Úterý 20. 2. 2018 svátek má Oldřich

hledej na refresheru

Doporučujeme zapnout browser notifikace, pokud budeš přihlášený na Refresheru na tomto zařízení.

Chiron předvedl famózní sprint z 0 na 400 km/h jen za 32,6 sekundy. Jak to ale Bugatti natočilo?

V Bugatti začínají pracovat na zdolávání rekordu.

10. září 2017, 10:44

V Bugatti začínají pracovat na zdolávání rekordu.

Lidé ze zákulisí značky Bugatti už při představení nástupce Veyrona netajili své nemalé ambice opět posunout laťku dále a stanovit další světový rekord v rychlosti. Nový Chiron tak přišel na svět s výkonem 1103 kW/1500 koní, pod které se podepisuje obrovská 8litrová W16 se čtveřicí turbodmychadel. Rychlostní parametry hovoří přitom jasnou řečí – 1995kilogramové Bugatti dokáže papírově akcelerovat na stovku za méně než 2,5 sekundy, na dvoustovce je za méně než 6,5 sekundy, no a přes třístovku se přehoupne jen za necelých 13,6 sekundy! Jde tak o neskutečně fascinující čísla, jak se však říká, papír snese všechno a důležitější je realita. I přesto, že technici a lidé blízcí značce upozorňují zejména na maximální rychlost, se kterou chce Chiron vylepšit dosavadní rekord značky, nedávno se na modré sociální síti této automobilky objevila dvě zajímavá videa s jinou podstatou. Prohlédnout si totiž můžeme famózní akceleraci, kde dokáže zbrusu nové Bugatii zvládnout akceleraci z 0–300 km/h jen za 13,1sekundy.

 

  

 

Snad ještě zajímavější je druhé video, kde můžeme vidět sprint z exteriéru, navíc v popisu videa stojí, že Chiron dokázal zvládnout akceleraci z 0–400 km/h jen za 32,6 sekundy. Úplný konec sice na videu nevidíme, a ostatně i přiložená časomíra nemusí být relevantní (hrstka značek občas trošku lže), v tomto případě asi není moc důvod videa zpochybňovat. Už brzy se určitě dočkáme plnohodnotných videí, kde se bude Bugatti oficiálně pokoušet zdolat svůj vlastní světový rekord, takže zavádění asi není v plánu. Paradoxem přitom je, že ještě více než samotné zrychlení začali lidé řešit to, jakou technikou Bugatti druhé video zhotovilo. Otázka je přitom namístě, protože tentokrát se o filmování pochopitelně nepostaralo dobré známé a tradiční ML či Cayenne. Že by druhý Chiron nebo proslulá M5?

 

Vyjádři svůj názor na článek
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad Méně takových článků
Super! Více takových článků
Řekni nám, proč se ti článek nelíbí:
Děkujeme za tvůj názor!
Pomáhá nám i autorům při zkvalitňování obsahu na stránce.
Líbil se ti článek? Sdílej ho přátelům
NAHORU
Diskuse7 komentářů
Diskuse je jen pro přihlášené
7 komentářů
Seřadit komentáře podle oblíbenosti času přidání
avatar
Hošták Róbert10. září 2017, 13:21

alebo Koenigsegg One:1 :D :D :D

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Gaerr10. září 2017, 20:55

Jasný Chuck Norris na stacionárnom bicykli... :) alebo nejaká upravená RS6...

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Rodolfo10. září 2017, 14:38

Pripomenulo mi to tuto reklamu: https://www.youtube.com/watch?v=4XcLzUbPlA8

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Martin M.10. září 2017, 14:52

je nalinkovaná na konci článku :)

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
thatcarguy10. září 2017, 11:47

video naozaj nevyzera ze je tocene pri takej rychlosti, okrem toho cca.v 3s vidno akoby spomalil resp. zlozil nohu z plynu ...

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Martin M.10. září 2017, 12:38

ak by zložil nohu z plynu, tak ten Chiron okamžite zmizne zo záberu, treba si uvedomiť, v akej rýchlosti to je natáčané. To môže byť kľudne pol-sekundový rozdiel v preradení alebo odozve

-1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
thatcarguy13. září 2017, 18:33

dobre, napíšem to inak ... netuším ako to natáčali, no vyzerá to "umelo", nespochybňujem že to auto je rýchle, spochybňujem spracovanie ktoré mne nepríde že je práve z daného rekordného pokusu, mám pocit akoby to bolo točené na viac krát, čo mi práve v tomto prípade vadí.
napriek tomu že presne tato otázka padla aj na medzinárodných auto stránkach, stále nie je oficiálna odpoveď čo za auto alebo kamera to točila, je to zvláštne.

na porovnanie, Koenigsegg mal z rekordného pokusu takéto video, osobne mi to príde omnoho sympatickejšie.
https://www.youtube.com/watch?v=02K1CaUpAJA

Peace.

0 Odpovědět · Nahlásit
ZOBRAZIT DALŠÍ KOMENTÁŘE
Odebírej REFRESHER videa
Nejčtenější