V tomto článku se podíváme na některé způsoby, které vyzkoušeli naši čtenáři a poradíme ti, jak můžeš zkusit začít léčit své bolavé srdce i ty.
„Nemohu si pomoci, miluju ji.“ Těmito slovy končila strohá zpráva od Janiného dnes už bývalého přítele. Po několika měsících se jí přes Messenger přiznal, že ta kamarádka, se kterou tráví tak mnoho času, není jen kamarádkou.
Dát obecnou radu o tom, jak zvládnout rozchod, je velmi těžké, říká psycholožka Beáta Koňařík Bakošová z portálu Hedepy. Každý z nás je jiný a formovaly nás různé okolnosti. Různé články a dobře míněné rady kámoše jsou možná neaplikovatelné pro tvou situaci.
V tomto článku se podíváme na některé způsoby, které vyzkoušeli naši čtenáři a poradíme ti, jak můžeš zkusit začít léčit své bolavé srdce i ty. Začneme tou nejčastější otázkou, kterou si vždy ta opuštěná strana opakovaně klade:
Kde jsem udělal/a chybu?
Jana říká, že sice vztah trval jen pár měsíců, byla šťastná a po uši zamilovaná. I proto její rozchod přes zprávu špatně nesla. „Nejdřív mě budeš nenávidět,“ napsal jí ve zprávě, kterou nám ukázala. Přiznal se, že poslední dny strávil s kámoškou a něco se mezi nimi stalo. Jana to vůbec nečekala.
Posbírat se z nečekaného a neosobního rozchodu nebylo jednoduché, a krátce po té zprávě se neudržela a všechno mu řekla i do obličeje.
Podle slov psycholožky je prožívání rozchodu velmi individuální a vstupuje do toho mnoho faktorů. „Společné však mají to, že pociťují výčitky vůči sobě. Ptají se sami sebe, proč to tak dopadlo, kde udělali chyby a vztahují si to všechno na sebe.“
Co se dozvíš po odemknutí?
Jaký je rozdíl v pocitech u lidí, kteří vztah ukončili a u těch, s nimiž se rozešel partner.
Proč zvažujeme návrat k ex, i když vztah nebyl funkční.
Jak se naši čtenáři vyrovnávali s rozchodem a co jim pomohlo posunout se v životě dál.
Jak se dá podle psycholožky přestat myslet na bývalou//bývalého.