Přinášíme ti tipy na víkendový relax u filmů, abychom ti usnadnili rozhodování.
Září je za námi a studenti a studentky za sebou mají první měsíc školy. Jestli mezi ně taky patříš, možná potřebuješ přes víkend načerpat sociální baterky a připravit se na další týden. Možná se ti nechce využít jeden z posledních teplých víkendů a radši se doma podíváš na fajn film na gauči.
Jako každý pátek pro tebe máme tipy na to nejzajímavější ze streamovacích platforem. Tento týden se můžeš těšit na symetrický ráj Wese Andersona nebo na Johna Wicka, sice z Wishe, ale o nic horšího.
Pokud filmy, které jsme tento týden vybrali, nejsou zrovna tvůj šálek kakaa, můžeš se podívat na některé z těch předchozích. Všechny pohromadě najdeš v rubrice Co si pustit o víkendu. A jestli se nechceš rozhodovat vůbec, stačí odpovědět na pár otázek a my ti řekneme, který film udělá radost právě tobě.
Nikdo
Bob Odenkirk, kterého znáš například jako právníka Saula z úspěšných seriálů Breaking Bad a Better Call Saul, si ve filmu Nikdo zahrál unaveného chlápka Hutche. Ten se snaží popasovat se svým stárnutím i pohrdáním ze strany manželky a dětí. Když jeho dům přepadnou lupiči, nechá je, aby dělali, co potřebují.
Po dalším incidentu mu ale bouchnou saze a probudí se v něm jeho staré já. Hutch se totiž v minulosti živil řešením neřešitelných problémů a vyřizováním účtů. Ke své někdejší osobnosti se pan Nikdo nyní vrací, aby si vyřídil ty vlastní. Nikdo je skvělý akční snímek s povedenou choreografií, ale má v sobě i dost sebeironie, aby se nedostal za hranici cringe. Najdeš ho na HBO Max.
Podivuhodný příběh Henryho Sugara
Netflix v roce 2021 koupil práva k celému univerzu známého dětského spisovatele Roalda Dahla, mimo jiné autora Karlíka a továrny na čokoládu nebo příběhu o dívce s nadpřirozenými schopnostmi Matyldě. Podivuhodný příběh Henryho Sugara je další z děl, které se streamovací gigant rozhodl zfilmovat.
40 minut dlouhý snímek Wese Andersona vypráví o zvláštním osudu Henryho Sugara (Benedict Cumberbatch), který si osvojí dovednost „vidět i bez očí“, aby mohl podvádět v kasinech a vyhrávat tam extrémně vysoké částky na black jacku.
Jeho podivuhodný příběh je skvělým filmem na podzimní večer o samotě nebo s tvými blízkými. Film je absolutní feel good záležitostí s nepřirozeně velkou dávkou symetrie, cingrlátek a stylizovaných kulis, tak jak jsme od Andersona zvyklí. Kromě Cumerbatche se v něm můžeš těšit i na Ralpha Fiennese nebo Bena Kingsleyho.
Pokud by ti 40 minut Wese Andersona nestačilo, můžeš se podívat i na některé z jeho starších filmů. Na HBO Max najdeš jeho úspěšný animák Fantastický pan Lišák, který vznikl rovněž podle knihy Roalda Dahla, a na Disney+ se můžeš podívat na Grandhotel Budapešť.