Čtvrtek 22. 2. 2018 svátek má Petr

hledej na refresheru

Doporučujeme zapnout browser notifikace, pokud budeš přihlášený na Refresheru na tomto zařízení.
zdroj: Photo Collection/Pixabay

Místní zlatokopové brutálně povraždili členy nekontaktovaného kmenu v Brazílii

Soužití je v Brazílie vinou vidiny zisku na bodě mrazu.

11. září 2017, 19:04
11. září 2017, 19:04

Soužití je v Brazílie vinou vidiny zisku na bodě mrazu.

Žijeme v 21. století, a i když je velká část světové společnosti moderní a digitální, na naší planetě stále žijí lidé, kteří o dnešním světě nevědí vůbec nic. Dosud nekontaktované kmeny lze najít v různých částech světa a některé z nich žijí už tisíce let i na území dnešní Brazílie, kde se o ně stará vícero organizací. Brazílie však v posledním období snížila financování podpůrných skupin a začala poskytovat další a další části vzácného Amazonského pralesa k těžení dřeva, což negativně ovlivňuje nejen přírodu, ale i lidi v ní žijící. 

 

Otřesný případ z Brazílie spatřil světlo světa poté, co začalo oficiální vyšetřování hromadné vraždy přibližně 10 členů jednoho z kmenů hluboko v Amazonii na dalekém západě země. I když se ochránci z organizací snaží zabránit střetům dělníků či zlatokopů s příslušníky kmenů, tentokrát se to nepodařilo a zlatokopové brutálně zmasakrovali překvapené členy kmene, kteří měli údajně podél řeky sbírat vejce. Dvě skupiny na sebe narazily náhodně, ale zlatokopové se okamžitě pustili do vraždění, což jim usnadnily jejich nástroje, a po ohavném činu ještě mrtvoly nařezali a naházeli do řeky. 

 

Nikdo se o vraždách nemusel dozvědět, avšak zlatokopové pak v nejbližší vesnici zašli do hospody a všem se pochlubili detailními popisy toho, jak původní obyvatele připravili o život. Vyšetřování zatím pokračuje, a i když existuje řada přesných důkazů, vyřešení celého případu ještě jistý čas potrvá. Jedno je však jisté již nyní, hromadný masakr původních obyvatel z kmene nebyl první ani poslední, protože v únoru se v Brazílii odehrál podobný čin a při momentálním trendu odlesňování nepotrvá dlouho, než zlatokopové a dřevorubci nezničí nedotčené komunity budované tisíce let.

 


Vyjádři svůj názor na článek
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad Méně takových článků
Super! Více takových článků
Řekni nám, proč se ti článek nelíbí:
Děkujeme za tvůj názor!
Pomáhá nám i autorům při zkvalitňování obsahu na stránce.
Líbil se ti článek? Sdílej ho přátelům
NAHORU
Diskuse2 komentáře
Diskuse je jen pro přihlášené
2 komentáře
Seřadit komentáře podle oblíbenosti času přidání
avatar
čokoventil12. září 2017, 20:43

Neprekvapuje ma to, ľudia sa v dnešnej dobe pri hone za peniazmi nezastavia doslova pred ničím...

2 Odpovědět · Nahlásit
avatar
RainDropDropTop12. září 2017, 13:26

nemam slov :-(

0 Odpovědět · Nahlásit
Odebírej REFRESHER videa
Nejčtenější