4) LinkedIn
Od platforem, které se Twitter snaží napodobit jedna ku jedné, se přesuneme k těm, kde najdeš část obsahu, pro který se typicky na Twitter chodilo. Pokud jsi ho měl*a v oblibě, protože jsi tam sledoval*a lidi ze svého oboru a hledal pracovní inspiraci, můžeš zvážit LinkedIn.
Tahle sociální síť zdánlivě slouží jen jako online životopis a platforma pro hledání práce, mnoho lidí je na ní ale aktivních i s příspěvky a může to tak být dobrý způsob, jak se spojit s dalšími profesionály. Nevýhoda ale je, že tě LinkedIn neustále nutí do placené verze, která pro běžné uživatele mnoho výhod nenabízí. Pozor také na šmírování profilů, LinkedIn rád posílá upozornění, že si tě někdo prohlídl, tak si tuhle možnost nezapomeň vypnout.
Appka: Ano
5) Substack
Substack je platforma, přes kterou se sdílí newslettery. Zalíbí se tak hlavně těm, kteří Twitter chápali jako blog. Kromě newsletterů tam totiž najdeš i i funkci klasické sociální sítě, kdy můžeš objeovovat další autory skrze ty, které už sleduješ. Pokud tedy už nějaký newsletter odebíráš, vyplatí se Substack zcheknout, můžeš tam totiž najít další potenciálně zajímavý obsah.
Appka: Ano