Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
2. července 2018 20:41
Čas čtení 0:00
Antonín Havlík

Děti uvězněné v thajské zatopené jeskyni byly nalezeny po 9 dnech živé

ZAJÍMAVOSTI
Uložit Uložené

Dvanáct chlapců a jejich trenér přežili po dlouhém čekání na záchranu.

Hledání dvanácti ztracených chlapců ve věku 11–16 let a jejich fotbalového trenéra dopadlo na výbornou. Záchranáři je našli živé po neuvěřitelně dlouhých devíti dnech. Jak správně předpokládali, skrývali se před vodou na vyvýšené ploše uvnitř podzemní zatopené jeskyně. Na životě ohroženi není ani jeden z hrdinů.

Bylo potřeba se na toto sto metrů široké místo dostat tím, že rozšířili přístupová místa, aby poté mohli potápěči proplavat i se záchrannou technikou, včetně vzduchových nádrží. Vodu následně začali odklánět a odčerpávat.

Na záchranných pracích pracoval jak thajský tým záchranářů, tak ten britský. Na pátrání se podílela i americká armáda, Australané nebo Čína. Fotbalový tým složený z mladých chlapců a pětadvacetiletého trenéra se ztratil předminulou sobotu v jeskyni o zhruba desetikilometrové velikosti.

Záchranné práce ještě nejsou u konce, o uvízlé fotbalisty se podle guvernéra budou starat až do chvíle, než budou moci znova nastoupit do školy. 

Domů
Sdílet
Diskuse