Mají bojovnice respekt, jaký si zaslouží?
Smíšená bojová umění patří poslední roky k nejrychleji rostoucím sportům u nás. MMA už není okrajovým sportem, ale proniká i do mainstreamu a naplňuje ty největší haly v Česku a na Slovensku. Svůj podíl na tom mají i ženské zápasnice, stále se ale čas od času objeví názory některých fanoušků, podle kterých ženy do klece nepatří. Situace už se však zlepšuje a sama Veronika dodává, že cítí, že se jí dostává stejného respektu jako mužům, a za všechnu podporu je vděčná.
„Byla jsem v Amsterdamu na mistrovství světa a byla tam i jedna baba z Albánie. Přesně o tomto tématu jsme se spolu bavily. Vím, že kdyby tato otázka byla položena jí, tak o respektu v její zemi a ženách by toho mohla říct hodně, protože tam za to bojují,“ porovnává situaci s jinými zeměmi.
„V Česku a na Slovensku takový problém nemáme. Já cítím velkou podporu od lidí, rodiny a všech dalších. Celkově mám pocit, že se lidem ženské zápasy líbí. Někdy je to ale 50 na 50, někomu se to líbí a někomu ne. Ale to už je mi jedno. Já chci motivovat ty, kterým se to líbí, a to je jediné, na čem mi záleží. U nás v tomto takový problém není,“ uvedla.
Miluje rodinu, sport i kérky
Fanoušci a fanynky Veroniky vědí, že bojovnice má v oblibě také tetování, právě v nich se totiž odráží její osobnost, přístup k boji i životu.
„Dohromady mám 18 tetování a největší význam pro mě mají ta první. Jako první jsem si nechala vytetovat motýla na stehno, který pro mě znamená svobodu a svobodné kroky. Nikdo mi nemůže nic zakazovat, nenechám se ovlivňovat a budu se svobodně rozhodovat. Na žebra jsem si nechala vytetovat ‚Born To Fight‘ – ‚Narozená bojovat‘, protože bojuju v kleci i v životě. To má pro mě také velký význam. Zezadu na lýtku mám vytetovaného Toma a bratr má Jerryho (smích). Máme sourozenecké tetování, takže to pro mě taky hodně znamená,“ poodkryla význam svých oblíbených kérek.
Do akce se Veronika pustí už za pár dní. Její zápasy bývají zárukou atraktivní podívané, takže si její nadcházející bitvu nenech ujít ani ty.