Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
Vyzkoušej klub REFRESHER+ už od 25 Kč během prvních tří měsíců 😱
Čteš poslední stranu článku:
Tohle jsou nejhůře placené pracovní pozice u nás. Koukni, kolik si vyděláš jako uklízeč*ka nebo v kuchyni

3. Krejčí

Tuto profesi asi nemusíme představovat, o to neuvěřitelnější je fakt, že se dostala mezi tři nejhůře placené pozice. Opět samozřejmě záleží na zaměstnavateli, přes 32 tisíc si ale jako krejčí vyděláš jen zřídka kdy. Spíš počítej s výdělkem okolo 24 900 korun.

2. Uklízeč*ka

„Uč se, nebo skončíš jako uklízečka,“ to pravděpodobně od dětství opakovali rodiče většině z nás. A měli pravdu. V průměru si totiž lidé vydělají zhruba 23 500 korun hrubého. Náplň práce takové uklízečky/uklízeče přitom není vůbec jednoduchá a naprostá většina firem a institucí by se bez nich neobešla, je tedy k údivu, že nejsou lépe ohodnoceni.

 4. místo: Uklízeč*ka – 21 050 Kč.Ve spodní části žebříčku je také pozice uklízeče či uklízečky. Jejich výplata v průměru činí 21 050 korun s finančním rozpětím od 17 300 do 26 263 Kč. Tato práce spočívá v úklidu a údržbě téměř každé části budovy, domácnosti či kanceláře, od podlahových a skleněných ploch po sociální zařízení a stravovací koutky. Pracovní portál poukazuje na to, že uklízeč*ka čistí i vnější povrchy elektronických přístrojů, přístrojových panelů a kancelářské techniky.
4. místo: Uklízeč*ka – 21 050 Kč.Ve spodní části žebříčku je také pozice uklízeče či uklízečky. Jejich výplata v průměru činí 21 050 korun s finančním rozpětím od 17 300 do 26 263 Kč. Tato práce spočívá v úklidu a údržbě téměř každé části budovy, domácnosti či kanceláře, od podlahových a skleněných ploch po sociální zařízení a stravovací koutky. Pracovní portál poukazuje na to, že uklízeč*ka čistí i vnější povrchy elektronických přístrojů, přístrojových panelů a kancelářské techniky. Zdroj: Pxhere/volně k užití

1. Vrátný*vrátná, informátor

No a nejhůře se podle severu Prace.cz mají vrátní, vrátné a informátoři či informátorky. Za poskytování informací návštěvám, vyřizování hovorů a poskytování klíčů od uzamčených prostorů si v průměru odnesou asi zhruba 22 300 korun měsíčně. A někteří se dostanou i pod hranici 20 tisíc hrubého.

Čti na předchozí straně
Dočetl jsi celý článek
Strana 3 z 3
Domů
Sdílet
Diskuse