Představujeme tři podniky, kde si můžeš dát venku na sluníčku pivo či drink a užít si krásný letní den v hezkém městském prostoru. Začínáme kde jinde než v ikonickém Karlíně, kde se čerstvě lidé zasloužili o jeden velký návrat.
Karlín se novou výstavbou kanceláří a coworkingových spotů stal centrem pražských startupů i korporátů, ale pod nima jsou cool podniky, které rozhodně stojí za to navštívit. My tam čerstvě vyrazili, abychom se podívali, kam si v létě zajít sednout a vychutnat si skvělou městskou atmosféru v podnicích, o kterých jsi možná nevěděl*a. Hurá na to!
Kasárna Karlín
Návrat krále je název třetího dílu série Pán prstenů, může tak být ale i popsáno znovuotevření Kasáren Karlín na konci května. Oáza klidu začala vznikat v roce 2017, kdy prostor dostali provozovatelé od státu v zápůjčce. Tým provozovatelů kolem Matěje Veleka prostor staral a renovoval až do minulého léta. Minulý rok v červnu si totiž pro Kasárna přišla smrtka v podobě iniciativy Česko bez hluku a karlínský vnitroblok musel ze dne na den ukončit provoz.
Nyní se v provizorním provozu vrací. Navštívit je můžeš každý den od 10 do 11 večer, venku si sednout na lehátka, ke stolu nebo zahrát třeba beach volejbal. O občerstvení a žízeň se starají stánky na které se zatím nevrátil pouze kladenský pivovar, ale těšit se můžeš i na Rudohor, Plzeň a kousek dál je stánek u kterého nikdy není fronta a tam čepují Radegast za 45 korun. K jídlu si můžeš dát i oblíbený a pro Kasárna tradiční párek v rohlíku.
Program v Kasárnách je zatím bohužel provizorní, ale v případě zkolaudování prostor by se mohl obnovit nějaký program z minulých let. Dříve tam byla spousta koncertů nebo přednášek, ale od července sem můžeš přijít na letní kino. Kvůli ohledům na sousedy zatím pro všechny do sluchátek.
Dva Kohouti
V úplném srdci Karlína, mezi Karlínským náměstím a administrativním komplexem River City, se nachází společná zahrádka několika podniků se samolepkou Ambiente. Tradiční Lokál, prémiový fast food Bufet a hlavně výčep a pivovar Dva Kohouti. Dva Kohouti obývají bývalý Hostinec U města Hamburku a svými Místními pivy zkrášlují karlínskou pivní kulturu. Za projektem stojí sládek Adam Matuška, jehož otec založil pivovar Matuška a mistr výčepní Lukáš Svoboda, který měl na starosti Lokály.
Pivovar Dva Kohouti vaří pivo, kterému říká Místní a podle toho, co se nachází jako druhé slovo odlišují, co je to za pivní styl. Místní pivo je ležák, Místní ale je ale a Místní kyseláč je kyseláč. As simple as that. U Kohoutů na čepu ale nenajdeš jenom jejich pivo. Výčepní ti nabídne i pivo od pivovaru Matuška nebo jiných přátelských pivovarů jako je Obora nebo pražský pivovar U Fleků. Nabídka se ale mění skoro každý den, tak utíkej zkusit štěstí. Naproti v Bufetu si pak můžeš dát burgery, holanďák nebo i celé grilované kuře s chlebem.
Přístav 18600
Když člověk přejde ulici Rohanského nábřeží, projde betonovou džunglí kanceláří River City a před HolKou se dá doprava, ve stínu stromů objeví oázu klidu s barem, venkovním pódiem a třeba i kurtem na beach. To je Přístav 18600. Prostor, který do roku 2014 byl zavalen černou skládkou je nyní živý park s kulturním a vzdělávacím programem, ale i místem pro sport nebo vlastní grilovačku. Strategické umístění je perfektní i pro lidi z Holešovic a hned vedle prostoru vede i „Vltavská pravoběžní“ cyklostezka, která protíná celou Prahu od severu na jih.
V Baru Maják si můžeš dát taky piva místní výroby, ne od Kohoutů, ale z Pivovaru Karlín. Na čepu mají jejich jedenáctku ležák a ale nebo jedenáctku Pazdráta, lehkou letní osmičku od pivovaru Cvikov a dokonce čepované nealko a cider. Návštěvník si u nich může i domluvit pronájem grilu, donést si svoje maso, tofu nebo hermelín a udělat si hezkou letní grilovačku.
Otevřeno mají od 12 do půl 11 a na pódiu vedle baru také probíhá hudební, taneční nebo i podcastový program. Poslechnout si tam můžeš třeba zpěvačku Marii April, kapelu Blue Chesterfield nebo přijít na improvizační stand-up Joke Division.