Máš za sebou čerstvě minisérii Kdysi dávno v Americe a pořád nemůžeš vydýchat její bezútěšnou atmosféru a kruté vyobrazení reality tehdejší doby? Pak jsi na správném místě. Poradíme ti, čím bys měl*a všechno to násilí vyvážit.
Kdysi dávno v Americe bude patřit mezi nejlepší minisérie letošního roku. O tom už jsem po zhlédnutí všech šesti epizod celkem jasně přesvědčený. Syrová kamera v kombinaci s brutálním dějem na motivy skutečných událostí o kolonizaci Utahu, válce s mormony a vyhlazování domorodých indiánských kmenů činí z tohoto vyprávění poměrně unikátní zážitek, byť inspirovaný řadou jiných děl, a není divu, že na to diváci a divačky slyšeli.
Seriál se na Netflixu stal velice populárním, až zjevně přilákal pozornost i lidí, kteří po přesycení vánočními pohádkami a pořady zatoužili po mírně řečeno nějaké drsnější zábavě. A přesně to zde i našli. Někoho ovšem mohla zdejší míra násilí a celkově krutá atmosféra lehce zaskočit, a tak nyní pro změnu touží zase po nějakém mírumilovnějším, nebo alespoň nadějnějším pohledu na svět. My naštěstí víme přesně, co v takovém případě doporučit. A můžeme přitom klidně zůstat u seriálů a dokonce i v žánru westernů.
1883 (SkyShowtime)
Pakliže toužíš po klidnějším (nebo spíš méně násilném), více filosofičtějším, ale stále mimořádně napínavém dobrodružství, které je primárně o souznění člověka s přírodou, a o tom, jak země dává, ale zároveň i bere, rozhodně dožeň seriál 1883. Jedná se o prequel populárního Yellowstoneu s Kevinem Costnerem, funguje ale zcela samostatně, takže není potřeba znát jakékoli souvislosti. Stejně jako Kdysi dávno v Americe, i tady tě dějem bude provázet voiceover jedné z postav, na rozdíl od letošní netflixovské minisérie se ale děj drží úzce skupinky osadníků a evropských imigrantů, kteří touží po americkém snu. A jsou ochotni udělat vše, aby ho dosáhli...