Významní představitelé prozradili své léky na stres.
Stres je v dnešní rychlé době věcí, která je známá mnohým z nás, speciálně ho však zažívají významní lidé, ředitelé či zástupci společností, kteří musí za týden oběhat desítky setkání, přičemž na nich stojí v podstatě celý chod jejich společnosti. Každý z nich si však nachází nějakou cestu na relax či uvolnění stresu a kdo používá jakou metodu zjišťoval deník Independent. Možná inspirují i tebe.
Bill Gates
Spoluzakladatel Microsoftu tvrdí, že před spaním vždy alespoň hodinu čte. Vždy před spánkem totiž dlouho přemýšlel nad pracovními věcmi a myšlenky mu dokola vířily v hlavě, což se prostě nedalo snést. Preferuje zamotané detektivky či knihy, které pořádně potrápí mozkové buňky a zároveň drží člověka jako přisátého na stranách, zároveň však zdůrazňuje, že se vždy snaží dodržet čas, kdy chodí spát, pokud tedy není na pracovní cestě nebo se neděje jiná speciální příležitost.
Tim Cook
Aktuální CEO Apple tvrdí, že den má prostě příliš málo hodin na to, aby zvládal vše stíhat. Něco tedy musel ze svého každodenního programu vyškrtnout a usoudil, že bude nejlepší, když se zbaví toho, co ho nejvíce stresuje a kazí mu den. A to jsou lidé, kteří mu přinášejí špatné zprávy, lidé, kteří nevěří jeho projektům a skepticky se staví k tomu, co Tim navrhuje. Skeptiky a často i cyniky jednoduše vyškrtl ze života.
Warren Buffet
Jeden z nejúspěšnějších investorů a nejbohatších lidí na světě, Warren Buffet, je fanouškem mnohých zálib. Jeho největší je však hra na ukulele, kterou pravidelně praktikuje doma i v práci. Mimochodem, studie Merced University v Kalifornii potvrdila, že hraní na hudební nástroj podporuje koncentraci a dokáže částečně uvolnit stres a platí to i při jiných aktivitách, do kterých se „mentálně vložíme“.
Sheryl Sandberg
Provozní ředitelka Facebooku to s žádnou uměleckou tvorbou nepřehání a dělá to nejjednodušeji, jak to jen jde. Sama si myslí, že den nemůže být bez pořádné dávky spánku úspěšný, a tak si jednoduše na noc vypíná svůj smartphone. Sama přiznává, že před spaním dělala to, co snad každý z nás. Scrollovala sociální sítě, odepisovala na maily, a to vše přes mobil, v posteli, při zhasnutém světle. Navíc koukání do obrazovky během noci je velmi špatný nápad, i když tento hřích děláme snad všichni. Trávení času ve tmě je totiž pro naše tělo mimořádně důležité, tvoří se totiž tehdy melatonin, mimořádně zajímavý hormon tvořený i v sítnici, jehož intenzitu tvorby ovlivňuje právě světlo.
Jack Dorsey
Jeden ze spoluzakladatelů Twitteru si vždy určí plán na celý den předem, podle kterého se řídí. Za roky si už vysledoval délku jednotlivých činností a dokáže si tedy spolehlivě vytvořit program tak, aby vyšlo nazmar jen několik minut a zároveň měl čas na relax doma. V pondělí vyřizuje všechny schůzky, v úterý se soustředí na vývoj produktů. Středa je určena marketingu, čtvrtek padá pracovním vztahům a volnější pátek je určen ke zlepšení atmosféry a prostředí v samotné firmě. Stres podle něj pramení z neočekávaných zpráv.
Elon Musk
Jednoho z nejvlivnějších lidí dneška nejvíce stresuje strach z různých věcí. Sám si prošel těžkým rozvodem, a to ještě během doby, kdy to s Teslou vůbec nevypadalo dobře, a tehdy zjistil, že je třeba se věcem jednoduše postavit. Tvrdí, že nejhorší, co může člověk vůči něčemu cítit, je strach. Brzdí, není nijak užitečný a přináší jen špatné následky. I své zaměstnance učí, aby se nebáli selhat, protože je to jen příležitost posunout celou společnost zas o něco dál. Strach je konečný, naděje nekonečná, řekl jeden z nejinspirativnějších mužů vůbec.
Jeff Bezos
Zakladatel Amazonu Jeff Bezos tvrdí, že na všechno se dá podívat i z lepší stránky a on se prostě jen hodně směje. Druhá rada, kterou pro nás má, je, že bychom neměli ignorovat to, co se ignorovat nemá. Právě z toho prý pramení stres. Podvědomě totiž víme, že bychom něco měli vyřešit, ale uvědoměle to ignorujeme a v podstatě čekáme,než nám to přeroste přes hlavu. Pokud něco vyřešíš hned nebo nejrychleji, jak se to dá, máš o jeden nepříjemný shluk myšlenek v hlavě méně.