Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
31. října 2018 15:29
Čas čtení 0:00
Antonín Havlík

Svářeč na Antarktidě v práci prozrazoval konce knih. Kolega ho za to pobodal

ZAJÍMAVOSTI
Uložit Uložené

Spoiler alert: svářeč, pouštějící si hubu na špacír, po incidentu naštěstí nezemřel.

Spoilerovat, tedy vyzrazovat konce příběhů, se nevyplácí. A jak dokázal nedávný spor mezi elektrikářem Sergejem Savickijem a svářečem Olegem Beloguzovovem, obzvláště ne na ruské polární stanici Bellingshausen na Antarktidě.

Svářeč Beloguzovov totiž během pracovní doby schválně vyzrazoval rozuzlení příběhů různých detektivek, ještě než je jeho spolupracovníci dočetli. Ti to přirozeně brali s obrovskou vlnou nevole, což vyústilo na začátku října v to, že podrážděný kolega Savickij během oběda uchopil nůž a kolegu bodl do hrudi. Pak se zvedl od stolu a šel se udat na vedení polární stanice.

Svářeč na Antarktidě v práci prozrazoval konce knih. Kolega ho za to pobodal
Zdroj: pixabay.com

Drama v jídelně pokračovalo. Svářeč se totiž zhroutil na zem, kde se ho ostatní kolegové snažili ošetřit a zavolat zdravotnickou pomoc. Převezen byl do nejbližší nemocnice nacházející se až v Chile.

Beloguzovov incident nakonec přežil, pachatel má nyní domácí vězení. Bude se prošetřovat, co za věcí stálo. Roli by možná mohl hrát alkohol nebo zkrátka stísněné ubytování této polární jednotky. 

Antarktida je se svými pouhými několika desítkami základen v podstatě nejbezpečnějším kontinentem světa. Zahraniční novináři označili krvavý spor mezi dvěma muži jako vůbec první pokus o vraždu v dějinách Antarktidy a zároveň také jako „nejchladnokrevnější zločin“.

Místo v Antarktidě, kde se oba Rusové nacházeli, se považuje za polární oblast s nejmírnějšími podmínkami k životu, přesto tu slunce svítí pouze 591,3 hodiny v roce, což se může podepisovat na psychické pohodě všech tamních pracovníků.

Domů
Sdílet
Diskuse