v Thor: Love and Thunder.
Russell Crowe je jedním z čestných hostů 57. mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Během tiskové konference odpověděl na několik otázek z řad médií, mezi kterými jsme nechyběli ani my. Oscarového herce jsme se zeptali zejména na jeho spolupráci s hollywoodskými studii produkujícími blockbusterové komiksové filmy.
Russell Crowe mluvil i o své lásce k hudbě (během zahajovacího ceremoniálu vystoupil se svou kapelou), ale také o tom, že je rád, kolik íránských filmů se dostalo na KVIFF 2023. Odsoudil omezování ženských práv a vyjádřil podporu Ridleymu Scottovi. Věří, že pokud se rozhodl natočit pokračování Gladiátora po více než 20 letech, měl k tomu dobrý důvod a nápady, i když o filmu nic konkrétního neví.
Dění na MFF Karlovy Vary můžeš sledovat živě i z pohodlí domova. Stream najdeš na webu KVIFF.TV.
Herec ve Varech převzal Křišťálový glóbus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii a uvedl svůj známý film Master and Commander: The Far Side of the World.
Hrál jste v komiksových filmech pro studia Marvel Studios (Thor: Love and Thunder), Sony Pictures (Kraven the Hunter) a Warner Bros. (Man of Steel). Jaké to je „být všude“?
Nedávno jsem viděl tweet, ve kterém si někdo teprve nyní uvědomil, že hraju Supermanova otce v DC, Kranova otce v Sony Marvel a Herculova otce v marvelovském Thorovi. Na to jsem odpověděl: „Plodný... napříč časem a vesmírem.“ (Narážka na to, že jeho role můžeme vnímat jako alternativní vesmíry, obzvláště ve dvou marvelovkách od různých studií zasazených do různých marvelovských dimenzí, pozn. red.).
Vnímáte nějaké rozdíly v kreativním procesu různých tvůrců a studií při vytváření komiksových postav?
Přidej se do klubu REFRESHER+
Co se dozvíš po odemknutí?
Jak se podle Russella Crowa vyvíjejí komiksové blockbustery.
Jak vnímal natáčení filmu Thor: Love and Thunder a zda na něj energický režisér Taika Waititi nebyl „až příliš“.
Zda měl při hraní Dia ve filmu Thor: Love and Thunder nějakou kreativní volnost, nebo si Marvel nadiktoval přesně, co má hrát.
Jak „vyškolil“ producenty z Disney a v čem mu po prvotním nesouhlasu dali za pravdu.
Myslím, že filmaři využívají materiál, který mají k dispozici, stále lépe. V současnosti je asi trochu jednodušší vytvořit komplexnější postavy, protože společně s komiksovými filmy vyrostlo i jejich publikum. Podle mého názoru byly první komiksové filmy jednodušší a charaktery jejich postav v sobě neměly takové nuance.
V blízké budoucnosti mě čekají zajímavé filmy a role, jako například Sleeping Dogs, Land of Bad s Liamem Hemsworthem či The Georgetown Project. Užívám si však i komiksovky. Ze začátku mohli mít různí lidé mylnou představu o natáčení komiksových filmů, že je to jen stání před modrým plátnem. Já jsem se však při tom velmi bavil, protože jsem Thor: Love and Thunder natáčel s režisérem Taikou Waititim. Ten chlap je šílený a zbožňuji ho.
Je pro herce náročné vytvořit postavu s výraznou individuální osobností v rámci komiksového žánru a stylu, jakým se tyto filmy natáčejí?
Režisér Taika Waititi mi dovolil pohrát si s mojí postavou Dia a experimentovat trochu. Samozřejmě, když jsem na roli přistoupil, myslel jsem si, že ji budu hrát s řeckým přízvukem. Producenti ze studia Disney však chtěli, aby měl Zeus anglický přízvuk.
Na to jsem jim odpověděl, jestli slyšeli o Elgin Marbles (jde o kolekci řeckého umění, kolem které je velká kontroverze, protože ji britský voják Thomas Bruce „Elgin“ přemístil do londýnského muzea, pozn. red.). „Udělejte si rešerši. Zeus musí být Řek, proboha“ (smích).
Nakonec mi ustoupili a do jisté míry udělali kompromis. Nechali mě natočit celý film s řeckým přízvukem, ale následně jsem musel všechny scény přetočit s tím anglickým.
Slíbili mi, že během postprodukce budou lidem ukazovat obě verze a do kin po celém světě půjde ta, na kterou bude lepší ohlas. Myslel jsem si, že mě jen natahují a lžou mi. Nicméně, do kin se nakonec dostala verze s řeckým přízvukem, jelikož byla během testování populárnější.