Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
13. prosince 2021 7:00
Čas čtení 11:59
Vojtěch Vanda

Chceš začít sledovat anime, ale nevíš, kde začít? Přinášíme ti seznam toho nejlepšího z Netflixu

Chceš začít sledovat anime, ale nevíš, kde začít? Přinášíme ti seznam toho nejlepšího z Netflixu
Zdroj: Aniplex
FILMY A SERIÁLY ANIME JAPONSKO NETFLIX NETFLIX SERIÁLY
Uložit Uložené

Pokud to ještě nevíš, i v anime nalezneš velké tituly i mistrné scénáře, zažiješ emoční horskou dráhu, velkou romantiku i akci. Deset titulů, které jsme vybrali jsou nedostupnější a nejlepší branou do světa japonské animované tvorby skrze Netflix.

„Anime je pro děti.“ Podobné názory již odvál čas. Kdo má oči otevřené, ví, že to tak ani nikdy nebylo. Předsudky, se kterými někteří diváci filmů a seriálů přistupují k japonské animované tvorbě, se dnes drolí rychlostí, která je přímo úměrná novému vnímání této u nás opomíjené části kinematografie.

Nabízí se otázka, proč měl český divák k anime takový přístup. Domníváme se, že jen z čisté neznalosti. Od přelomu tisíciletí dostal na hlavních televizních stanicích pořádně prostor pouze celosvětový hit s názvem Pokémon, jejž si oblíbily hlavně děti. Co ale další tituly? Když měl člověk štěstí, mohl zhlédnout v rámci artového vysílání některý z filmů Studia Ghibli režírovaných Hajaem Mijazakim – nejčastěji jím byla Princezna Mononoke. Tím ale výčet končí.

Avšak dnes, ve světě streamovacích platformem, je přístup k japonské animované tvorbě mnohem blíž. Proto jsme se rozhodli vytvořit seznam „základních anime titulů“, které tě uvedou do „světa spojeného s postavičkami s velkýma očima“ a šílenými efekty, ale hlavně do japonské kultury s jedinečným náhledem na svět. Aby byl přístup ještě jednodušší, vybrali jsme seriály, které najdeš na Netflixu. 

Podotýkáme, že znalec všechny níže zmíněné tituly již nejspíš viděl. Článek slouží jako úvod do světa anime seriálů pro začátečníka.
Doporučeno
RECENZE: Cowboy Bebop RECENZE: Cowboy Bebop 26. listopadu 2021 17:30

1. Fullmetal Alchemist

Možná bychom měli začít tím nejlepším. Série Fullmetal Alchemist, zejména druhá řada s podtitulem Brotherhood, se vyskytuje ve většině žebříčků „deseti nejlepších anime vůbec“. Kupříkladu uživatelé nejznámější mezinárodní anime databáze MyAnimeList jej hodnotí jako vůbec nejlepší – dle názoru skoro 1 650 000 uživatelů získala známku 9,15 z 10

Čím si tato série šónen anime režírovaná Jasuhirem Irie získala srdce fanoušků? Sešlo se zde několik aspektů, mezi nimiž vyniká samotný příběh. Ten se celý, narozdíl od prvního dílu, drží původní mangy Hiromy Arakawa. Fanoušci proto často doporučují, aby lidé nepolíbení světem FMA začali druhou sérií.

šónen – (z jap. chlapec) kategorie anime, která se zaměřuje hlavně na mládež a starší chlapce. Nejčastěji se jedná o akční anime plné soubojů, epických momentů a důraz se nezřídka klade na vývoj příběhu hlavní postavy.

Seriál pojednává o osudu dvou mladých alchymistů, Eduarda a Alfonse Elricových, jejichž experiment fatálně selhal. Mladí chlapci se totiž pokusili prolomit tabu a provést zakázanou lidskou transmutaci, která by přivedla zpět na svět jejich nedávno zemřelou matku. Po její smrti totiž zůstali na světě sami; jejich otce prakticky nepoznali, jelikož odešel z domu v jejich útlém věku.

Vyzkoušej předplatné REFRESHER+
a čti vše bez omezení
Přidej se k předplatitelům
nebo Odemkni článek přes SMS
Pošli SMS na 90211 s textem CLANEK 107139 a dočti tento článek.
Cena SMS za otevření článků je 89 Kč s DPH. Jak to funguje?
Dočti článek do konce za SMS v hodnotě 89 Kč. Jak to funguje?
POSLAT SMS
Čti články bez omezení celý měsíc – předplatné jen za 36 Kč navíc v porovnaní s jedním článkem. Jak to funguje?
POSLAT SMS
Čti bez omezení celý měsíc. Stačí poslat SMS (za 125 Kč). Jak to funguje?
POSLAT SMS
Domů
Sdílet
Diskuse