Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Úterý 16. 8. 2022 svátek má Jáchym

hledej na refresheru

Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?
Zajímavosti

„Mlátit tyčí po hlavě tyhlety kretény“ nebo „Nechal bych je upálit.“ Akce českých studentů za rovnost spustila lavinu nenávisti

Stačil jeden příspěvek na Facebooku.

Adam Smeták
5. leden 2019, 15:36 Čas čtení: 0:00
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Zajímavosti
10
Adam Smeták
5. leden 2019, 15:36

„Mlátit tyčí po hlavě tyhlety kretény“ nebo „Nechal bych je upálit.“ Akce českých studentů za rovnost spustila lavinu nenávisti

Stačil jeden příspěvek na Facebooku.

Adam Smeták
5. leden 2019, 15:36
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Odebírat newsletter REFRESHERu
10 nejlepších článků Refresheru, jednou za týden. Pokud tě emaily přestanou bavit, tak je kdykoli zrušíš. Zadáním emailu souhlasíš s podmínkami portálu.

V červnu minulého roku uspořádali studenti prváku na gymnáziu Blansko happening s názvem Jinej neznamená špatnej: I muži mají právo na sukni. Chtěli tak netradičním způsobem poukázat na témata rovnosti, předsudků a genderové problematiky.

 

Kluci z 1.B do školy v ten den dorazili v oblečení, které vídáme spíše na ženách a holky zase přišli v oblečení, které nosívají kluci. Dorazil i učitel v převleku za krále s pobočníky, kteří hájili tradiční rozdělení rolí mezi mužem a ženou. Zábavnou formou tak třída chtěla podpořit myšlenku, že by každý měl nosit, co se mu líbí. Ať je to „holčičí“ nebo „klučičí“ oblečení. 

 

Nikdo z nich ale nečekal, že o půl roku později přijde předseda poslaneckého klubu jednoho nejmenovaného hnutí a původní myšlenku překroutí v těžkou kritiku.

 

Happening označil v příspěvku na Facebooku za součást „perverzní genderové teorie“ pronikající do škol. Napsal, že podle ní mají muži kojit a rodit děti a s patřičnou absurditou doplnil, že kvůli této teorii umírají lidé ve Švédsku v plamenech. Na závěr připojil výzvu, že udělá vše pro to, aby se mohly děti vyvíjet bez takového „ideologického neomarxistického nátlaku“.

 

 

Jeho příspěvek nasbíral zatím 641 sdílení a také bohužel celou řadu nevybíravých verbálních útoků na školu a žáky. Diskuse plná buze*antů, vyje*anců a výzev k fyzické likvidaci svědčí o tom, že překroucená realita zasáhla impulzivní uživatele sociálních sítí na slabých místech.

 

Nicméně, reakce na sebe nenechala dlouho čekat. Komentáře k příspěvku začali připojovat i samotní studenti, kteří se akce zúčastnili a urovnávali záležitost na pravou míru. 

 

„Škoda že si nikdo z těch, co to tady kritizují, nedokázal zjistit přesné informace. Projekt nebyl součástí výuky a byl dobrovolný. Měl poukázat na utlačování téhle skupiny lidí ve společnosti a nikdo rozhodně nebyl nucen, aby se projektu zúčastnil. Mrzí mě, že většina lidí tady má názory jak ze středověku nebo jen slepě věří tomu, co tady pan Fiala napsal, jako by vše co tady napíše bylo svaté.“  – studentka školy Iva Kolářová

 

Výběr z diskuse

„Mlátit tyčí po hlavě tyhlety kre*tény“ nebo „Nechal bych je upálit.“ Akce českých studentů za rovnost spustil lavinu nenávisti
„Mlátit tyčí po hlavě tyhlety kre*tény“ nebo „Nechal bych je upálit.“ Akce českých studentů za rovnost spustil lavinu nenávisti Zdroj: Facebook

 

A včera večer se k situaci vyjádřil i ředitel gymnázia Radek Petřík. Ohradil se vůči publikování lživého příspěvku doplněného ukradenou fotografií a upozornil, že verbální napadání studentů bude řešit právní cestou.

 

Elegantní formou pak na závěr otevřeného dopisu poslance informoval, že už nyní chystají pokračování happeningu s názvem Jinej neznamená špatnej: Tvůj názor nás zajímá, pokud ho umíš slušně vyjádřit!

 

 

Za ředitele školy se postavil i ředitel Odboru rovnosti žen a mužů. I my mu skládáme poklonu za  věcnou, přesto ráznou a elegantní reakci na nenávistný příspěvek. 

Upozornit na chybu. Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Zdroj: gymbk.cz
NAHORU
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Dostávej nejlepší obsah mailem
Nestíháš všechno sledovat? Pošleme ti do schránky nejčtenější a nejlepší obsah.
Žádný spam. Kdykoli se můžeš z odběru odhlásit.
Posílat e-mail
Nejčtenější články
Nyní
24 hod
7 dní
30 dní
Více z tématu zajímavosti
více článků
Sponzorované články
více článků
Další news více news
Mohlo by tě zajímat
Přejít na úvodní stránku
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Více
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.
Zavřít