Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
16. března 2022 14:48
Čas čtení 1:57
Ilona Hobzová

List Jaromíra Soukupa končí, správní soud stranu poslal do likvidace. Dalším subjektům pozastavil činnost

List Jaromíra Soukupa končí, správní soud stranu poslal do likvidace. Dalším subjektům pozastavil činnost
Zdroj: TV Barrandov
NEWS
Uložit Uložené

Nejvyšší správní soud to uvedl na svých stránkách.

Nejvyšší správní soud (NSS) vyhověl návrhu vlády, rozpustil a poslal do likvidace pět politických stran a hnutí. Je mezi nimi také List Jaromíra Soukupa. Kromě toho dalším dvaceti sedmi stranám a hnutí pozastavil činnost. 

Strany neplnily zákonné povinnosti

Strany, které definitivně končí, soud zveřejnil na svých stránkách. Jde o Ostravské fórum, LIST JAROMÍRA SOUKUPA, Volba lidu 21. století, Spravedlivá občanská společnost a Svobodná občanská samospráva.

Rozhodl o tom sedmičlenný senát ve věcech volebních, ve věcech místního a krajského referenda a ve věcech politických stran a politických hnutí v čele s předsedou Tomášem Langáškem. Podle vyjádření tak rozhodl proto, že činnost těchto politických stran a hnutí již byla dříve volebním senátem pozastavena z důvodu neplnění zákonných povinností a ani poté tyto politické strany a hnutí svá pochybení nenapravila.

Domů
Sdílet
Diskuse