Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Ilona Hobzová
10. září 2022 v 10:45
Čas čtení 1:00

VIDEO: Irští fotbaloví fanoušci slavili skon britské královny. „Líza už je v bedně,“ zpívali

Kategorie:
News
Uložit Uložené
VIDEO: Irští fotbaloví fanoušci slavili skon britské královny. „Líza už je v bedně,“ zpívali
Zdroj: TASR/AP Photo/Alastair Grant, File

Klub, jehož fanoušci nevhodně skandovali, se od události distancoval.

Zdaleka ne všichni nad smrtí britské královny Alžběty truchlí. Objevilo se například video argentinského moderátora, který její skon ve studiu oslavil potleskem a šampaňským. Jako symbol útlaku za strany impéria vnímali často královnu také obyvatelé Irska. Někteří své pocity dali najevo přímo během fotbalového zápasu.

9. září 2022 v 18:16 Čas čtení 1:07 Seriál Koruna přerušil z úcty ke královně Alžbětě II. natáčení Seriál Koruna přerušil z úcty ke královně Alžbětě II. natáčení

Mluvčí klubu: Toto bezcitné skandování není v klubu přijatelné

Extrémní situace nastala v irském Dublinu, kde někteří fanoušci domácího fotbalového týmu Shamrock Rovers během duelu s Djurgårdenem začali na melodii písně Give It Up popěvovat „Lizzy's in a box“, v překladu tedy „Líza je v bedně“.

Vedení klubu se od chování lidí na stadionu distancovalo. „Klub byl upozorněn na skandování skupinou jednotlivců na včerejším zápase. Toto velmi bezohledné a bezcitné skandování není v našem klubu přijatelné a je proti hodnotám, které Shamrock Rovers FC zastává,“uvedl mluvčí.

Alžběta II. zemřela ve čtvrtek ve svých 96 letech. Během svého života prožila nejen druhou světovou válku, ale jako dospívající také éru kolonialismu, během níž se Velká Británie ke svým koloniím nechovala úplně vzorně. Pro někoho však byla symbolem britského imperialismu, například pro některé obyvatele Irska, Nigérie nebo Indie, jejichž potomci ve čtvrtek, po smrti panovnice, cítí spíše než smutek úlevu, či dokonce zadostiučinění.

Na internetu se například objevilo video irských tanečníků, kteří před oficiálním londýnským sídlem britského panovníka, Buckinghamským palácem, tančili na písničku Another One Bites the Dust od skupiny Queen.

Domů
Sdílet
Diskuse