Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Sobota 15. 8. 2020 svátek má Hana

hledej na refresheru

Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?
Tech - Hardware a audio
4
Matúš Moravčík
24. listopad 2016, 11:25
Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.

Ani tablet, ani laptop. Je inovativní hybrid Lenovo Yoga Book s Halo klávesnicí překvapením roku? (Recenze)

Moderní náhrada za sešit i pero.

Matúš Moravčík
24. listopad 2016, 11:25
Ani tablet, ani laptop. Je inovativní hybrid Lenovo Yoga Book s Halo klávesnicí překvapením roku? (Recenze)
Musíš být přihlášený/á, abys mohl/a uložit článek.
Nepodarilo sa uložiť zmeny. Skús sa nanovo prihlásiť a zopakovat akciu.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
4
Uložit na později.
Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.

Od příchodu tabletů se několik známých značek snaží najít nejpraktičtější způsob, jak je zkřížit s přenosnými osobními počítači - jinými slovy laptopy. To podstatné ale je, že se jim něco takového dosud vůbec nedařilo. Ano, bylo tu pár pokusů, ale ani jedno hybridní provedení nezaujalo potenciální zákazníky, takže z něj nakonec nic nebylo. Vždy následovala jedna, možná dvě generace (čest výjimkám) a po dalším zoufalém pokusu zůstalo opět pouze ticho. Mnozí výrobci zkoušeli rozebíratelné i nerozebíratelné konstrukce z plastu nebo kovu a šanci dali jak Windowsu, tak i operačnímu systému Android. Ani jeden model však nedokázal globálně reprezentovat novou kategorii osobního počítače, která by měla být dostatečně kompaktní, aby mohla být mobilní, a zároveň dostatečně velká, aby zvládala plnit roli ideálního prostředku ke konzumaci multimediálního obsahu, pohodlné surfování po webu a aby nám občas pomohla zvýšit produktivitu. Tedy až dosud, protože futuristický Lenovo Yoga Book tyto nemalé ambice konečně má. A nejen ty.
 
Když jsem sledoval představení této opravdu zajímavé hračky, můj výraz tváře byl identický s tím, který mi naběhl u Xiaomi Mi MIX. Proč? Technologické inovace poslední dobu jakoby ztratily své kouzlo. Neříkám, že tu nemáme moderní zařízení s hi-tech hardwarem, ale každoroční zlepšení výkonu, oblejší rohy, kvalitnější hliník nebo eliminace 3,5mm portu přece jen nejsou takové inovace, za jakou lze považovat odstranění tradičního mikrofonu. Lenovo totiž vybavilo elegantní hybrid Yoga Book unikátní a opravdu bohatou funkcionalitou, která z něj dělá společníka do téměř každé situace. Ať už potřebujete sešit na psaní poznámek během přednášky, papír na kreslení, větší displej ke zhlédnutí seriálu během dlouhé cesty vlakem nebo něco, kde můžete pohodlně odpovídat na e-mail, tak si rozhodně přijdete na své. Pojďme se ale nyní podívat na praktické zkušenosti po pár dnech intenzivního používání.

 

 

Ani tablet, ani laptop. Je inovativní hybrid Lenovo Yoga Book s Halo klávesnicí překvapením roku? (Recenze)


V roce 2011 jsem si opatřil Asus Transformer, což byl kovově-plastový hybrid s odnímatelnou klávesnicí a Androidem. V té době byla podobná zařízení považována za malé laptopy (netbooky), které disponovaly zpomaleným operačním systémem a nestabilní konstrukcí, kde neustále něco vrzalo či praskalo a ani tento nebyl jiný. Nenapadlo by mě však, že bych o zhruba pět let držel jeho nesrovnatelně modernějšího a také nesrovnatelně kvalitnějšího následovníka bez uvedených nedostatků. Hybridy jsem dosud nikdy nebral vážně. Možná i proto, že se nikdy nedokázaly udržet na trhu. V příslušné mobilní kategorii (2 v 1) jednoduše neexistoval žádný dobře prodávaný model, který by ji - jak již bylo na začátku řečeno - reprezentoval.

 

Ani tablet, ani laptop. Je inovativní hybrid Lenovo Yoga Book s Halo klávesnicí překvapením roku? (Recenze)

 

Přiznám se, že když mé ruce poprvé držely Lenovo Yoga Book, pocit překvapení zastínil ten z představení. Zpočátku mi to připadalo, jako bych držel mírně těžší školní sešit s tvrdým obalem. Ten speciální obal byly ale dva kusy precizní opracované slitiny hořčíku s hliníkem (celková tloušťka pouhých 9,6 mm) a ty spojoval patentovaný kovový kloub, který najdete pouze v počítačích Lenova. Provedení neskutečně tenké konstrukce bez běžných USB portů umožňuje přetáčení obrazovky až do 360stupňové polohy, čili se z tabletu s klávesnicí dá ve zlomku vteřiny udělat tablet bez klávesnice, respektive stojan s dobře polohovatelnou obrazovkou. Na rozdíl od Surface nebo hybridu Transformer není odnímatelná, což mi však na druhou stranu vůbec nevadilo, protože jsem ji i tak často nemohl najít, takže v konečném důsledku občas způsobovala více problémů než užitku. Také to nebylo zapotřebí i díky tomu, že nemá tradiční provedení, ale sestává z dotykové plochy, která zároveň slouží jako plocha pro hrot originálního stylusu. Výrobce ji nazývá Halo klávesnice a nic podobného jste pravděpodobně dosud nikde neviděli.

 

Ani tablet, ani laptop. Je inovativní hybrid Lenovo Yoga Book s Halo klávesnicí překvapením roku? (Recenze)

 

Na té části prémiové konstrukce, kde u laptopů bývá umístěna hardwarová klávesnice, je tentokrát pouze jakási tmavá plocha (odborně Creative Pad) se zarovnaným povrchem. Existují dva jednoduché důvody - Yoga Book by v opačném případě nebyl tak tenký a jeho stylus by nedokázal naše poznámky z papíru digitalizovat přímo do elektronické podoby. Plocha tedy slouží pro dva důležité účely. Prvním je psaní prostřednictvím Halo klávesnice a tím druhým zase psaní nebo kreslení pomocí speciálního pera s názvem Real Pen, ke kterému jsou přímo v krabici dodávány náhradní inkoustové náplně. Je jím totiž možné psát nebo kreslit i po papíře, který pouze položíme na neaktivní Holo klávesnici, přičemž zařízení nepřekáží ani větší hromádka papírů. Vše, co bude na papíře, bude zároveň i na displeji. Dodávaný Real Pen má sice hrot s inkoustem, ale ten tmavé dotykové ploše Creative Pad vůbec nevadí, čili je použitelný i bez papíru. V nastaveních zařízení je dokonce funkcionalita AnyPen. Po jeho aktivaci začne displej reagovat na jakýkoliv vodivý předmět v našich rukou.

 

Ani tablet, ani laptop. Je inovativní hybrid Lenovo Yoga Book s Halo klávesnicí překvapením roku? (Recenze)

 

Technologie související se stylusem pochází od renomované společnosti Wacom z technologicky vyspělého Japonska, takže se na kvalitu nezapomnělo ani v této oblasti výbavy. Není proto asi ani žádným překvapením, že reakce na interakci dotyku Real Pen neměly absolutně žádnou chybičku. Vše funguje intuitivně a překvapivě prakticky - jako kdybyste používali Galaxy Note, jen se širší paletou možností, což ocení hlavně profesionálové.
 
Ať už jsem tedy kreslil obrázky nebo psal poznámky, Lenovo Yoga Book dokázal v každém případě plnohodnotně nahradit obyčejný papír. Skvělé podmínky zajišťuje vysoká citlivost, která dokáže rozeznávat až přes 2 tisíce úrovní tlaku. Stačí pouze mírně přitlačit a v tom momentě uvidíte na obrazovce znatelně širší čáru. Duální provedení mi dokonce připadá více přehlednější, a možná i přesnější. Skutečně mě bavilo kreslit po jedné ploše a očima se dívat na opačnou stranu, kde kreslený obraz vizuálně vznikal. Digitální přenos hrotu stylusu znázorňuje maličká tečka, která dokonale kopíruje jeho pohyby. Před používáním se hybrid přepíná do speciálního režimu, kde už Halo klávesy přestávají být aktivní. A pokud displej zaznamená dotykovou interakci větší části lidského těla, tak nereaguje. Tou může být spodní část dlaně, o kterou opíráme svoji ruku při používání pera nebo tužky.

 

 

Unikátní Halo klávesnice disponuje jednoduchým touchpadem a běžným rozložením tlačítek (včetně funkčních), ovšem s tím rozdílem, že všechny jsou dotykové. Jde o perfektně fungující kapacitní mechanismus s fyzicky vyznačenými obrysy, písmeny a čísly, které ve špatných světelných podmínkách osvětluje vlastní podsvícení. Během slunečného dne je však uvidíte i když je Yoga Book vypnutý. Co však psaní? Vše je pouze o zvyku. Po pár hodinách používání jsem byl schopen pohotově odepisovat přes Messenger a později mi to dokonce šlo rychleji, než kdybych držel smartphone. Každý dotyk provázela příjemná vibrační odezva a okamžitá reakce. Jednotlivá tlačítka jsou od sebe trošku dál, takže šance na trefení toho nesprávného výrazně klesá. I když byla moje očekávání mnohem strašidelnější, za celou dobu testování jsem mohl dohromady udělat jen pár překliků. Nedokáži si ale tuto dotykovou klávesnici představit v profesionální oblasti, zejména u takových povolání, kde na komfortu nesmírně záleží. Pro vysokoškolského či středoškolského studenta nebo někoho méně náročného to však nadmíru stačí. Psaní e-mailů, školních projektů i chatování přes sociální sítě futuristický Yoga Book zvládá na jedničku s hvězdičkou.

 

Ani tablet, ani laptop. Je inovativní hybrid Lenovo Yoga Book s Halo klávesnicí překvapením roku? (Recenze)

Ani tablet, ani laptop. Je inovativní hybrid Lenovo Yoga Book s Halo klávesnicí překvapením roku? (Recenze)

 

Boky těla zařízení obsahují, kromě slotu pro microSD kartu, dvojici hlasitých reproduktorů (i 3,5 milimetrový port), které doplňuje certifikovaná technologie Dolby Atmos. Skutečně jsem zůstal překvapen jak kvalitou, tak i maximální úrovní hlasitosti zabudovaného zvukového výstupu. Když mi to okolnosti umožňovaly, tak jsem čas od času odpojil sluchátka a poslouchal hudbu přímo přes přítomné reproduktory. Audio sice nebylo jako z hardwaru od Bowers & Wilkins, ale na zlepšení uživatelského komfortu rozhodně stačilo.

 

10 palců, Full HD a LCD (konkrétněji IPS LED) technologie. Ano, všechny uvedené parametry nabízí tato hybridní novinka z dílny společnosti Lenovo. Zobrazovaný obsah je perfektně jemný a dotyková plocha zase perfektně přesná. Maximální úroveň jasu má 400 nitů, což znamená, že během slunečného dne na displeji přeci jen něco uvidíte. Osobně jsem s čitelností nepostřehl absolutně žádné problémy, a to v jakémkoli prostředí. Dobrou zprávou je také, že automatický jas nastavoval v tmavé místnosti ideální nízkou úroveň. Jde o drobnost, ale mnoho výrobců na tento malý, ale podstatný detail zapomíná. Uživatel si pak nemusí instalovat dodatečné aplikace od třetí strany.

 

Ani tablet, ani laptop. Je inovativní hybrid Lenovo Yoga Book s Halo klávesnicí překvapením roku? (Recenze)

 

Aby Lenovo Yoga Book mohl mít tak tenké tělo, bylo nejprve nutné zajistit integraci strategických součástek. A mezi ukázkové příklady patří i displej. Inženýři z Lenova museli kvůli šetření místa použít LCD panel s LED podsvícením, který má na rozdíl od konvenčních LCD panelů mírně nižší fyzické nároky. Představte si, že máte za úkol natlačit do ani ne jeden centimetr silné konstrukce malého hybridu obrovskou baterii, základní desku, dvě dotykové plochy a další nezbytné drobnosti. Bez neustálého zmenšování technologií by něco takového dnes možné nebylo. LED LCD však vyniká i v jiných oblastech, nejen v prostorové náročnosti. Za zmínku nepochybně stojí lepší energetická efektivita či reálnější podání černé barvy. Celkově je ale obraz na LED LCD displeji hezčí než na klasickém LCD. Může za to speciální osvětlovací technika, která při své činnosti využívá již vícekrát zmíněné (LED) diody.

 

Ani tablet, ani laptop. Je inovativní hybrid Lenovo Yoga Book s Halo klávesnicí překvapením roku? (Recenze)

 

Hořčíkové-hliníková konstrukce příliš mnoho portů neobsahuje. Kromě microUSB je přítomen i malý HDMI port pro připojení k větší obrazovce. Nastavení operačního systému nabízejí speciální položku s výběrem specifického rozlišení výstupu nebo dodatečnou úpravou rozměru drátově přenášeného obrazu. Pokud se tedy někomu po připojení externí obrazovky nelíbí automatické nastavení, může kdykoliv sáhnout po manuálním.
 
Součást hardwarové výbavy Lenovo Yoga Pad představuje i dvojice fotoaparátů. Ten 2megapixelový je určen k realizaci videohovorů a 8megapixelový na běžné focení. Od kvality záběrů ale moc nečekejte. Neříkám, že nic nevyfotíte, ale podání barev, detaily a ani světlo rozhodně nepatří do vysoké ligy. Mobilnímu zařízení s 10palcovou úhlopříčkou to však bohatě stačí. Někomu může ale vadit vizuálně nepovedené uživatelské prostředí předinstalované aplikace k fotoaparátům, které mi připomínalo alespoň tak 3 roky neaktualizovaný software.

 

Ani tablet, ani laptop. Je inovativní hybrid Lenovo Yoga Book s Halo klávesnicí překvapením roku? (Recenze)


Vysoký výkon je jedna z mála věcí, které Yoga Book nemá. Nemusíte se ale ničeho bát, protože čipset Intel Atom x5 utáhne jak Office, tak i graficky náročnější mobilní hry. Samozřejmě, s výrazně slabšími detaily nebo vizuálními efekty. V útrobách se nachází až 4 GB operační paměť RAM, která zajistí ukázkově plynulý multitasking. Přepínání z jedné aplikace do druhé tedy probíhalo bez jakýchkoli menších i větších problémů, přičemž totéž mohu říci o používání stylusu Real Pen. Výkon se v číslech podle benchmark aplikace AnTuTu umístil někde na úrovni high-end phabletu Samsung Galaxy Note5 z minulého roku.
 
Testovaný Yoga Book poháněl Android v loňské verzi 6.0 Marshmallow obohacený vlastní grafickou nadstavbou čínského výrobce. Uživatelské prostředí je ale naštěstí moderní a i docela pěkné. Dalo by se říci, že značnou část čistého Androidu ponechali bez jakékoli změny. Všimnete si zejména na informační liště (procenta baterie, čas ai.), systémových ikonek nebo hlavních nastaveních, které neprošly žádným vizuálním tuningem. Oznamovací lišta s rychlými nastaveními má také jakž takž podobu s originálem, je však celá (rozmazaně) průhledná. Lenovo v nástavbě přidalo dolní lištu, kde systémová tlačítka doplnily ikonky naposledy spuštěných aplikací. Takové řešení vám výrazně zjednoduší práci s několika aplikacemi najednou, jako například přepínání z internetového prohlížeče do e-mailového klienta a znovu zpátky. Fungování operačního systému probíhalo jako na některém Nexusu - rychlé reakce, plynulé přechody i dobrá stabilita instalovaného softwaru. Co víc chtít?

 

Ani tablet, ani laptop. Je inovativní hybrid Lenovo Yoga Book s Halo klávesnicí překvapením roku? (Recenze)

 

Lenovo nabízí dvě verze - Yoga Book s Androidem a Yoga Book s Windows 10. Nám do redakce přišla verze s operačním systémem od Googlu. Jaký je mezi nimi rozdíl? Ano, že jde o rozdílný systém, ví snad každý, co však funkcionalita nebo takové možnosti? Model poháněný okny od Microsoftu poskytne více produktivního prostoru. Člověk si může nainstalovat plnohodnotné desktopové aplikace jako Adobe Photoshop či Lightroom, nebo může používat plnohodnotný internetový prohlížeč Chrome. Android nás omezuje na mobilní verze zmíněných aplikací, kterou navíc nemá úplně každý populární kousek pro osobní počítače. Z toho vyplývá, že pokud někdo hodlá Lenovo Yoga Book používat pro práci, tak ať určitě zvolí Windows verzi a využije její HDMI i Bluetooth kapacity. Z kompaktního dotykového zařízení se následně stane zcela schopná pracovní stanice. Na Androidu si můžete pustit pěkně zpracovanou aplikaci YouTube a sledovat videa, napsat nějaký jednoduchý dokument nebo brouzdat po sociálních sítích. Přesně pro tyto účely je více než perfektní. Tam to ale končí.

 

Ani tablet, ani laptop. Je inovativní hybrid Lenovo Yoga Book s Halo klávesnicí překvapením roku? (Recenze)


Společnost Lenovo při představení tvrdila, že jeden den na jedno nabití nebude žádný problém. A měla pravdu. Zhruba dvouhodinové nabíjení 8 500 mAh baterie mi poskytlo dostatek šťávy na asi 13 až 15 hodin nenáročného užívání Yoga Booku - téměř žádné hraní her, pár YouTube videí a víceméně automatické nastavování jasu. Pokud ještě trošku uberete z nároků a odpustíte si neustále obnovování feedu nástěnky Facebooku, tak by možná byly reálné i ty dva (nenáročné) dny. Tak či tak, to každovečerní připojování nabíječky vedle nabíječky od smartphonu není vůbec nic strašného.
 

Pokud bych v nejbližší době uvažoval o novém mobilním hybridu, Lenovo Yoga Book bude bez jakýchkoliv pochyb jednou z celkem pravděpodobných možností. Můj výběr ale v tom případě zahrne Windows model. Dokáži si totiž představit, že z tohoto kompaktního počítače udělám plnohodnotnou pracovní stanici. Připojím k němu pouze externí displej, Bluetooth myš i klávesnici a je připraven na dennodenní používání. Pokud by však záleželo pouze na konzumaci multimédií, surfování po webu nebo zvýšení produktivity, jako je například pohodlné vyřízení pracovního e-mailu na kávě během přestávky, tak ani dostupnější Android alternativa za zhruba 13,5 tisíce korun určitě nic nepokazí. Lenovo, palec nahoru, takové inovační zpestření tu chybělo už dlouho. 9/10

Upozornit na chybu. Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Ohodnoť článek
44
Sdílej článek
Hodnocení tohoto článku je dostupné jen s aktivním předplatným REFRESHER+.
Předplatit
Zrušit
Při hodnocení článku nastala chyba. Zkus se nově přihlásit a znovu ohodnotit článek.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
NAHORU
Dostávej nejlepší obsah mailem
Nestíháš všechno sledovat? Pošleme ti do schránky nejčtenější a nejlepší obsah.
Žádný spam. Kdykoli se můžeš z odběru odhlásit.
Posílat e-mail
Nejčtenější
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Více
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.
Záleží nám na soukromí čtenářů. I z toho důvodu ti poskytujeme detailní informace o tom, jak využíváme soubory cookies a jiné technologie zabezpečující správné fungování a vývoj stránky. Pro víc informací si přečti naše Zásady ochrany osobních údajů , kde najdeš, jak používáme soubory cookies, případně se seznam s Podmínkami užívání portálu platnými od 24. 5. 2018. Zpracování cookies můžeš zabránit nebo změnit své preference v nastaveních internetového prohlížeče. Pro detailnější nastavení klikni na víc možností níže.
Upozornění na právo nastavení ochrany osobních údajů na Refresheru

Vzhledem k existujícím i chystaným změnám v zákonech ti dáváme možnost detailního nastavení zpracování osobních údajů a preferencí spojených s jejich zpracováním.

Přečti si možnosti, posuň zobrazení níže, nastav si své preference a klikni na tlačítko Souhlasím, když budeš chtít pokračovat na Refresher. Soubory cookies jsou důležitou součástí technologie v tvém prohlížeči. Jsou natolik důležité, že je budeme muset použít pro zapamatování si toho, že jsi toto okno potvrdil/a, v opačném případě bychom ti ho museli zobrazovat znovu a znovu.

Údaje, které zpracováváme, když používáš Refresher
Ze strany Refresheru sbíráme tyto osobní údaje:
 • Když navštívíš Refresher, uchováváme informace o tom, které články sis přečetl, identifikátory zařízení a prohlížeče, část IP adresy nebo IP adresu v případě přihlášení, soubory cookies a polohu.
 • Při přihlášení do účtu e-mailovou adresu.
Proč sbírá Refresher tyto údaje:
 • Ke zlepšení kvality našeho webu a vývoji nových webových služeb.
 • K provádění analýz a měření s cílem pochopit, jak je náš web využíván.
 • K tomu, abychom nezobrazovali obsah, který jsi už viděl.
 • Pro zobrazování přizpůsobeného obsahu, jako jsou například relevantnější články.
 • Pro schopnost identifikovat tě jako uživatele při přihlašování do svého účtu.
Sbíráme údaje pro partnery a reklamní sítě:
 • Identifikátory zařízení a prohlížeče, část IP adresy, soubory cookies a poloha.
Proč sbíráme tyto údaje pro partnery, třetí strany a reklamní sítě:
 • K tomu, aby mohli fungovat a zobrazovali relevantnější a užitečnější reklamy.
Seznam reklamních sítí a nastavení reklam

Nevyhnutelné osobní údaje – cookies – pro zobrazování reklam sbíráme pro následující společnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
formulář kontakt v souvislosti s osobními údaji >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
kontaktní údaje pro nejbližší pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
kontaktní údaje pro nejbližší pobočku >

 

Možnost vypnout si personalizování reklam a sbírání osobních údajů pro jednotlivé partnery:

Upravit nastavení typů reklam Google - personalizování od společnosti Google

Upravit nastavení typů reklam AdForm - personalizování od společnosti AdForm

 

Svá nastavení pro všechny ostatní reklamní sítě, i ty, které na Refresheru nenajdeš, si můžeš prohlédnout na stránce youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Měření a analýza návštěvnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránek používají ke zlepšení funkčnosti svých stránek údaje shromážděné službou Google Analytics. Shromážďování údajů můžete deaktivovat tak, že si stáhnete a nainstalujete doplněk pro svůj prohlížeč.

Stáhnout doplněk pro prohlížeč

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Společnost Gemius podobně jako služba Google Analytics vyhodnocuje a měří návštěvnost na některých webových stránkách. K měření využívá Cookies, které si můžeš deaktivovat ve svém prohlížeči.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využíváme k analýze návštěvnosti a chování uživatelů. Vytváří nám mapu aktivity návštěvníků, a to na webových stránkách, které vizualizuje a vyhodnocuje. Tyto informace nejsou sbírány vždy, nikde nejsou spárovatelné s aktivitami uživatelů a není tedy možné identifikovat jednotlivce, ale Hotjar ti může nastavit soubory cookies.

Ovládací prvky související s prohlížečem

Nastavení souborů cookies

Soubory cookies jsou životně důležitou součástí technologie ve vašem prohlížeči a slouží ke zlepšení prostředí při používání internetu.

Pokud například na určitém webu nastavíte předvolený jazyk, soubory cookies pomohou prohlížeči zapamatovat si tuto volbu. Některé nebo všechny soubory cookies můžete též zablokovat, to ale může vést k narušení fungování některých funkcí na internetu.

Mnoho webů například vyžaduje zapnuté soubory cookies, když se chcete přihlásit.

Zásady ochrany osobních údajů
Další informace o tom, jak Refresher používá cookies ke zlepšení služeb
 • Přihlašování – pro účely přihlašování potřebujeme tvoji e-mailovou adresu.
 • Přizpůsobení – pro zjištění toho, co tě zajímá, vytváříme tvůj unikátní profil. Pokud nějaké informace posbíráme, najdeš je ve svých nastaveních soukromí a profil můžeš upravit, změnit nebo celé personalizování vymazat.
Jak změnit nastavení zpracování osobních údajů?

Pokud změníte názor, kdykoliv můžete tyto údaje změnit na adrese https://refresher.cz/nastavenia/sukromie.
Pokud toto okno nechceš vídat, když nás navštívíš z jiného zařízení nebo prohlížeče, přihlas se a tvé preference si zapamatujeme.