Pondělí 21. 5. 2018 svátek má Monika

hledej na refresheru

Doporučujeme zapnout browser notifikace, pokud budeš přihlášený na Refresheru na tomto zařízení.

Supersport v civilním balení? BMW přináší M5 v ještě brutálnější verzi

Očekávaná varianta se stává skutečností.

14. květen 2018, 14:26
14. květen 2018, 14:26

Očekávaná varianta se stává skutečností.

Není tomu tak dávno, co jsme tu měli opravdu zajímavé srovnání dvou špičkových supersedanů, v němž měl decentně navrch zástupce z Affalterbachu. Už v té době však bylo jasné, že se brzy dočkáme vylepšené M5, čímž BMW s největší pravděpodobností vrátí úder konkurenčnímu AMG. Slovo dalo slovo a my už mezitím poznáváme variantu M5 s dodatkem Competition, kterou Mnichované ještě přitvrzují.

 

Jak je zvykem, jde o odlehčený a zároveň výkonnější variantu standardní M5, se kterou sdílí samotné srdce. Tím je 4,4litrový osmiválec dopovaný dvojicí turbodmychadel, jeho výkon však poskočil z 441 kW/600 koní až na 460 kW/625 koní a masivních 800 Nm. Verze Competition je tak o téměř 15 koní silnější než Mercedes-AMG E 63 S, ve prospěch třídy E však nadále hovoří točivý moment (850 Nm).

 

Supersport v civilním balení? BMW přináší M5 v ještě brutálnější verzi

 

Díky nárůstu síly dokáže M5 Competition akcelerovat na stovku za 3,3 sekundy, na rychlost 200 km/h se tento model dostane jen za 10,8 sekundy. Ohledně maximální rychlosti zatím oficiální stanovisko nezaznělo, předpokládá se však, že půjde o maximálku někde za hranicí 305 km/h. Competition paket dále snižuje a přiostřuje podvozek, přináší upravené výfukové potrubí a exteriéru dodává černé detaily.

 

Karbon-keramické brzdy zatím zmíněny nebyly, je však více než pravděpodobné, že brzy rozšíří příplatkovou výbavu. Standardem budou přitom specifické 20" disky Y-Spoke 789M a množství karbonových prvků. Cenové relace zatím neznáme, BMW M5 Competition se však k dealerům dostane přibližně v září.

 

Zobrazit galerii 14 galeria
Vyjádři svůj názor na článek
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad Méně takových článků
Super! Více takových článků
Řekni nám, proč se ti článek nelíbí:
Děkujeme za tvůj názor!
Pomáhá nám i autorům při zkvalitňování obsahu na stránce.
Líbil se ti článek? Sdílej ho přátelům
NAHORU
Nejčtenější